VRK užkliuvo Kazlų Rūdos mero už savivaldybės pinigus išleistas kalendorius

Vyriausioji rinkimų komisija tirs, ar dabartinis Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška savo politinės kampanijos metu pažeidė rinkimų tvarką reglamentuojančius įstatymus paslėptai reklamuodamas savo komitetą už savivaldybės lėšas išleistame kalendoriuje.

„Akivaizdu, kad kalendoriuje įvardinti darbai yra kandidato į merus Manto Varaškos ir politinio komiteto „Jaunoji Kazlų Rūda“ kandidatų į tarybą programiniai punktai. Be to, šio komiteto rinkiminis šūkis „Tęsime pokyčius“, – ketvirtadienį VRK posėdyje sakė komisijos narė Jolita Baušytė.

Anot jos, skaitant kalendoriuje ir komiteto programoje surašytus teiginius matyti daug atitikimų. Jame galima aptikti sakinį: „Kaip veiktume toliau, jei savivaldybės žmonės suteiktų įgaliojimus dar kartą“.

Akivaizdu, kad kalendoriuje įvardinti darbai yra kandidato į merus Manto Varaškos ir politinio komiteto „Jaunoji Kazlų Rūda“ kandidatų į tarybą programiniai punktai.

Anot J. Baušytės, kalendoriuje įvardinti darbai, kuriuos planuojama tęsti, nauji siekiai. Naudojamos frazės „tęstume, siektume, didintume“, kalbama apie darbus kitoje kadencijoje.

VRK narė siūlė įvertinti, ar nebuvo pasinaudota tarnybine padėtimi panaudojant finansus, kuriais padengtos politinės reklamos išlaidos iš savivaldybės biudžeto, o tai daryti draudžiama.

Tyrimą dėl kalendoriaus ir galimai paslėptos reklamos buvo pradėjusi savivaldybės rinkimų komisija, tačiau šis nusprendė, kad pažeidimų nebuvo padaryta.

VRK yra gavusi kelis skundus dėl minimo kalendoriaus ir galimai paslėptos reklamos. Vasario 1 dieną gautas skundas adresuotas ir Generalinei prokuratūrai bei Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Anot VRK pirmininkės Jolantos Petkevičienės, sulaukus apskundimo ir gavus papildomos informacijos dėl galimo pažeidimo VRK turi teisę tokį savivaldybės rinkimų komisijos sprendimą patvirtinti, panaikinti arba grąžinti nagrinėti iš naujo.

Komitetas nusprendė pavesti VRK Teisės tyrimų skyriui įvertinti, ar M. Varaška nepažeidė įstatymų.

Savivaldybės rinkimų komisijai (SRK) pats M. Varaška sausį teigė, kad sprendimas išleisti kalendorių buvo priimtas svarstant biudžetą, tai esą viena iš savivaldybės viešinimo formų. Kalendoriuje atspindimi įstaigų pasiekti tikslai. Išleistas kalendorius dalinamas savivaldybės institucijose.

M. Varaška komisijai pažymėjo, kad kalendoriuje nėra nurodoma vardų ar politinių organizacijų, tad leidinio negalima pozicionuoti kaip asmeninio ar politinio. Sutartis dėl jo spausdinimo esą buvo priimta iki politinio komiteto „Jaunoji Kazlų Rūda“ įregistravimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

o1

o1 portretas
reikia ta VRK biolaura sodint uz grotu kartu su vaigausku juk si ursulvasale nelegaliai prileido is jav britu /paslfuotu/ valkatu su lgbt narko saikom tai sia saika reiktu 1 pasiust iskur atvyko o tai ir cikagos lusnynai bitlu laiku gelyciu mergaites ka ir siulo savo /vertybes /nes kitokiu nepazino nes tai buvo kom idealas marksizmoleninizmo programoje kuria taip stropiai deste vytautuks igaves chameleono savybes ka jau visi seniai matome uztat seimininkui sis padaras igriso reikia keist su kitais skvernais kas ir vyksta dargi karabasas paliekamas uzmarsty kildesiukes uzuovejoje ???===

To: Ceslovas

To: Ceslovas portretas
Kada vyko apklausa? Tokie procentai yra fake news. Na nebent vyko savivaldybės pastate. Gal nekelkim bangų? Prasidėjo purvinas priešrinkiminis laikas. Rinkėjas įvertins teisingiausiai, jei ką!...

Ceslovas

Ceslovas portretas
Čia puola ŽMOGŲ,kad po apklausos turi 95% gyventojų palaikymą.Kaip dar įkast?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių