Socialinės apsaugos ir darbo ministerija liks „valstiečių“ rankose?

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) neketina perleisti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) jos siekiantiems „socialdarbiečiams“, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Aš esu pasiūlęs partijos pirmininkui Gediminui Kirkilui, jei norima turėti svarbias atsakomybės sritis, variantus, šiandien jie svarstys sprendimus“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Jei tai nebus kalba apie postų dalybas ir prekybas, taip, viską galima suderinti, bet kalbant apie atsakomybės sritį, šita sritis išliks LVŽS atsakomybės sritis, SADM valdymo sritis“, – į klausimą, ar gali būti socialinės apsaugos ir darbo ministro pozicija perleista „socialdarbiečiams“, atsakė Vyriausybės vadovas.

Klausiamas, ar Linas Kukuraitis bus teikiamas ministru Vyriausybei grąžinus įgaliojimus, turint mintyje, kad išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda yra išsakęs kritikos ministro atžvilgiu, S. Skvernelis siūlė neskubėti su įvykiais.

„Reikia sulaukti procesų, kokie bus liepos 12 dieną, programoj yra numatyta ministro pirmininko apsilankymas Prezidentūroje ir vieno iš dokumentų įteikimas, po to bus galima kalbėti apie personalijas“, – sakė premjeras.

„Mane tenkina ministro L. Kukuraičio darbas, aš matau milžiniškas problemas, kurios buvo, yra, progresą, pokytį. Atsakomybės sritis nėra paprasta, bet aš esu patenkintas ministro darbu. Tai, kiek padarė šita ministerija ir šitas ministras, akivaizdūs pokyčiai yra“, – pridūrė S. Skvernelis.

Mane tenkina ministro L. Kukuraičio darbas, aš matau milžiniškas problemas, kurios buvo, yra, progresą, pokytį. Atsakomybės sritis nėra paprasta, bet aš esu patenkintas ministro darbu.

Klausiamas, ar yra garantuotas, jog penktadienį bus aiški derybų dėl koalicijos baigtis, S. Skvernelis sakė, kad šio klausimo „galbūt jau nebereiktų labai sureikšminti“, kartu patvirtino, kad nepasirašius sutarties svarstytų galimybę vadovauti mažumos Ministrų kabinetui.

„Tikrai svarstyčiau tokį klausimą (galimybės vadovauti mažumos Vyriausybei – BNS) labai realiai“, – teigė premjeras.

Dėl valdančiosios koalicijos derasi „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga. Dėl dalyvavimo koalicijoje trečiadienį spręs Socialdemokratų darbo partijos prezidiumas, ši partija yra išsakiusi siekį iš „valstiečių“ perimti socialinės apsaugos sritį.

Po pirmadienį Vyriausybėje vykusių derybų ministras pirmininkas S. Skvernelis sakė besitikintis, kad keturios partijos valdančiosios koalicijos sutartį pasirašys šį penktadienį.

Daugiausiai klausimų kelia vadinamieji vaiko pinigai, partijoms nesutariant, iki kokio dydžio valstybė pajėgi juos padidinti.

Trečiadienį klausimą dėl dalyvavimo koalicijoje sprendžiančių „socialdarbiečių“ netenkina vaiko pinigų formulė „60 plius 40“.

Ji reikštų, kad universali išmoka už vieną vaiką kitąmet siektų 60 eurų (dabar 50 eurų), o daugiavaikės, socialiai remtinos ir neįgalius vaikus auginančios šeimos už vaikų sulauktų po 100 eurų (dabar 70 eurų).

Po prezidento rinkimų „valstiečiai“ ėmėsi iš naujo formuoti valdančiąją daugumą. Jeigu  „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija sutartų dėl koalicijos, jis turėtų 76 balsus Seime.NAUJAUSI KOMENTARAI

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
Kai tik pasako jog reikia padidinti kokias nors ismokas vaikams is karto prasideda visos oziu fermos isterija, cia biudzetas deficitinis, cia mums viska subalansuoti reikia. Kai tik Karoblis ateina ir sako man reikia babkiu soviniams, jokiu problemu, se imk kiek reikia, nei biudzetas deficitinis nei balansuoti kazka reikia, jokiu problemu

gyventoja

gyventoja portretas
kirkilui jau laikas pensijoje sedeti o dar jis nori pakeisti Pranckieti jug jam tuoj bus 68m per senas uzimti atsakingas pareigas

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
Kurkulaiciui reikia reikalauti is vyriausybes pinigu socialnei sryciai, Kodel Karoblis praso babkiu ir is karto jam duoda. Tegul ir Kurkulaitis reikalauja babkiu kiekviena diena socialinems reikmems
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių