Socialdemokratų senbuviai tikisi, kad naujasis parlamentas bus demokratiškesnis

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) senbuviai nariai iš naujos sudėties Seimo tikisi kokybiškesnio darbo, naujų iniciatyvų įgyvendinimo, žmonių lūkesčių patenkinimo. Pasak jų, tikimasi demokratiškesnio parlamento bei duotų rinkėjams pažadų įgyvendinimo.

Kaip žurnalistams laukiant rinkimų rezultatų sakė partijos garbės pirmininkas Vytenis Andriukaitis, iš naujo parlamento tikimasi „naujos darbo kokybės“.

„Naujos darbo kokybės, didesnio strateginio mąstymo, daugiau įžvalgų diskutuojant apie tai, kas gi yra bendro visoje ES rinkoje, kaip galima būtų įsijungti į daugelį iniciatyvų, kurios galėtų pritraukti Lietuvai žymiai daugiau investicijų“, – sakė V. Andriukaitis.

Naujos darbo kokybės, didesnio strateginio mąstymo, daugiau įžvalgų.

Jo teigimu, naujojo Seimo tikslas turėtų būti Europos žaliojo kurso įgyvendinimas, taip pat sergamumo vėžiu mažinimo iniciatyva. Vis dėlto V. Andriukaitis nesiryžo prognozuoti, kiek mandatų naujame parlamente turės socialdemokratai.

„Luktelkime. (...) Dėl koalicijos – man visiškai akivaizdu, kad kairiojo-centro koalicijos problematika turėtų būti numeris vienas. Jokių abejonių dėl to nekyla. Jokių. Ir programiniu, ir strateginiu aspektu, socialdemokratai turi galvoti apie tai, kokia didžiulė rinkėjų dalis tikisi, kad daugiau teisingumo atsirastų Lietuvoje“, – kalbėjo V. Andriukaitis.

Vytenis Andriukaitis / P. Peleckio/Fotobanko nuotr.

Pasak socialdemokrato, rinkimų rezultatus geriausiai atspindės antrasis rinkimų turas, kuris, teigė V. Andriukaitis, bus „labai painus“.

Tuo tarpu LSDP Seimo frakcijos narys Julius Sabatauskas teigė, kad tikisi demokratiškesnio Seimo.

„Tikimės, kad parlamentas bus demokratiškesnis, kad atspindėtų priimtus sprendimus, kurie atlieptų žmonių lūkesčius ir kad vykdytų duotą žodį“, – sakė J. Sabatauskas.

Julius Sabatauskas / K. Kavolėlio/Fotobanko nuotr.

Nors nesiryžo prognozuoti rinkimų baigties, J. Sabatauskas teigė, jog socialdemokratai tikisi padidinti Seimo frakcijos narių skaičių.

„Mes tikimės rezultatų, kurie mūsų frakciją padidintų. Kiek padidins – nežinau“, – teigė parlamentaras.

„Šiandien pokalbis apie koalicijas yra per daug ankstyvas“, – pridūrė J. Sabatauskas.

J. Olekas: tikiuosi mažiau pjautynių tarpusavyje

Tuo tarpu Eltos kalbintas europarlamentaras, ilgametis LSDP narys Juozas Olekas teigė, kad po rinkimų iš Seimo tikisi „daugiau dėmesio Lietuvos žmonėms ir jų kasdienėms socialinėms reikmėms“.

„Tikiuosi didesnio susikalbėjimo tarp įvairių Lietuvos valdžių ir didesnės tarnystėms žmonėms, o ne pjautynių tarpusavyje ir priekabių ieškojimo“, – Eltai sakė J. Olekas.

Juozas Olekas / I. Gelūno/Fotobanko nuotr.

Europarlamentaras socialdemokratų štabe telefone klausėsi Jūratės Miliauskaitės dainą „Šiąnakt mus paliks gandrai“.

„Manau, kad mes turėsime rimtas ir geras pozicijas. Tikrai džiaugiuosi atsinaujinusia komanda, kuri eina sutuo įdirbiu, programos pasirinkimu“, – kalbėjo J. Olekas.

Jis apgailestavo, kad rinkėjų aktyvumas buvo mažas.

„Čia yra didžiausia bėda – kad politikai nesugebėjo patempti, prikalbinti žmones, kad jie ateitų. O galbūt čia dabartinės valdžios įvertinimas, kad žmonės nenori net eiti ir kalbėti apie valdžios rinkimą“, – sakė J. Olekas.

Jis antrino kolegoms, kad socialdemokratai tikisi „atkurti centro-kairės daugumą“.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių