V. Landsbergis atsiprašė dėl žodžių apie švilpusią minią: nelengva matyti, kaip tėvynė byra gabalais

 • Teksto dydis:

Buvęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis teigia apgailestaujantis dėl savo žodžių, skirtų per Sausio 13-osios minėjimą Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje švilpusiems žmonėms.

„Nemanau, kad tinkamai reagavau į negražius garsus žuvusiųjų atminimo valandą“, – antradienį savo „Facebook“ paskyroje parašė jis.

„Reikėjo tiesiog užsikimšti ausis ir galvoti: kaip gerai, kad žuvusieji negirdi. Tačiau aš irgi žmogus, ir man išsprūdo netinkami žodžiai apie kai kuriuos dalyvavusius“, – teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų garbės pirmininkas.

„Mes tiek nuėjome kartu, tiek ištvėrėm. Turim iškovotą laisvą tėvynę, o nelengva matyti, kaip tėvynė byra gabalais. Gali žmogus iš sopulio, iš nuovargio ir nesusikontroliuoti – atleiskite“, – rašė V. Landsbergis.

Turim iškovotą laisvą tėvynę, o nelengva matyti, kaip tėvynė byra gabalais. Gali žmogus iš sopulio, iš nuovargio ir nesusikontroliuoti – atleiskite.

Sausio 13-ąją Nepriklausomybės aikštėje kalbas sakant Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, premjerei Ingridai Šimonytei, parlamentarei Paulei Kuzmickienei, Laisvės premijos laureatei, Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos vienuolei Bernadetai Mališkaitei Šeimos sąjūdžio į protesto mitingų sukviesti žmonės švilpė, rėkė „Gėda“, mušė būgnais ir pan.

Komentuodamas tokį elgesį iškart po minėjimo V. Landsbergis žurnalistams sakė: „Kokie čia žmonės, čia „Jedinstvo“. Nereikia jų vadinti Lietuvos žmonėmis – fašistai, „Jedinstvo“. Problema, žinoma. Pamišėlių pakankamai daug.“

Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius tuomet teigė, kad žmonės į Nepriklausomybės aikštę sausio 13-ąją atvyko išreikšti protestą „prieš privalomą testavimą darbuotojų lėšomis, galimybių pasą“, reikalavo atstatydinti Vyriausybę.

Po kelių dienų Lietuvos šeimų sąjūdis pareiškė apgailestaujantis dėl „pavienių nepagarbių išsišokimų“ per Laisvės gynėjų dienos minėjimą prie Seimo kalbant Laisvės premijos laureatei Bernadetai Mališkaitei. Anot Lietuvos šeimų sąjūdžio, „neigiama reakcija buvo skirta ne Laisvės gynėjams ar sausio 13-sios įvykiams, o politikams“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis.

Kaunietis. portretas
kaip baisu prasidėjo žmonių persekiojimas to dar nebuvo, GĖDA.

Kaunas,

Kaunas, portretas
Kad atsiprašė tai gerai, bet viduje jis lieka toks pats .

Andriuks

Andriuks portretas
Tėvynė nebūtų subyrėjus, jei tu senas gobšuoli nebūtum jos sugriovęs ir išvogęs su savo šaika. O dabar baigiat ir tautą sutrypt ir sunaikint su savo tipo skiepais,testais ir gasdinimais. Elgiatės kaip fašistai. Kai tu seni nustipsi, tada Lietuva tik pradės laisvėt. Tu esi smauglys ant Lietuvos kaklo.
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių