„Parsinešk Kalėdas į savo namus“: be eglės šakelės neliks nei vienas

 • Teksto dydis:

Šios Kalėdos – jau dešimtos, kada šalies gyventojai gali savo namus pasipuošti tausodami gamtą, taupydami pinigus ir tuo pačiu – neatsisakydami to nuostabaus,  žiemos šventėms būdingo eglutės kvapo ir žalumos.

2006 metais Šiaulių miškininkų pradėtą gražią tradiciją dovanoti gyventojams eglės šakas aktyviai tęsia visos šalies miškų urėdijos.

Šiemet Generalinės miškų urėdijos, Aplinkos ministerijos ir visų 42 miškų urėdijų organizuojama tradicinė jubiliejinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ vyks gruodžio 20 d. nuo 13 valandos. Jos metu miškininkai daugiau nei šimte vietų visoje Lietuvoje planuoja išdalinti daugiau nei 100 tūkstančių eglių šakų. Išsamesnė informacija apie akcijos vietas yra skelbiama Generalinės miškų urėdijos tinklalapyje www.gmu.lt, taip pat ją gali suteikti artimiausia miškų urėdija.

„Ši akcija – puikus būdas gamtai saugoti: miškininkų dalinamos eglės šakos atkeliauja iš kirtaviečių, kur nugenėjami brandūs, numatyti kirsti medžiai. Kitaip tariant, papildomai nekertame ir nežalojame nei vieno medžio, o atvirkščiai – išnaudojame gamtos resursus be menkiausio iššvaistymo“, – teigia generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis. Jis pastebi, kad tada, kai žmonės gali nemokamai gauti eglės šaką, daug rečiau jiems kyla pagunda rizikuoti ir nelegaliai kirsti eglutes miške.

Miškininkų teigimu, vis daugiau žmonių sąmoningėja ir rūpinasi aplinka, kurioje gyvename. „Lietuviai nuo seno myli miškus, tad dabar, kada ekologinės problemos  tampa ypač aktualios, vis daugiau žmonių atsisako kirstinės eglutės ar dirbtinės, kuri aplinkai kenkia dar labiau nei eglutės nukirtimas. Be to, iš eglišakių galima sukurti išradingas puokštes bei menines kompozicijas, kurias lengva pritaikyti tiek mažoje, tiek didelėje erdvėje. Net miestų centrinėse aikštėse vis dažniau galime pamatyti Kalėdų eglutes, sukurtas iš eglės ar pušies šakų“, – sako generalinis miškų urėdas.

Anot jo, eglių šakų dalinimas yra ir draugystę su savo bendruomene stiprinantis veiksmas. „Dovanodami eglės šakas norime prisidėti  prie žmonių džiaugsmo sutinkant Šv. Kalėdas. Jau pats dovanojimo principas įkvepia žmones geriems darbams, pakelia nuotaiką tiek dovanotojams, tiek dovanas gaunantiems žmonėms. Žinoma, ir pinigų sutaupyti leidžia“, – mano R. Prūsaitis.

Miškininkai šiemet dalinsis šviesa ir širdies šiluma ne tik dalindami eglės šakas, bet ir vykdydami dar vieną jau antrus metus trunkančią iniciatyvą: jų globojami jaunųjų miško bičiulių būrelių moksleiviai jau ruošia šventines kompozicijas, kurias dovanos vienišiems šalies senjorams.

„Pernai Kalėdas dovanojome vaikų globos namams, šiemet su jaunaisiais miškinukais ir jų sukurtomis kalėdinėmis kompozicijomis lankysimės senjorų globos namuose, slaugos ligoninėse. Tikimės, kad ir ši mūsų iniciatyva taps ilgai gyvuojančia tradicija, padedančia mums visiems ugdyti jautrumą, rūpestį esančiais šalia mūsų“, – kalbėjo generalinis miškų urėdas.

O kad eglės šakelė bei iš jų padaryta kompozicija džiugintų iki pat Trijų Karalių, miškininkai pataria vos parsinešus ją namo ar gavus dovanų iš karto pamerkti į vazą su vandeniu ir nepamiršti kartais vandens pripilti papildomai.

Eglišakių dalijimo vietos skelbiamos čia.


Šiame straipsnyje: Kalėdoseglutėeglišakiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių