V. Čmilytė-Nielsen sako sutinkanti su daugeliu verslo priekaištų mokesčių reformai

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako galinti sutikti su dauguma verslo priekaištų Vyriausybės inicijuojamai mokesčių reformai.

Anot jos, viena silpniausių šios reformos dalių – bandymas prilyginti individualią veiklą darbo santykiams.

„Šioje mokesčių reformoje vienareikšmiškai yra kritikuotinų dalių, su didele dalimi tų priekaištų, kritikos, kurią išsakė verslas, galėčiau sutikti. Mes, kaip liberalai, matome vieną iš silpniausių pasiūlymų, kad bandoma prilyginti individualia veikla besiverčiančių žmonių ir samdomą darbą“, – Žinių radijui trečiadienį sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Tai iš principo ydingas požiūris, nes ir kūrėjai patenka į ta lauką žmonių, lyginant rizikas, kurias prisiima žmonės, jos visiškai nepalyginamos, tai čia iš principo neteisingas požiūris, matyt, šita vieta yra keistina“ – pridūrė ji.

Seimo pirmininkės teigimu, liberalai pasisakytų už tai, kad daugiau būtų fokusuojamasi į tuos mokesčius, kurie nemažina galimybių užsidirbti, – nekilnojamo turto, aplinkosauginiai mokesčiai, pasak jos, yra tie, per kuriuos sistemą būtų galima subalansuoti.

V. Čmilytė-Nielsen kalbėjo, kad įvairios frakcijos, tarp jų ir liberalų, bent iš dalies atsižvelgs į verslo nuomonę: „Į to sektoriaus, kuris suneša didelę dalį į biudžetą“.

Ji taip pat užsiminė, kad mokesčių reformoje yra ir gerų pasiūlymų, pavyzdžiui, investicinė sąskaita, kai kurie palengvinimai verslui.

„Kai yra sisteminiai pokyčiai, svarbu, kad jie darytų pačią sistemą paprastesne, lengviau suprantama, administruojama, lengvesne žmogui ar verslui susigaudyti joje. Čia to nėra, tai irgi yra tai, kas kliūna verslui ir žmonėms, kurie turi pastabų“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji nesiėmė prognozuoti, koks bus galutinis reformos rezultatas, tačiau sakė, jog diskusijų bus daug.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį pirmasis imsis Vyriausybės inicijuojamos mokesčių reformos svarstymo. Parlamentarai analizuos Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kurių yra daugiausia.

Antradienį 54 verslo ir profesinės asociacijos paragino nedidinti gyventojų pajamų apmokestinimo – jos kreipėsi į parlamentines frakcijas ir komitetus, įspėdamos, kad tai pablogins šalies verslo aplinką, pakenks Lietuvos konkurencingumui ir paskatins šešėlinę ekonomiką.NAUJAUSI KOMENTARAI

>>>Tai \\\\\.../////

>>>Tai  \\\\\...///// portretas
KGB "žino" ką siūlo.

Tai

Tai portretas
Ką siūlo ta debilė
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių