„Valstiečiai“ ragina per antrąjį rinkimų turą balsuoti už G. Nausėdą

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) per antrąjį prezidento rinkimų turą ragina balsuoti už ekonomisto Gitano Nausėdos kandidatūrą, nusprendė partijos valdyba.

Vadino konservatorių kandidatu

„Raginame balsuoti už Gitaną Nausėdą. Kitu atveju, jeigu aktyvumas bus mažas ir žmonės gadins biuletenius arba nebalsuos nė už vieną kandidatą, tokiu atveju laimės (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta kandidatė – BNS) Ingrida Šimonytė, kas, mūsų nuomone, Lietuvai būtų labai blogai“, – ketvirtadienį po partijos valdybos posėdžio žurnalistams sakė LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Prieš pirmąjį prezidento rinkimų turą jis G. Nausėdą vadino konservatorių kandidatu.

Mes neagituojame už Gitaną Nausėdą, mes sakome, kad nedalyvauti rinkimuose ir balsuoti prieš abu kandidatus reiškia, kad laimės Ingrida Šimonytė. O tai, mūsų nuomone, yra blogiausias variantas, kuris gali atsitikti.

„Valstiečių“ lyderis ketvirtadienį teigė, kad tai nėra G. Nausėdos kandidatūros parėmimas, o tiesiog raginimas už jį balsuoti.

„Mes neagituojame už Gitaną Nausėdą, mes sakome, kad nedalyvauti rinkimuose ir balsuoti prieš abu kandidatus reiškia, kad laimės Ingrida Šimonytė. O tai, mūsų nuomone, yra blogiausias variantas, kuris gali atsitikti“, – pabrėžė R. Karbauskis.

Jis tvirtino ir pats balsuosiąs už G. Nausėdos kandidatūrą.

Su G. Nausėda R. Karbauskis siejo viltis, kad Prezidentūra, Seimas ir Vyriausybė galės dirbti darniau.

Kita vertus, pasak „valstiečių“ lyderio, didelių argumentų LVŽS neturi ir už G. Nausėdą.

„(...) išskyrus tai, kad parodė dėmesį mūsų frakcijai, mes šnekėjomės, jis atsakinėjo į klausimus. Tai yra pagarba. Tai duoda viltį, kad mes gebėsime dialogą turėti tokį, kuris bus naudingas Lietuvai“, – sakė R. Karbauskis.

G. Nausėda trečiadienį susitiko su „valstiečių“ frakcija Seime. Į posėdį taip pat buvo kviesta I. Šimonytė, tačiau ji neatvyko, motyvuodama įtempta darbotvarke.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į prezidentus premjeras Saulius Skvernelis rinkimuose liko trečias. I. Šimonytė tuomet gavo 31,31 proc. balsų, G. Nausėda – 30,94 procento.

Antrasis prezidento rinkimų turas vyks sekmadienį. Nuo pirmadienio iki penktadienio vyksta balsavimas iš anksto.

G. Nausėda: nei džiaugiuosi, nei nesidžiaugiu

G. Nausėda sako, kad aktyviai nesiekė „valstiečių“ paramos antrajame rinkimų ture, todėl valdančiųjų pareiškimais „nei džiaugiasi, nei nesidžiaugia“.

„Nei džiaugiuosi, nei nesidžiaugiu. Noriu tik pasakyti vieną dalyką: tai, kad nuėjau vakar į šitą frakciją, tikrai nebuvo pats maloniausias užsiėmimas. Bet jei mes politiką įsivaizduotumėme kaip vakarėlius, kuriuose gali pabūti su savo draugais ir šalininkais, tokio įsivaizdavimo neturiu“, – žurnalistams savo rinkimų štabe ketvirtadienį sakė G. Nausėda.

Noriu tik pasakyti vieną dalyką: tai, kad nuėjau vakar į šitą frakciją, tikrai nebuvo pats maloniausias užsiėmimas.

„Valstiečių“ frakcijoje trečiadienį jis sakė apsilankęs norėdamas atsakyti į pateiktus svarbius klausimus. Anot kandidato, svarbiausia, kad paramą išsakiusios partijos nekeltų reikalavimų.

„Pasakėme: partijos gali mus remti, gali neremti, mes su tuo niekaip nekovosime. Svarbiausia, kad jos mums nekeltų jokių išankstinių reikalavimų, nes mes paprasčiausiai jų nevykdysime“, – teigė G. Nausėda.

G. Nausėda netinkamais gąsdinimais vadino „valstiečių“ teiginius, jog jie jį parėmė tam, kad nelaimėtų konservatorių remiama I. Šimonytė.

„Gąsdinimai turbūt tikrai nėra ta priemonė, kuria reikėtų kliautis politinėje konkurencijoje. Ne gąsdinti reikia, o atvirkščiai –  žmones konstruktyviai kviesti, agituoti, pirmiausia, agituoti ne už kokią nors personaliją, o agituoti būti pilietiškais“, – kalbėjo kandidatas.

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis ketvirtadienį taip pat žadėjo, jog Seimas atsisakys visų parlamentinių tyrimų, jei naujasis prezidentas pertvarkys prokuratūros sistemą ir užtikrins jos nepriklausomumą.

G. Nausėda, nors ir tvirtina, kad kai kurie Seimo tyrimai yra „stipriai asmeniškai motyvuoti“, sutinka, kad prokuratūros nepriklausomumui didinti „tikrai yra rezervų“

„Yra visiškai nenormali situacija, kuomet, kaip sako politikai, dėl to, kad prokuratūra nedirba savo darbo, mes privalome dirbti už prokuratūrą. Tai mes visiškai pažeidžiame valdžios atskyrimo principą, sakome, kad yra kažkokia valdžios atšaka neįgali, ir mes dirbsime už ją. Tai gal sutvarkykime tą valdžios atšaką“, – svarstė jis.

„Tikrai aš esu pasirengęs dirbti teisėtvarkos ir teisėsaugos srityje, kad turėtumėme nepriklausomus teismus ir prokuratūrą. Esant nepriklausomam prezidentui, patikėkite, tikrai kišeninių prokurorų nebus“, – pridūrė kandidatas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vincas A.

Vincas A. portretas
Nemėgstu A.Valinsko dėl didelio susireikšminimo, bet net tai jam galiu atleisti už jo straipsnį Delfyje ,,Kaip nepartinis pas partines karves lakstė". Tai apie G.Nausėdos pagalbos kaulijimą iš LVŽS, SDDP bei SDP. Gruboka, bet kieta citata iš rašinio: ,,Panašu, kad jeigu buliui norisi (į prezidentus), nesvarbu, kad karvės apsišikusios" Vyriausiojo Naisių kerdžiaus paramą jis iškaulijo.

iliuzija

iliuzija portretas
Nebūkit naivūs, renkatės arba konservatorę arba konservatorių draugą. Prezidentas bus Nausėda, nes taip patogiau, liaudis galvos kad turi neutralų prezidentą. Šimonytė iš antro turo agitacijos jau pasitraukė, tai spėkit kokie rezultatai nusimato. Lemiamas mūšis baigėsi kai Skvernelis nesurinko balsų ir kai neįvyko referendumai. Valdžia tose pačiose rankose kaip ir buvo ilgą laiką, Lietuvai tik toks likimas, pamatysim prie ko visa tai prives.

Alis...

Alis... portretas
už mažesnį blogį,- už gerbiamą būsimą Prezidentą Nausėdą... piliečiai, eikite būtinai balsuoti... nes konservatorių elektoratas labai susitelkęs... būtinai eikite balsuoti, nes dabar viskas daroma, kad žmonės neitų balsuoti... o tada tikrai konservatorių statytinė laimės...
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių