V. Čmilytė-Nielsen nemano, kad ministrų atsistatydinimai išspręs trąšų tranzito problemą

 • Teksto dydis:

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia nemananti, kad ministrų atsistatydinimai išspręs baltarusiškų trąšų tranzito problemą.

„Problemų sprendimai neturi sukelti naujų problemų. O tai, kas vyksta dabar panašu būtent į tai. Į veiksmus, kurie ne sprendžia situaciją, o tik ją komplikuoja. Neklystančių nėra, o tie, kas šiandien sako, jog atsistatydinimai išspręs problemas, mano vertinimu, irgi klysta“, – įraše feisbuke teigė parlamento vadovė.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis penktadienį išsiuntė premjerei Ingridai Šimonytei raštišką atsistatydinimo pareiškimą dėl tebesitęsiančio „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą. Apie pasiryžimą trauktis yra skelbęs ir ir susisiekimo ministras Marius Skuodis, tačiau kol kas oficialaus atsistatydinimo pareiškimo dar nepateikė.

Dėl susidariusios situacijos ministrus iš pareigų trauktis šią savaitę paragino Seimo opozicija.

Problemų sprendimai neturi sukelti naujų problemų. O tai, kas vyksta dabar panašu būtent į tai. Į veiksmus, kurie ne sprendžia situaciją, o tik ją komplikuoja.

„Ar tikrai padaryta tokia žala Lietuvos reputacijai, kaip mėginama įteigti? O gal ji būtų padaryta tuo atveju, jeigu parodysime, kaip reaguojame į sudėtingas situacijas? Versdami ar padėdami atsitraukti ar keisti kryptį“, – teigė Seimo pirmininkė.

Jos teigimu, ši žiema turėtų tapti „lūžio tašku pandemijai“, migracijos krizė taip pat „tik aprimusi“.

„Suprantu emocijas, atsakomybės jausmą, iškeltą kartelę. Visa tai galėtų pasitarnauti optimaliems sprendimams, ne karštoms reakcijoms. Šachmatuose pasitaiko tokių sudėtingų situacijų, kai gerų sprendimų nėra ir reikia rinktis mažiausią blogybę. Norisi, kad mes, racionaliai įvertinę galimas pasekmes, iš tiesų išsirinktume mažiausią“, – dėstė V. Čmilytė-Nielsen.

Trečiadienį įsigaliojus JAV sankcijoms „Belaruskalij“, trąšų tranzitas per Lietuvą nesustojo. Be to, „Belaruskalij“ dar lapkritį atlikus avansinį mokėjimą geležinkeliams už paslaugas, šių lėšų gali pakakti pervežimams gruodį, sausį ir vasarį.

Lietuvos Vyriausybė po sankcijų įsigaliojimo paskelbė siekianti nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“, nors teigia, kad JAV sankcijos trąšų tranzitui Lietuvoje tiesiogiai nėra taikomos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Birutė

Birutė portretas
Labai laukiam Šv.Kalėdų dovanos,tai vyriausybės atsistatidinimo.O tai baigsis mūsų Tautos naikinimas kurie tik sprendžia lbgt ištvirkėlių,narkomanų poreikius,o jiems nerūpi šalies gerovė,žmonių skurdas.Ką dar gali ši Čmil pasakyti kuri negali net suregsti sakinių per TV tik varto akis ir tiesiai į akis negali žiūrėti.Jie privalės atsakyti už padarytas skriaudas žmonėms.

Joo

Joo portretas
Cmil atsistatydinimas tikrai isprestu daug klausimu ir tauta lenviau atsibustu

Matas

Matas portretas
Viskas logiška, Nylsena puikiai supranta, kad po vyriausybės subyrėjimo nieko neliks ir jos šachmatų lentoje. Matas.
VISI KOMENTARAI 50
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių