Tamsūs konservatoriaus verslo užkulisiai

Partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai pasipuošė naujais jaunais veidais. Faktai rodo, kad paskui kai kuriuos jaunuosius konservatorius velkasi tamsios praeities šleifas.

Šliejasi prie vadovybės

Tėvynės sąjunga gegužės pradžioje Vilniuje, Katedros aikštėje, pristatė savo rinkimų programą. Po pristatymo užgrojus muzikai, politikai pradėjo šokti, o į jų gretas įsiliejo ir konservatorių partijos garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis. Šalia jo kojas kilnojo šios partijos Druskininkų skyriaus pirmininkas, Druskininkų savivaldybės tarybos narys Vilius Semeška.

Gegužės pabaigoje vykusiame partijos suvažiavime V.Semeška ne tik pozavo draugiškai sukirtęs rankomis su partijos naujuoju pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu, bet rėžė ir ugningą kalbą: "Sąžiningų valstybės architektų, statybininkų, įvairių sričių profesionalų mes turime, todėl pats metas pasiraitoti rankoves ir įrodyti Lietuvos piliečiams, kad mūsų projektuojami, statomi ir prižiūrimi namai Lietuvai – patys geriausi ir saugiausi: kurti, dirbti, investuoti, sugrįžti – oriai gyventi."

Po kelių dienų Kauno rajone vykusiame "Laisvės piknike" buvo gausu konservatorių, o greta G.Landsbergio vėl buvo galima išvysti V.Semešką.

Nepaisant šmėžavimo apie pirmuosius partijos asmenis, V.Semeškai nebuvo patikėta vienmandatė rinkimų apygarda būsimuose Seimo rinkimuose. Tiesa, jis iškeltas kandidatu daugiamandatėje rinkimų apygardoje, tačiau neaišku, kelintas bus po reitingavimo.

Dienraščio turimi dokumentai rodo, kad praeityje V.Semeškos ne taip jau ir sąžiningai bei oriai, kaip jis deklaravo per partijos suvažiavimą, gyventa.

Pirko bevertes akcija

Kandidatuodamas į Druskininkų savivaldybės tarybą, Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje biografijoje V.Semeška teigia vadovavęs daugeliui bendrovių. Viena jų – Vilniuje iki šiol veikianti Vokietijos įmonė "G-U Baltic". Tiesą sakant, tokios bendrovės nėra, o yra "Gretsch-Unitas Baltic". Tai Vokietijoje registruotos firmos "Gretsch-Unitas GmbH", langų ir durų, automatinių įeigos sistemų ir pastatų valdymo sistemų lyderės, antrinė įmonė. Gal būsimasis politikas paprasčiausiai nedrįso rašyti tikrojo pavadinimo todėl, kad su šia įmone jį sieja ne itin malonūs prisiminimai ir teismų suolai.

V.Semeška įmonei vadovavo nuo 1997 m. liepos pabaigos iki 2000 m. lapkričio 21 d. 2000-ųjų lapkričio 6 d. vyko bendrovės akcininkų susirinkimas. Galima manyti, kad vokiečiai turėjo rimtų priekaištų V.Semeškai, nes jam buvo pasiūlyta nutraukti su bendrove darbo sutartį ir parduoti turimas akcijas. Vyras nė su vienu siūlymu nesutiko. Praėjus dešimčiai dienų po akcininkų susirinkimo, V.Semeška kreipėsi į finansų maklerio įmonę "Finasta" ir davė pavedimą už įmonės pinigus, daugiau kaip 108 tūkst. litų, nupirkti per 12 tūkst. akcinės bendrovės "Švenčionėlių grūdai" akcijų – po 9 litus už akciją.

Bėda ta, kad jau 1997 m. "Švenčionėlių grūdų" akcijos buvo perkamos po 0,2 lito už akciją, o 1999 m. spalio viduryje šiai bendrovei buvo iškelta bankroto byla dėl jos nemokumo. Taigi tuo metu, kai V.Semeška įgaliojo nupirkti akcijas, jos buvo visiškai bevertės.

Nuostolių – už pusę milijono

Kai bevertės akcijos atsidūrė vokiečių verslininkų bendrovės balanse ir V.Semeškai su bendrove atsisveikinus, "Gretsch-Unitas Baltic" pasisamdė audito įmonę "Verslo auditas" ir įpareigojo atlikti buvusio direktoriaus V.Semeškos atliktų ūkinės komercinės veiklos operacijų patikrinimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

R...

R... portretas
Įdomu,ko čia taip labai nervinasi vatnikai dėl visko.Sveikatą susigadinsit.Kas nemyli konservatorių,tie už juos ir nebalsuoja, o kam jie patinka-tie ir balsavo, ir balsuos.Dėl V.Semaškos-taip pat:niekas su pagaliu nevers už jį balsuoti.Ko čia dabar taip nervintis?

concerwatorius tai pasiutes suo

concerwatorius tai pasiutes suo portretas
neswarbu ar senas,ir kuprotas,ar issigymes anukelis-broileris

Tukas

Tukas portretas
Koks skirtumas ar konservatoriai, ar darbieciai, ar socdemai... Visi jie jau buvo prie "lovio"... Pamirskite tikrus sajudiecius, kurie net pirmajame seime, po truputi, buvo isstumti is valdzios gretu. Po to prasidejo savanaudis ir naikinantis Lietuva plesimas... Nei tie, nei anie Lietuvai nieko naudingo nepadare, nes savo vidumi isliko sovietinio raugo butybemis. Kad galutinai nesunaikinti musu valstybes ir imti kelti zmoniu gerbuvi, reikalingi visiskai nauji zmones ir paziuros. Tai del dievo meiles, uzmirskite pagaliau tuos iki gyvo kaulo atsibodusius "Lietuvos kurejus"...
VISI KOMENTARAI 38
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių