Su R. Karbauskiu kariaujantis V. Pranckietis išgirdo gerą žinią

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis etikos nepažeidė, nusprendė trečiadienį posėdžiavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos(LVŽS) Etikos ir procedūrų komisija.

„Ilgai svarstę nusprendėme, kad Viktoras Pranckietis nepažeidė etikos normų“, – žurnalistams sakė jos pirmininkas Leonas Apšega.

Jis teigė, kad priimdama sprendimą komisija rėmėsi protingumo ir demokratijos principais.

Anot Etikos komisijos vadovo, visi klausimai turi būti sprendžiami taip, kad nereikėtų teismų, etikos komisijų ir viso kito.

„Mes gyvename teisinėje, demokratinė valstybėje, kiekviena nuomonė turi būti gerbtina, kokia ji bebūtų, jei joje nėra įžeidimų. Kartais pas mus atsitinka taip, kad galbūt bandome primesti nuomonę. Aš esu tų dalykų priešininkas“, – teigė L. Apšega.

„Buvo keturi iš penkių komisijos narių, trys balsavo, kad nepažeidė, o vienas, kad pažeidė. (...) Toliau klausimus spręs taryba“, – kalbėjo jis.

Šią išvadą komisija pateiks partijos tarybai.

V. Pranckiečio svarstyme be pirmininko L. Apšegos dalyvavo Eglė Stasiškienė, Inga Matukaitė ir Romas Žibas – visi komisijos nariai, išskyrus į posėdį neatvykusią Lazdijų rajono merę Ausmą Miškinienę.

LVŽS priklausantį parlamento vadovą etikos sargams apskundė partijos valdyba.

Partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis po valdybos posėdžio praėjusią savaitę Seime žurnalistams sakė, kad Etikos ir procedūrų komisijai nusiųsti Seimo pirmininko vieši pasisakymai, jog jis nesitrauks iš pareigų, nepaisant LVŽS tarybos sprendimo pritarti valdančiosios koalicijos sutarčiai.

Pagal šią sutartį, Seimo pirmininko pareigos teko koalicijos partneriams „socialdarbiečiams“.

V. Pranckietis teigė, kad parlamento vadovą skiria ir atleidžia Seimas, partija negali kištis į šiuos reikalus. Jo dabar einamų pareigų perleidimą „socialdarbiečiams“ V. Pranckietis vadino asmeniniu R. Karbauskio kerštu jam už kritiką.

R. Karbauskis anksčiau yra minėjęs neįsivaizduojantis jokio kito sprendimo, kaip tik V. Pranckiečio šalinimas iš partijos, nes „kiekvieną dieną žeminama ir partija, ir partijos vadovai“.

V. Pranckietis savo ruožtu teigė, kad jeigu etikos sargai siūlys jį šalinti iš partijos, jis pats ją paliks.

R. Karbauskis toliau siūlys šalinti iš partijos

R. Karbauskis trečiadienį pareiškė, kad partijos etikos sargų sprendimas dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio yra paremtas klaidingomis prielaidomis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, kad V. Pranckietis nepažeidė partinės drausmės, kai nepasitraukė iš Seimo pirmininko pareigų, nors šis postas pagal naują koalicijos sutartį yra atiduotas „socialdarbiečiams“.

Nelabai įsivaizduoju, kaip kitaip reikės mūsų kolegoms paaiškinti, kad mes nevykdome koalicijos sutarties. Šiuo atveju ne mes jos nevykdome, jos nevykdo vienas žmogus.

„Supratome, išgirdome (nuomonę), bet aš nemanau, kad taryboje tai pakeis nuomonę, nes prielaidą, kad galima keisti sutartį, yra neteisinga. Tiesiog neįmanoma to padaryti“, – BNS sakė R. Karbauskis.

Jis tvirtino toliau siūlysiantis „valstiečių“ tarybai pašalinti V. Pranckietį iš partijos.

„Nelabai įsivaizduoju, kaip kitaip reikės mūsų kolegoms paaiškinti, kad mes nevykdome koalicijos sutarties. Šiuo atveju ne mes jos nevykdome, jos nevykdo vienas žmogus“, – tvirtino politikas.

Tarybos posėdžio data kol kas nepaskirta.

V. Pranckietis atsisako atsistatydinti, nes tokį siekį laiko asmeniniu R. Karbauskio kerštu.

„Valstiečių“ pirmininkas tvirtino, kad Seimo pirmininkas galėtų likti pareigose, jeigu su „socialdarbiečiais“ susitartų, kad jis atstovauja jų partijai.

„Jeigu Socialdemokratų darbo partija susitars su Viktoru Pranckiečiu, kad Viktoras Pranckietis yra jų kvotai, tai tokiu atveju jokių problemų nelieka“, – sakė R. Karbauskis.

„Derybose mes iškovojome daugiau atsakomybės sferų Vyriausybėje ir atitinkamai atsisakėme šios pozicijos Seime, nes taip mes norėjome. Tai nėra susiję su asmeniu“, – pridūrė jis.

„Socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas sakė, kad tokia idėja jam atrodo „labai keista“.

„Mes tikrai nesitarsime“, – BNS teigė politikas.

V. Pranckietis pareiškė, kad partijas renkasi „pagal vertybes, ne pagal Karbauskį“.

Dėl valdančiosios koalicijos prieš kelias savaites sutarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

V. Pranckietis: tai – didelis ženklas partijai ir jos tarybai

Partijos Etikos ir procedūrų komisijos trečiadienį priimtas sprendimas yra didžiulė žinia tiek partijai, tiek jos tarybai, teigia V. Pranckietis.

„Tai yra didžiulė žinia ir partijos nariams, ir tarybos nariams, kad jeigu tris valandas svarstė tokį paprastą dalyką, tai manau, kad tai daug ką reiškia. Permąstyti turėtų kiekvienas žmogus, kuris blaiviai gali galvoti“, – Seime žurnalistams sakė V. Pranckietis.

„Valstiečių“ etikos sargai svarstė Seimo pirmininko elgesį ir nusprendė, kad V. Pranckietis nepažeidė etikos normų.

Parlamento vadovas žurnalistams teigė pasitrauksiantis iš partijos tokiu atveju, jeigu jos taryba imtųsi svarstyti jo likimą partijoje.

„Jeigu taryba imtų svarstyti šį klausimą, tai tarybai nesuteikčiau malonumo pašalinti mane iš partijos, pasitraukčiau pats“, – teigė jis.

„Pasiklauskit pono R. Karbauskio, ką jis veiks suarus žemę rudenį. Pakartosiu – jeigu partijos taryba imsis klausimo dėl V. Pranckiečio pašalinimo iš partijos, tai aš nepriversiu tų žmonių balsuoti už tai, kad mane reikėtų šalinti. Aš pagerbsiu tuos žmones, kurie turi galbūt ir net prieš savo valią turi balsuoti už tai, kas jiems yra nurodoma“, – sakė V. Pranckietis.

Jis tvirtino „vienodai kalbantis ir einantis“ su premjeru Sauliumi Skverneliu.

„Valstiečių“ pirmininkas R. Karbauskis tvirtino, kad Seimo pirmininkas galėtų likti pareigose, jeigu su „socialdarbiečiais“ susitartų, jog jis atstovauja jų partijai.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete

kauniete portretas
ZMOGUS AUKSTA BAIGES O APSIMETA DURNELIU ISNESKIT JI SU KEDE I KOLIDORIU IR TEGUL SEDIJUK TA VIETA JAU JAM NEPRIKLAUSO PO KOALICIJOS PASIRASIMO

onute

onute portretas
Karbauski kada jus pagaliau isguisit lauk ta pranskieti kiek galiū mus pravardziuoti jo uztarejai konservai vi9sokiais zodziais mes meslini ir rusiski ir runkeliai ir ta vis betvarke tuos piktumus kelia seimo pirmininkas pranskietis KARBAUASKI kodel jusu komisijos jo nesudrausmina

Rasa

Rasa portretas
Tauta mato pazeidimus o jie mat labai demokratiski Apsega ko ten sedi toje komisijoje tas tavo demokratiskas pranskietis turi supras kokioje kedeje sedi ir prilaikyti liezuvi o ne pliurpti kas papuola
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių