Aistros dėl naujos „gpaso“ tvarkos: sistemos spragos, išvyti pirkėjai, užgulti skiepijimo centrai

 • Teksto dydis:

Gruodžio 28 d. – ta diena, kai galimybių pasas tapo neamžinas. Jo galiojimas pasiskiepijus – septyni mėnesiai. Terminui praėjus, nei į didesnę parduotuvę, nei į kavinę, restoraną patekti jau negalima. Registrų centro linijos kaito nuo ryto, praneša LNK.

Aistros dėl galimybių paso

„Buvo toks trukdis su schema „du skiepai ir persirgimas“. Iš paties ryto sulaukėme daug skambučių į konsultavimo centrą. Buvo šiokių tokių nesklandumų, bet per valandą ištaisėme“, – sakė Registrų centro paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė.

Kai kas atėjo į parduotuvę ramūs, tačiau nesklandumų vis tiek kilo. Apsaugos darbuotojas sakė, jog gyventojams strigo telefonai, popierinį variantą turi ne visi, o patikrinti galiojimo laiko nėra kaip. Ir apgręžti teko ne vieną.

Vienas vilnietis buvo pasipiktinęs nauja tvarka.

„Aš visiškai prieš. Mano akimis, tai yra visiška nesąmonė, todėl, kad sergame visi. Panašu, kad grįžtame į tai, kad bus kaip kastos – lygūs ir lygesni“, – šnekėjo jis.

Galbūt spraga, o galbūt tik saviapgaulė: tiems, kas suskubo galimybių pasą parsisiųsti ar atsispausdinti anksčiau, dokumentai nebus anuliuoti.

„Tiems, kas sugudravo šitaip, galios, bet iki tam tikros ribos. Matyt, čia nieko neapgaudinėjame. Apgaudinėjame tik save ir artimuosius“, – teigė D. Vilytė.

Nuo gruodžio 28 d. galimybių pasas reikalingas ir vaikams nuo 12 metų.

„Iš akies sunku nustatyti, juolab kad visi dėvi kaukes. Tokiu atveju, jei vaikas sako, kad jam nėra 12 metų, tai tikrintojai turi teisę paprašyti tokio vaiko pateikti dokumentą, kuris patvirtintų jo amžių“, – komentavo „Akropolis Group“ komunikacijos vadovas Dominykas Mertinas.

Stop kadras

Panašu, kad grįžtame į tai, kad bus kaip kastos – lygūs ir lygesni.

Apklausa rodo, kad šeši iš dešimties gyventojų nepritaria galimybių pasui vaikams, o pusė mano, kad prezidentas Gitanas Nausėda dėl paso turi kreiptis į Konstitucinį Teismą.

„Dėl vaikų nelabai. Dėl savęs – viskas okey, bet dėl vaikų gal nereikėtų“, – kritikavo galimybių paso vaikams įvedimą vienas vilnietis.

„Daug kam nepatinka, bet ką padarysi?“ – gūžčiojo pečiais kita gyventoja.

Paskatino skiepytis

Galimybių pasas paspartino ir skiepijimąsi. Pavyzdžiui, „Litexpo“ centre dar prieš atsidarymą, 8 val. ryto, nusidriekė pusšimčio gyventojų eilė. Sekmadienį fiksuota rekordinė diena nuo rudens – pasiskiepijo apie 3,5 tūkst. gyventojų.

Panevėžiečiai taip pat šturmuoja vakcinavimo centrą.

„Daug yra neregistruotų žmonių, kurie nesuskubo anksčiau pasiskiepyti ir nori tai padaryti dabar, paskutinę minutę“, – komentavo poliklinikos vyriausioji slaugos administratorė Aurelija Petronienė.

Panevėžiečiai neslėpė: vienas iš argumentų, kodėl skiepijasi, – galimybių pasas.

Aš nežiūriu žinių, aš prieš galimybių pasus, prieš visa kita. Esu prieš, prieš ir prieš. Tiesiog prieš.

Kai kam su trečiu skiepu nepasisekė, nes sistema rodė gavus jau keturias dozes.

„Atėjome aiškintis, kodėl taip yra, nes neregistruoja. Sistema rodo, kad yra keturi skiepai“, – piktinosi viena šeima.

Panevėžiečiai skundėsi, kad su europiniu pažymėjimu vienur praeina be kliūčių net ir su vienu skiepu, o kitose parduotuvėse sertifikatas negalioja. Registrų centras komentavo, kad sisteminių klaidų nėra, bet pavienių atvejų atsiras. Jie bus sprendžiami individualiai.

„Žmogus gavo dvi „Modernos“ vakcinas, o trečioji įvesta „Janssen“ vakcina. O iš tikrųjų „Janssen“ nevakcinavo – tiesiog padaryta klaida. Tokių atvejų, matyt, pasitaikys“, – pripažino D. Vilytė.

„Jau čia per daug visko. Vis tiek tos ligos neina taip lengvai sustabdyti, miršta visi pasiskiepyti“, – kritikavo sistemą vienas gyventojas.

„Aš nežiūriu žinių, aš prieš galimybių pasus, prieš visa kita. Esu prieš, prieš ir prieš. Tiesiog prieš“, – antrino kita.

„Tą galimybių pasą kas nori, tas apeina. Manau, tikrai jis yra nepatvirtinamas. O jeigu patvirtina, tegul Seime nuo savęs pradeda, o ne nuo žmonių“, – pritarė dar vienas gyventojas.

„Tas žmonių supriešinimas iš tikrųjų atsibodo. Bet ir antivakseriai atsibodo“, – rėžė kita kalbinta moteris.

Naujausiais Registrų centro duomenimis, nustojusių galioti pasų skaičius siekia apie 100 tūkst.NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
Pagaliau minia daro tai, ką padaryti reikėjo jau prieš metus - šturmuoja vakcinavimo punktus. Pamastykim: kiek buvo gyvybių galima išgelbėt?

Kas

Kas portretas
Tą vadinamą (dokumentą) sukūrė,manau ne pačios geriausios morales zmogas

Dvi

Dvi portretas
vakcinas gavau. O dabar nusprendžiau griežtai daugiau nesiskiepint. Būtent dėl tokios pasų tvarkos. Užteks. Jeigu ponai nesugeba tinkamai ir logiškai kovot su pandemija ir tik priepuoliais vis išradinėja kažkokius įsakymus, tai hren jie ką išmano kokios tos vakcinos yr. Svarbu kad užpirkt ir subadyt.O ka ykiša tai aniems h u inia. Tokią nuomone susidariau pamates dabartinius valdžios veiksmus
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių