Ministras G. Landsbergis Vašingtone susitiks su JAV valstybės sekretoriumi A. Blinkenu

 • Teksto dydis:

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu pirmadienio vakarą išvyko į Vašingtoną, kur susitiks su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu (Entoniu Blinkenu), JAV Senato nariais, taip pat su verslo ir analitinių centrų bendruomenėmis.

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, susitikime su JAV Valstybės sekretoriumi ministras G. Landsbergis aptars aktualius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo klausimus, galimybes sustiprinti ekonominius ryšius.

Taip pat – tarptautinio saugumo politikos iššūkius, tvirto transatlantinio ryšio svarbą, JAV indėlį į regiono saugumą, paramą demokratiniams procesams regione bei pasaulyje, o taip pat ir santykius su Kinija.

Vizito metu taip pat numatyti susitikimai su JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininku Robertu Menendezu, kitais senatoriais, Baltųjų rūmų pareigūnais, analitinio centro „Atlantic Council“ bendruomene.

Ministras dalyvaus analitinių centrų – Vokietijos Marshallo (Maršalo) fondo ir Europos politikos analizės centro – renginiuose, susitiks su Lietuvoje investuojančių JAV verslo kompanijų, taip pat su vietos lietuvių bendruomenės atstovais.

JAV valstybės sekretorius A. Blinkenas bei JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininkas R. Menendezas neseniai yra pareiškę paramą Lietuvai konflikte su Kinija.

Vilniaus ir Pekino santykiai ėmė blogėti, Lietuvai ėmus megzti glaudesnius ryšius su Taivanu, jį Kinija laiko maištaujančia savo provincija.

Pekinas dėl to rugpjūtį konsultacijoms atšaukė savo ambasadorių ir nurodė tą patį padaryti Lietuvai.

Kinija pastaruoju metu taip pat ėmėsi stabdyti krovininius traukinius į Lietuvą, maisto eksporto leidimų išdavimą, sumažino Lietuvos įmonėms kredito limitus ir pakėlė kainas.NAUJAUSI KOMENTARAI

JAV visiems "padeda"...

JAV visiems "padeda"... portretas
Visai Europai "padėjo" po antro pasaulinio karo. Šiandien, jau virš 30 metų "padeda" Lietuvai...surūdijusiais tankais ir...gavę dar vieną tašką savo karinėms bazėms. Tik...prisiminus, kaip jie šiandien gėdingai, po 20 metų "pagalbos", bėgo iš Afganistano...Nesuprantama - ko šiandien tikisi G.Landsbergis iš tos "galingos" Amerikos...

KLOUNAS ZELENSKIS SUSITIKO SU BAIDENU...

KLOUNAS ZELENSKIS SUSITIKO SU BAIDENU... portretas
Šiandien visas pasaulis juokiasi iš to susitikimo. Prajuokins pasaulį ir G.Landsbergis susitikęs su Blinkenu. Ką gali duoti šiandien Amerika Lietuvai, iki ausų įklimpusi su savo vidaus problemomis. Ta Amerika, kuri šiandien gėdingai pabėgo iš Afganistano, palikusi tenai talibams už 90 milijardų dolerių karinės technikos...Nebent dar pasiūlys G.Landsbergiui nusipirkti surūdijusios, atgyvenusios karinės technikos...

bor

bor portretas
Iš anūko ministeris kaip iš bukio kulkosvaidis......
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių