Alytaus meras po pokalbio su G. Nausėda: prašė pirmiausia gelbėti žmones

 • Teksto dydis:

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis pranešė sekmadienį kalbėjęs su prezidentu Gitanu Nausėda. „Aš esu apstulbęs, kaip jis nuoširdžiai susirūpinęs mūsų situacija“, – sekmadienio popietę sakė Alytaus miesto, kur toliau nepavyksta užgesinti gaisro padangų perdirbimo gamykloje, meras.

Gali naudotis visais valstybės resursais

Anot N. Cesiulio, prezidentas klausinėjo, ko labiausiai trūksta, kur kyla problemų, ar alytiškiai patys yra pajėgūs išspręsti šios nelaimės padarinius.

„Smulkiai papasakojau, kokia dabar yra padėtis, papasakojau apie visas bėdas gesinant gaisrą – nuo vandens, technikos trūkumo iki baimių dėl ugniagesių gyvybių, kadangi pastatas griūva, deja, ne tik betonas, bet ir armatūros, sijos. Prezidentas prašė pirmiausia gelbėti žmones, o apie išlaidas negalvoti, esą viskuo pasirūpins – galime naudotis visais valstybės resursais“, – feisbuke rašė Alytaus miesto meras.

Prezidentas prašė pirmiausia gelbėti žmones, o apie išlaidas negalvoti, esą viskuo pasirūpins – galime naudotis visais valstybės resursais.

Jis pastebėjo, kad iš baimės mes kartais padarome neįtikėtinų dalykų. Kartais tik baimė mus veda į priekį. Ir nuvesti gali labai toli. Tačiau nėra blogiau, kai baimė perauga į paniką. „Žinau, kad šiuo sunkiu mums visiems laiku kai kurie nori pasinaudoti, susirinkti sau politinių taškų ar turi kažkokių kitų tikslų. Mąstykite kritiškai, nepasiduokite sąmokslo teorijoms ir spekuliacijoms. Aš pats gyvenu viename iš Žuvinto gatvės daugiabučių – mano namai yra 1,2 km nuo tos degančios velnio skylės. Namuose – mano mažamečiai vaikai. Aš pats visą dieną esu 30 metrų nuo gaisro centro. Tačiau taip pat einu ir tiesiai į patį gaisro židinį – noriu savo akimis pamatyti, kiek esame pasistūmėję, teisingai įvertinti situaciją, suprasti, kodėl reikia daryti taip, o ne kitaip, suorganizuoti reikiamą techniką ir t.t. Nejaugi manote, kad aš nenoriu sulaukti savo 39 gimtadienio? Nejaugi manote, kad aš galiu rizikuoti savo šeimos, tėvų, draugų sveikata? Tikrai, kai tik turiu kokių naujienų – viską stengiuosi perduoti jums iš pirmų lūpų ir be užuolankų. Daugelis matė serialą „Černobylis“. Mačiau ir aš. Mes tikrai nebūsime tie žmonės, kurie slėps nuo savo gyventojų realią situaciją. Čia jau mano garbės žodis“, – situaciją aiškino politikas.


Jis prašo nekelti panikos, tegul dirba profesionalai. Anot N. Cesiulio, jie dirba su naujausia, milijonus kainuojančia technika. „Šiuo metu specialistai mane tikina, kad padidėjęs oro užterštumas Alytaus mieste buvo iki 1 valandos nakties. Dabar oro kokybė mieste yra normos ribose“, – aiškino meras.

Nerijus Cesiulis. „Facebook“ nuotr.

Žmonės siūlo savo daiktus

Primename, kad valstybės ekstremalių situacijų komisija ekstremalios situacijos visoje šalyje nepaskelbė. Anot mero, gaisras lokalizuotas – tai reiškia, kad jis nebeplinta, situacija ne blogėja, tačiau veikti dar tikrai yra ką.

„Ačiū žmonėms, kurie siūlosi patys padėti, siūlo savo nuosavus automobilius, kopėčias, respiratorius, krautuvus, ekskavatorius ir daugybę kitų daiktų. Ir tokių nuostabių žmonių – ne vienas, ne du ir net ne šimtas. Ir žinokite, kad tas palaikymas tokiomis sunkiomis dienos yra vienintelis dalykas, suteikiantis mums jėgų ir ryžto įveikti šitą peklą. Ir aš nesitrauksiu iš tos velnio skylės, kol mes visi jos nepribaigsime. O jūs, labai prašau, rūpinkitės savimi ir savo artimaisiais“, – dėkoja ir prašo N. Cesiulis.

Premjeras: privalu užtikrinti gyventojų informuotumą ir saugumą

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis su prezidentu G. Nausėda sekmadienį aptarė situaciją Alytuje.

Premjeras yra nuolat informuojamas apie gaisro gesinimo eigą, taip pat nuolat situaciją aptaria su vidaus reikalų, sveikatos apsaugos ir aplinkos ministrais.

„Dėkoju įvykio vietoje dirbantiems ugniagesiams už jų pasiaukojimą, kurį jie demonstruoja pastarosiomis dienomis. Ačiū gyventojams už jų kantrybę, o Alytaus miesto ir rajono savivaldybėms – už rodomą rūpestį ir teikiamą pagalbą. Vyriausybė vertins situaciją ir priims sprendimus, kurie leis kompensuoti savivaldybių ir kitų institucijų patiriamas išlaidas“, – teigia S. Skvernelis.

Sekmadienį buvo priimtas sprendimas pasitelkti kompetentingus specialistus siekiant įvertinti pastato, kuriame įvyko nelaimė, būklę ir užtikrinti tolimesnį įvykio vietoje dirbančių darbuotojų saugumą. Be to, Vyriausybės prašymu į įvykio vietą buvo pristatytos dvi mobilios oro taršos matavimo stotys iš Lenkijos, kurios yra kitokio tipo, nei turimos Lietuvoje, ir leis gauti dar objektyvesnius ir tikslesnius oro taršos duomenis.

Premjeras ragina visas susijusias institucijas ir toliau užtikrinti, kad ugniagesiams ir kitiems su gaisru kovojantiems ar jo padarinius šalinantiems žmonėms būtų suteikta visa reikiama įranga ir užtikrintos saugios darbo sąlygos. Aplinkiniai gyventojai turi gauti nuolatinę ir visapusišką informaciją bei rekomendacijas dėl jų saugumą ir sveikatą užtikrinančių priemonių.

Kaip jau buvo rašyta, trečiadienio naktį kilo gaisras Alytaus padangų perdirbimo gamykloje, kurios plotas siekia apie 2 tūkst. kvadratinių metrų. Penktadienį gaisras padangų perdirbimo gamykloje buvo lokalizuotas, kaip ir buvo planuojama įvykio vietoje ugniagesiai dirbs iki pirmadienio. Sutelktos 6 savivaldybių pajėgos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
niekam mes nepasiruose.nera kam padet gint zmones.sedekit namie savaite.visa pagalba zmonems.nera civylines gynybos nieko nera.butu karas kaip greit visi ismirtume.sleptuviu nera nieko mes neturime.rupinimosi zmonemis jokio.ar galvoja veryga kaip kas gydys alytaus zmoniu bronxus plaucius.neidomu kiek astma sirgs.gal prezidentas premjeras isvadas padarys

Pagal

Pagal portretas
Evakuscija pagal veryga stipriai uzrakinkite duris ir bekite is miesto ar jau rodykles sustatytos i kur zmonem begti sis gaisras atspindi lietuvos pasiruosima jei sprogtu astravo elektrine sutuacija viska atitinka is pradziu tyletu paskui lieptu zmonem uzrakinti duris ir begti saunuoliai rupinasi bekit kur norit jusu problemos nera pinigu padeti negalim

Vladas

Vladas portretas
Ir aš pasakysiu: Gelbėkite žmones.Ar Jums pasidarė lengviau? Vien tik žodžiai.žodžiai........
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių