Vėl „valstiečių“ ultimatumas valdantiesiems: reikalauja viešinti informaciją apie migrantus

 • Teksto dydis:

Opozicinių „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM), Migracijos departamentą bei Valstybės sienos apsaugos tarnybą, prašydamas viešinti visus duomenis apie gautus bei išnagrinėtus prieglobsčio prašymus.

„Migracijos departamentas iki liepos mėnesio viešai, kas mėnesį, skelbdavo duomenis apie Lietuvoje gautus bei nagrinėjamus prieglobsčio prašymus. Liepos mėnesį skelbimas buvo nutrauktas, ir informacija tapo neprieinama departamento tinklapyje, nors prievolę kas mėnesį viešinti tokią informaciją numato Migracijos departamento vadovo įsakymas. Matant, kokie iki tol buvo migracijos departamento pajėgumai (pvz. birželio mėnesį išnagrinėti vos 108 prašymai, o nenagrinėtais liko daugiau kaip 400), kyla labai daug klausimų, ar prieglobsčio prašymų nagrinėjimas tinkamai organizuojamas padidėjus nelegalių migrantų srautams ir ar nėra vilkinamas, o atitinkamai – atidedamas ir nelegalių migrantų išsiuntimas iš šalies“, – išplatintame pranešime sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R. Karbauskis.

R. Karbauskio teigimu, toks informacijos slėpimas nuo visuomenės bei sprendimus priimančių politikų ne tik kad neatitinka viešumo ir skaidrumo principų, bet ir kompromituoja VRM bei kelia abejones jos veiksmais.

Valdantieji pasuko pačiu lengviausiu ir primityviausiu keliu – slepia reikšmingą informaciją, imituodami, kad Lietuvoje yra viskas gerai.

„Statistika yra pirmasis indikatorius, leidžiantis objektyviai įvertinti, kaip tvarkomasi su migracijos problema Lietuvoje. Deja, bet jau daugiau kaip du mėnesius neturime jokios informacijos apie peržiūrėtus prieglobsčio prašymus, nėra skelbiama statistika, kiek žmonių buvo grąžinta į kilmės valstybes, kiek valstybės biudžetui kainuoja migrantų išlaikymas. Užuot aiškinę visuomenei priimamus sprendimus ir atsiskaitę už migracijos krizės valdymą, valdantieji pasuko pačiu lengviausiu ir primityviausiu keliu – slepia reikšmingą informaciją, imituodami, kad Lietuvoje yra viskas gerai“, – pažymi LVŽS pirmininkas R. Karbauskis.

LVŽS taryba rugsėjo 17 dieną pareikalavo ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės atsiskaityti už nelegalios migracijos krizės valdymą, viešinti visą su tuo susijusią informaciją, keisti COVID-19 pandemijos valdymo bei vakcinacijos strategiją bei atsisakyti mokesčių didinimo planų. Jei šie reikalavimai nebus įgyvendinti, LVŽS sieks premjerės interpeliacijos Seime.NAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
tik /valstieciai/ dar palaike siokia tokia tvarka nors misku neissaugojo nes paprasciausia jegos strukturos buvo oponentu rankose o jie ir valdo ir visai nekreipia demesio i tautos reikalavimus======

Gal Šimonytei reikėtų pradėti rūpintis PELNAIS - mažinti ?

Gal Šimonytei reikėtų pradėti rūpintis PELNAIS - mažinti ?  portretas
priminsiu, kad pernai „Ignitis“ PELNAS IŠAUGO TRIS KARTUS ir siekė 170 mln. eurų

Pašenka , apie ką rašai ? :)))

Pašenka , apie ką rašai ? :))) portretas
Nuo LIEPOS nėra info , kuri PRIVALO BŪTI !!! Dirbtų seimo valdantieji skaidriai , seimo opozicijai nereikėtų reikalauti laikytis nurodymų !!! Dabar RUGSĖJIS !!! Elementaru be jokių išvedžiojimų ! Info nėra , opozicija reikalauja !!! Viskas . Pagarba seimo opozicijai , ponui Karbauskiui ir " valstiečiams " .
VISI KOMENTARAI 107
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių