Apžvalga: svarbiausi ketvirtadienio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

BNS pateikia svarbiausių ketvirtadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Pajamų augimas. „Sodra“ pranešė, kad darbo pajamos antrąjį šių metų ketvirtį toliau augo visuose sektoriuose. Darbo pajamos „į rankas“ per metus išaugo 128 eurais (15 proc.) ir siekė 979 eurus.

Viešieji pirkimai. Seimas priėmė pataisas, kurios padidino mažos vertės viešųjų pirkimų „lubas“ nuo 10 tūkst. iki 15 tūkst. eurų, o žodinių sutarčių – nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. eurų. Be to, Vyriausybei ir savivaldybėms leista lanksčiau centralizuoti pirkimus.

Gedimino kalnas. Gedimino kalno sutvarkymo projektą parengusi „Hidroterra“ atmeta Nacionalinio muziejaus reikalavimus kai kuriuos kalno tvarkymo darbus perkvalifikuoti į statybos ir pranešė pateikusi 584 tūkst. eurų ieškinį teismui, reikalaudama atsiskaityti už atliktus darbus. 

Koronaviruso situacija:

* Nustatyti 1806 nauji COVID-19 atvejai, mirė 19 žmonių, 2577 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Ligoninėse gydomas 1201 COVID-19 pacientas.

* Estijoje COVID-19 plitimo rizika, apskaičiuojama pagal sergamumą 100 tūkst. gyventojų, pasiekė aukštą lygį vietoje iki šiol buvusio vidutinio.

* Prancūzijoje nuo šiol imunitetą COVID-19 įrodančio dokumento bus prašoma iš visų 12 metų ir vyresnių žmonių, norinčių patekti į tokias viešąsias erdves kaip restoranai, sporto klubai ar kino teatrai. Reikalavimas iki šiol du mėnesius buvo taikomas suaugusiesiems.

Pripažintas pralaimėjimas. Jungtinių Valstijų kariuomenės vadas pripažino, kad jo šalis pralaimėjo 20 metų trukusį karą Afganistane. „Jis nebuvo pralaimėtas per paskutines 20 dienų ar net [paskutinius] 20 mėnesių, – sakė generolas Markas Milley. – Tai virtinės strateginių sprendimų, priimtų gan seniai, visumos efektas.“

Nuosprendis Sarkozy. Prancūzijos teismas pripažino buvusį šalies prezidentą Nicolas Sarkozy kaltu dėl neteisėto savo 2012 metų perrinkimo kampanijos finansavimo ir skyrė jam vienų metų laisvės atėmimo bausmę, ją eksprezidentas atliks namuose.

Žudynės kalėjime. Po kruvinų susirėmimų tarp kalinių, siejamų su organizuoto nusikalstamumo gaujomis, Ekvadoro kalėjime žuvo 116 kalinių, dar beveik 80 buvo sužeista.

Žiemos olimpiada. Kitų metų žiemos olimpiada Pekine dėl COVID-19 pandemijos vyks be žiūrovų iš užsienio: bilietai į renginius bus pardavinėjami tik Kinijoje gyvenantiems gerbėjams.

96-erių bėglė. Vokietijoje turėjo prasidėti 96-erių buvusios nacių mirties stovyklos sekretorės Irmgard Furchner teismas, tačiau moteris posėdyje nepasirodė, o teisėjas jai skyrė areštą. Vėliau pranešta, jog bėglė buvo surasta.

Spears laimėjimas. Los Andželo teisėja nušalino Britney Spears tėvą nuo prieštaringai vertinamų jos globėjo pareigų, taip užbaigdama ilgą popmuzikos princesės teisinę kovą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių