V. Čmilytė-Nielsen: kitų metų biudžete turi būti lėšos nacionaliniam švietimo susitarimui

Kompromisą su atlyginimų didinimo reikalaujančiais mokytojais galėtų padėti rasti kitų metų valstybės biudžete numatytos lėšos nacionaliniame susitarime dėl švietimo numatytiems įsipareigojimams vykdyti, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Iš Seimo pusės, manau, dabar svarbiausia yra susikoncentruoti į biudžeto priėmimą, kad jame būtų numatytos lėšos, kurios leistų įgyvendinti daugumos parlamentinių partijų įsipareigojimą (...) kuomet sutarėme dėl nacionalinio susitarimo dėl švietimo“, – trečiadienį Žinių radijui sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, susitarimas numato pakankamai gerus mokytojų atlyginimų standartus.

„Jame yra algų kėlimas metais numatytas ir pasiekimas to vidurkio, kuris leistų kalbėti apie gerą pakankamą standartą. Tai yra prioritetas iš Seimo pusės, žinoma, norisi, kad ministerija, dėdama dideles pastangas rasti kompromisą su mokytojais, kad galų gale pavyktų tai padaryti“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

2021 metų rugsėjo 1 dieną parlamentinių partijų vadovai pasirašė nacionalinį susitarimą dėl švietimo, kuriuo, be kita ko, įsipareigojo didinti švietimui skiriamą bendrojo vidaus produkto dalį, didinti mokytojų atlyginimus, įtvirtino kitus įsipareigojimus.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, mokytojų planuojamas streikas yra kraštutinė priemonė, kurios pavyks išvengti.

„Aš suprantu, kad pažanga tam tikrais klausimais yra, žinoma tai yra ta situacija, kaip vystysis tie veiksmai, priklauso nuo abiejų pusių. Yra ir kraštutiniai scenarijai, tikiuosi, kad jų nebus, bet, mano galva (...) labai svarbu, kad Seimas apsispręstų dėl to įsipareigojimo, kurį švietimiečiams yra duotas įvykdymo 2024 metais“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Koks bus tas kompromisas galų gale, mes matysime. Ministerija, mano galva, deda pastangas, tam kad dialogas būtų palaikomas, matyt, jų nepakanka, kad mokytojai atšauktų streiką“, – teigė ji.

Ministerija, mano galva, deda pastangas, tam kad dialogas būtų palaikomas, matyt, jų nepakanka, kad mokytojai atšauktų streiką.

Penktadienį įvykusiame derybiniame susitikime švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pasiūlė mokytojams atlyginimus nuo sausio didinti 10 proc., iš viso kitąmet – 21 proc., o dirbantiems su atnaujintomis programomis – dar 3 procentais.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) pateikti nauji siūlymai dėl mokytojų atlyginimo augimo kol kas netenkina, pirmadienį paskelbė Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS). Ši profesinė sąjunga nuo penktadienio ketina rengti ilgalaikį streiką, mėnesio trukmės protesto akcijas prie Vyriausybės.

Ji rugsėjo 22-ąją jau surengė įspėjamąjį streiką.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), vadovaujama Egidijaus Milešino, nutarė pratęsti derybas su ministerija ketvirtadienį ir tada priimti sprendimą dėl streiko.NAUJAUSI KOMENTARAI

skiep

skiep portretas
uz nugaros isniekinta Lietuvos veliava,pazeidziant visus istatymus.

Keleivis

Keleivis portretas
Susilietuvinusi rusė V.Čmil tik per liberalią ideologiją galėjo pasiekti aukčiausią valstybės valdymo postą. Net šiurpą kelia liberalų ir libervatorių politika ir ateinantys padariniai po jų valdymo.

O kas

O kas portretas
cia su kuo taresi tuo nacionaliniu lygmeniu!? Nacionaliniu susitarimu gali buti tik referendumas,o ne ponaujos paskyrimai ir ukazai!
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių