A. Anušauskas: į Lietuvą ketinama atskraidinti dar beveik pusantro šimto afganistaniečių

 • Teksto dydis:

Artimiausiomis dienomis iš Afganistano į Lietuvą ketinama atskraidinti dar apie pusantro šimto žmonių, teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Mes surinkome visus, kurių kontaktą turėjome. (...) Dabar jau yra išgabenimo visi reikalai sprendžiami“, – trečiadienį LRT radijui sakė jis.

Lietuva rūpinasi, kad iš Afganistano būtų išgabenti lietuvių kariams talkinę vertėjai ir kiti asmenys.

Ministro duomenimis, beveik pusantro šimto žmonių artimiausiomis dienomis turėtų pasiekti Lietuvą.

A. Anušauskas teigė dar negalįs pasakyti, kurios valstybės pagalba bus pasinaudota pargabenant šiuos afganistaniečius.

Dabar jau yra išgabenimo visi reikalai sprendžiami.

Naktį iš antradienio į trečiadienį į Vilnių jau atskraidinta 14 afganistaniečių vertėjų su šeimomis, iš viso – 50 asmenų.

A. Anušauskas teigė, kad laikinai, kol bus atliktos prieglobsčio suteikimo procedūros, afganistaniečiai bus apgyvendinti Raseinių rajono savivaldybėje.

„Kita vertus, šitie žmonės, kurie turi ir Lietuvos valstybinių apdovanojimų, yra kita kategorija žmonių, žinoma, kad prieglobstis jiems bus suteiktas, nes jie turi tam visus pagrindus, ir tada jie bus laisvi žmonės, galės gyventi bet kur Europos Sąjungoje“, – sakė ministras.

Lietuva misiją Afganistane vykdė beveik 20 metų – 2002–2021 metais, ten tarnavo apie 5000 karių, jie dalyvavo JAV vadovaujamoje operacijoje „Tvirta taika“ bei vykdė dvi pagrindines NATO operacijas: Tarptautinės saugumo paramos pajėgos (2002–2014 metais) ir „Tvirta parama“ (2015–2021 metais).    

Su Lietuvos kariuomene Afganistane darbo sutartis iš viso turėjo 115 vertėjų.

Praėjusią savaitę į Lietuvą iš Afganistano perkelti šeši šios šalies piliečiai: Europos Sąjungos atstovybėje Kabule vairuotoju dirbęs afganistanietis ir jo šeimos nariai.

Anksčiau skelbta, kad išgabenimo į Lietuvą laukia apie 100 Lietuvos kariams padėjusių vertėjų bei jų šeimų narių, bijančių, kad Talibanas gali mėginti su jais susidoroti.

Afganistano kontrolę rugpjūčio viduryje, išvykstant paskutiniams JAV kariams, perėmė Talibanas, užėmęs sostinę Kabulą. Nuo to laiko išvykti iš Afganistano tapo sudėtinga.NAUJAUSI KOMENTARAI

Siaubas

Siaubas portretas
Kam cia veza tuos teroristus-isdavikus?

>>>abejoju, \\\\\.../////

>>>abejoju, \\\\\...///// portretas
Žmogau,kad Tavo žodžiai Dievui į ausį.Tie mūsų koncsrviniai jefreiterai tokią košę užvirė,kad vargu ją išsrėbsim,jei jie neišsibėgios iš mūsų "turtingos" lanzb'koncerv'lye'Rąst'pyder tėvynės.---Manu Lietuva sunkesnioje padėtyje per savo visą istoiją ar buvo atsidūrusi,kai prie KGB'istinio,komusistinio,raudono koncervyno.

KAM ŠIANDIEN DAR NEAIŠKU?

KAM ŠIANDIEN DAR NEAIŠKU? portretas
Afganistanas - tai tik vienas rodiklis, iš kurio gali spręsti, kiek Lietuva sukišo pinigų tiems vertėjams, Juknevičienės komandiruotės į Afganistaną sodinti ąžuoliukų, savo karių siuntimas padėti Amerikos teroristams spręsti Amerikos, o ne NATO klausimus tarptautinėje politinėje arenoje. O kur dar karinių bazių statyba, atgyvenusios karinės technikos pirkimas, auksiniai šaukštai....o dabar dar ir pabėgėlių išlaikymas....
VISI KOMENTARAI 112
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių