V. Čmilytė-Nielsen apie Kinijos naujus nurodymus Lietuvai: neišgąsdins

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad būtų prasminga į Taivaną siųsti platesnę grupę Europos Sąjungos (ES) parlamento pirmininkų.

Būtent šią galimybę parlamento vadovė ketina pasiūlyti susitikimų su ES parlamentų vadovais metu. Seimo pirmininkė tikina, kad Lietuvos politikams adresuoti nurodymai nevykti į Taivaną jos neišgąsdins.

„Esu gavusi kvietimą iš spikerio (You Si-Kuno – ETA), kuris neseniai lankėsi Vilniuje su delegacija. Buvau su juo susitikusi, vakarieniavome, kalbėjome ir apie situaciją Taivane, ir apie kultūrinį, ekonominį bendradarbiavimą. Man atrodo, kad šioje dabartinėje situacijoje yra prasminga telkti palaikymą ir platesnę grupę Europos Sąjungos valstybių, parlamentų pirmininkų, kurie galėtų vykti į Taivaną, tiesiog pasekti Nancy Pelosi pavyzdžiu“, – Žinių radijui teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Būtų prasminga, kad toks vizitas galėtų būti parodantis kuo didesnį palaikymą demokratinei Taivano visuomenei.

Seimo pirmininkė patikino ketinanti vizito į Taivaną galimybę aptarti su kitų ES šalių pirmininkais.

„Ketinu aptarti šį klausimą ir su Šiaurės Baltijos šalių parlamentų pirmininkais, kurie mano kvietimu svečiuosis Lietuvoje netrukus, vėliau bus ir kitų vizitų, susitiksiu su kitų ES šalių parlamentų pirmininkais“, – sakė parlamento vadovė.

„Taigi, manyčiau, kad būtų prasminga, kad toks vizitas galėtų būti parodantis kuo didesnį palaikymą demokratinei Taivano visuomenei. Ir taip pat parodantis demokratiją mylinčių ir ją ginančių valstybių labai aiškią poziciją“, – pažymėjo ji.

V. Čmilytė-Nielsen nesiryžta prognozuoti, kiek ES šalių parlamentų pirmininkų nuspręstų vykti į Taivaną, tačiau, pasak jos, dauguma iš jų yra gavę kvietimus atvykti.

„Akivaizdu, kad šiek tiek skiriasi požiūriai valstybių, mes turime labai panašiai mąstančius mūsų kolegas Čekijoje, tai tikrai kalbėsiu su Čekijos kolegomis, tikrai ir su kitais“, – patikino ji.

Politikė teigia, kad jos neišgąsdins Kinijos Lietuvos politikams adresuoti reikalavimai nevykti į Taivaną. Visgi, ar tokia Kinijos retorika nepaveiks kitų valstybių sprendimo, Seimo pirmininkė nežino.

„Tikrai nesiimčiau kalbėti už kitus kolegas ir, kaip sakiau, tokie pokalbiai tarpusavyje vyks. Aš manau, kad būtų prasminga rodyti tokį platesnį palaikymą“, – akcentavo ji.

ELTA primena, kad JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi pastarąją savaitę lankėsi Taivane, nepaisydama vis griežtesnių Kinijos perspėjimų, dėl kurių įtampa tarp dviejų pasaulio supervalstybių smarkiai išaugo.

Reaguodamas į N. Pelosi vizitą Taivane, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išreiškė optimistinę viltį, kad jos pavyzdžiu netrukus paseks kiti laisvės ir demokratijos gynėjai.

„Dabar spikerė N. Pelosi gerokai plačiau pravėrė duris į Taivaną. Esu tikras, kad netrukus pro jas įžengs ir kiti laisvės ir demokratijos gynėjai“, – savo tviterio paskyroje parašė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Julius

Julius portretas
Lietuviškai "spykeris".

tas oabai nepatika skverneliui

tas oabai nepatika skverneliui portretas
ir jo parcijai "vardan Tarybų Lietuvos"

vladas lukosevicius

vladas lukosevicius portretas
DĖL Karbauskio Gretutės buvo didelis skandalas seime , moterį privertė atsisakyti mandato ... Lanzbergistai rėkė kur Karbauskio ,,,ETIKO-MORALE,,, O kur dabar viso seimo ,,,ETIKO-MORALE,,, ?... Žydų Š*liuxa Čmilytė nuo paauglystės lindo pas pedofilus į lovą , o dabar vadovauja LR seimui , o jos senelis su NKVD tanku atvažiavo į Lietuvą ... KGB- isto dukrelė vadovauja seimui , ji visada elgėsi kaip PRO*STIT*UTĖ ir lindo į lovą pas žydus pedofilus …. AR PAPASAKOS ČMILYTE ,,, Kaip būdama nepilnametė išskyrė Latvijos didmeistrio Aleksejaus Širovo šeimą kuris turėjo vesti Lenkę su jo vaiku ? O kelių metų pati ji pastojo ? ..... O ką darydavo per čempionatus, apie šitas viešas paslaptis žino visi.... Ko norėt iš tokios kuri lindo į lovą , dėl sportinės karjeros ir kad pakliūti į Latvijos universitetą ....
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių