Seimo rinkimai pandemijos sąlygomis: kaukės bus privalomos visiems?

Seimo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradėjo svarstyti Seimo rinkimų balsavimo tvarką koronaviruso pandemijos sąlygomis: siūloma, kad kaukės būtų privalomos visiems.

Projektu siūloma nustatyti, kad respiratorius ar medicinines kaukes turėtų dėvėti tiek komisijos nariai, tiek stebėtojais, tiek ateinantys rinkėjai. Jei rinkėjai ateitų be asmens apsaugos priemonių, kaukės jiems būtų duodamos vietoje.

„Jei atvykstantys rinkėjai nedėvės asmens apsaugos priemonių – jiems priemonės bus suteikiamos, tiek kaukės, tiek pirštinės“, – per posėdį ketvirtadienį sakė VRK vadovė Laura Matjošaitytė.

Komisijai ketvirtadienį pristatyti pagrindiniai rinkimų organizavimo tvarkos punktai, projektas dar perduotas rinkimų organizavimo skyriui papildyti.

Taip pat siūloma nustatyti, kad tarp rinkėjų eilėse būtų išlaikytas ne mažiau kaip metro atstumas, paskirstyti rinkėjų srautus, kad jie į balsavimo patalpą įeitų per vienas duris, o išeitų – per kitas, tarpusavyje nesimaišytų patalpoje.

Jei atvykstantys rinkėjai nedėvės asmens apsaugos priemonių – jiems priemonės bus suteikiamos, tiek kaukės, tiek pirštinės.

Organizuojant balsavimą namuose siūloma, kad rinkėjas biuletenį užpildytų lauke prie durų, neiti į patalpų vidų, jei yra galimybė. Rizikos grupės rinkėjai taip pat bus raginami atvykti ankstyvomis valandomis, kai mažesni srautai.

Rinkėjams siūloma ateinant balsuoti atsinešti savo rašymo priemonę, balsavimo patalpoje rašikliai turės būti dezinfekuojami po kiekvieno panaudojimo.

Pandemijos metu Seimo rinkimuose yra prailgintas išankstinio balsavimo laikas: paskelbus specialiąją situaciją balsavimas iš anksto rinkimų savaitę galėtų vykti pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį.

Įprastomis sąlygomis išankstinis balsavimas vyksta dvi dienas: trečiadienį ir ketvirtadienį.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

na-1

na-1 portretas
ar balsuosiu aš, ar kas nors kitas, ar tamsta - niekas nuo to nepasikeis. Vis tiek verksim, nes jokia valdžia nebuvo žmonėms gera. Nė vienos kaukės rinkimams nepaaukosiu.

Strategas

Strategas portretas
Pradžiai maskių šou, po to vakcinų nuo užkrato festivalis, geras verslo planas, "suvalgius " keleta keptų šikšnosparnių daryti tarpkontinentinį biznį su apsaugos priemonėmis, medicinos aparatūra, vakcinomis. O kas toliau, čipavimas?

na -1

na -1 portretas
Tu nebalsuosi-pabalsuos kiti, paskui neverk,kad valdžia bloga.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių