V. Pranckietis: D. Grybauskaitė rodo blogą pavyzdį

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė, nebalsuodama referendume dėl Seimo narių mažinimo, rodo blogą pavyzdį. Seimo vadovas nekeičia savo nuomonės ir teigia, kad sumažinus parlamentarų skaičių darbas Seime taps našesnis.

„Manau, tai yra nepavyzdingas veiksmas, turėtų vis dėlto atsakingai elgtis. Žmogus, užimantis tokias pareigas, turi spręsti, o neatsisakyti nuo sprendimo“, - trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Pasak jo, referendumas dėl Seimo narių mažinimo yra žmonių iniciatyva. Todėl Seimas turi suteikti galimybę piliečiams nuspręsti, kokio dydžio Seimą jie nori matyti.

„Šis žmonių lūkestis (sumažinti Seimo narių skaičių. - ELTA) ore kabo dvidešimt metų (...) Mes turime pasitikrinti, mes gi nekalbame apie tai, kad imame ir sumažiname Seimo narių skaičių, mes sakome, kad žmonės tegul nusprendžia. Atiduodame mandatą žmonėms“, - teigė jis.

Manau, tai yra nepavyzdingas veiksmas, turėtų vis dėlto atsakingai elgtis. Žmogus, užimantis tokias pareigas, turi spręsti, o neatsisakyti nuo sprendimo.

V. Pranckietis pabrėžė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga politinėje programoje buvo pareiškusi įsipareigojimus sumažinti Seimo narių skaičių. Dėl to, pabrėžė jis, būtina, kad partija laikytųsi savo pažadų. Taip pat V. Pranckietis priminė, kad daugelis partijų savo politinėse programose per ištisas kadencijas buvo pareiškusios įsipareigojimus sumažinti Seimo narių skaičių.

Seimo vadovas teigia, kad, sumažinus parlamentarų skaičių, Seime darbas taps našesnis.

„Jei nepagerins tai ir nepablogins, o labai paprasta pasakyti (kad nepagerins. - ELTA), kada Seime pirmininkauju ir kuomet 96 ar 108 tik sėdi“, - teigė jis.

Antradienį Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl dvigubos pilietybės bei Seimo narių mažinimo iš anksto balsavusi šalies vadovė D. Grybauskaitė neslėpė, kad referendume dėl Seimo narių mažinimo ji nebalsavo. Pasak prezidentės, referendumas - beprasmis, sumažinus parlamentarų skaičių Seimo reputacija nepagerės.

(...) „Dėl dvigubos pilietybės esame jau seniai diskutavę, kad būtina šį klausimą spręsti referendumu, todėl ir dalyvavau jame ir kviečiu visus dalyvauti. Dėl referendumo mažinti Seimo narių skaičių - nedalyvavau, biuletenio nepaėmiau. Manau, šis referendumas yra beprasmis, nes, sumažinus keliais Seimo nariais nei Seimo darbo kokybė pagerės, nei reputacija“, - teigė D. Grybauskaitė.

Pirmadienį prasidėjo išankstinis balsavimas Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl dvigubos pilietybės bei Seimo narių mažinimo.

Išankstinis balsavimas vyks visose šalies savivaldybėse iki penktadienio.

Šalies vadovą Lietuvos piliečiai renkasi iš 9 kandidatų: ekonomisto Gitano Nausėdos, buvusios finansų ministrės Ingridos Šimonytės, premjero Sauliaus Skvernelio, eurokomisaro Vytenio Andriukaičio, filosofo Arvydo Juozaičio, Seimo narių Mindaugo Puidoko ir Naglio Puteikio, europarlamentarų Valdemaro Tomaševskio ir Valentino Mazuronio.

Gegužės 12-ąją Lietuvoje vyks Prezidento rinkimai, referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo ir referendumas dėl Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo.

Išskyrė neteisingą parlamentarų retoriką

V. Pranckietis, svarstydamas, kodėl visuomenė nepasitiki Seimu, sako, kad parlamento viešas įvaizdis būtų visai kitoks, jei jame nebūtų 6-7 Seimo narių, kurie, pasak jo, naudoja netinkamą retoriką. Parlamento vadovo teigimu, visuomenė turėtų tokius Seimo narius įsiminti ir, atėjus rinkimas, už juos nebalsuoti.

Aš vis svajodavau, kad kokių 6-7 žmonių Seime nebūtų, tai Seimo įvaizdis būtų tikrai kitoks.

Patį faktą, kad Seimas visuomenėje vertinamas nepalankiai, V. Pranckietis įvardino natūraliu rezultatu to, kad opozicija kritikuoja valdančiuosius.

„Tai yra natūralus rezultatas to, ką matome Seime. Visada už kiekvieną gerą veiksmą mes gauname blogus komentarus. Tai natūralu, opozicija visada kritikavo, ir atrodo, kad Seime žmonės visada galvoja, jog Seime vyksta karas - ten karo nėra“, - kalbėjo jis.

Visgi Seimo vadovas, kaip vieną iš svarbesnių neigiamo Seimo įvaizdžio priežasčių išskyrė neteisingą parlamentarų retoriką.

„Netgi naudojimas ne visai tinkamų Seimo nariams žodžių, visa ta retorika ir išsireiškimai, ir vaizdai... Taip, toks yra atspindys, ir žmonės galvoja, kad tai yra kažkoks blogis. Bet iš esmės žmonėms, kada bus už pusantrų metų nauji Seimo rinkimai, reikėtų tiesiog įsiminti žmones, kurie kalba tokia retorika, kuri netenkina klausančių žmonių - tai tiesiog reikėtų nebalsuoti už tokius žmones (Seimo narius. - ELTA), - teigė V. Pranckietis.

Galiausiai V. Pranckietis pabrėžė, kad Seimo neigiamo įvaizdžio situacija keistųsi, jei jame nebūtų 6-7 parlamentarų.

„Aš vis svajodavau, kad kokių 6-7 žmonių Seime nebūtų, tai Seimo įvaizdis būtų tikrai kitoks“, - sakė V. Pranckietis.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ kovo 25 - balandžio 10 dienomis atliktos apklausos duomenimis, Seimas yra institucija, kuria labiausiai nepasitiki Lietuvos piliečiai. Parlamentu nepasitiki net 71 proc. šalies gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Chm: „Aš vis svajodavau, kad kokių 6-7 žmonių Seime nebūtų, tai Seimo įvaizdis būtų tikrai kitoks“- tai čia tuščiai nepliurpęs - pasiūlyk atšaukimo įstatymą!

:;(

:;( portretas
Nu šitas tipelis tai iš menulio nukrites, kliedesius kazkokius stumia. Zmogus šešelis

to buzione

to buzione portretas
varyk bt.rli.oke sv.an.ce i maskolyna pas savo ryza!
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių