Skundžiasi: Kazlų Rūdos savivaldybės įstaigos neįsileidžia kandidatų susitikti su rinkėjais

Kazlų Rūdos savivaldybei priklausančių įstaigų salėse atskirų partijų ir kandidatų susitikimai su rinkėjais nepageidaujami, įstaigos teigia besilaikančios mero Manto Varaškos rekomendacijų.

Liberalų sąjūdžio kandidatė į Kazlų Rūdos meres Reda Kneizevičienė BNS sakė, kad jai neleista susitikimo su rinkėjais surengti Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos salėje.

„Kreipiausi į biblioteką dėl patalpų suteikimo, buvo žodžiu pasakyta, kad lyg ir nepageidauja, tuomet raštu kreipiausi ir man atsiuntė protokolą, kurį pasirašo meras, kad patalpos gali būti suteikiamos tik Vyriausiosios rinkimų komisijos renginiams arba kandidatų debatams“, – teigė ji.

Politikė dėl patalpų sakė kreipusis ir į Turizmo centrą, bet jokio atsakymo negavusi.

Pasak liberalės, susitikimus su rinkėjais jie priversti rengti kavinėse, eiti pas žmones į namus.

„Daugiau einame susitikti su žmonėmis tiesiogiai – tai į namus, tai šeštadienį turgų aplankysime. Labai gaila, kad mieste tokia situacija“, – sakė ji.

Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos direktorė Virginija Samuolienė BNS antradienį teigė tiesiog vykdanti primygtinį mero pageidavimą.

Neturime jokio nusiteikimo nei prieš liberalus, nei prieš kitus. Toks mero parėdymas buvo, ir mes to klausėme.

„Dar spalio mėnesį pas merą vyko visų įstaigų pasitarimas. Kadangi mūsų salė nuomojama ir gauname pinigus, pasakėme, kad partijos jau nori užsisakyti tą salę, bet meras rekomendavo, kad neturėtume jokių sąsajų ar įsipareigojimų partijoms, kadangi reikės tarybos nariams pristatyti savo ataskaitas ir kad būtume apolitiški, visiems vienodi, jis rekomendavo neįsileisti partijų susirinkimų, tik tuos renginius, kuriuose dalyvaus visi kandidatai“, – BNS paaiškino direktorė.

Ji teigė net perklaususi, ar visiems galioja ši nuostata, nes biblioteka turi savo patalpų nuomos įkainius ir už šią paslaugą gauna lėšų.

„Bet meras primygtinai rekomendavo neįsivelti į politinius, partinius dalykus. Mes laikydamiesi tų nurodymų, kad išvengtume kokio nors interesų konflikto, neįsileidome ne tik jų. Ir socialdemokratai manęs klausė. Neturime jokio nusiteikimo nei prieš liberalus, nei prieš kitus. Toks mero parėdymas buvo, ir mes to klausėme“, – sakė V. Samuolienė.

Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška patvirtino, kad dar spalio mėnesį yra priimtas protokolinis sprendimas su rekomendacija pavieniams kandidatams ar atskiriems kandidatams nesuteikti savivaldybės įstaigų patalpų.

„Siūloma įstaigoms, kurios turi sales, nesuteikti jų politinių organizacijų rinkiminiams renginiams, išskyrus renginius, kuriuos organizuoja Vyriausioji rinkimų komisija, ir renginius, į kuriuos kviečiamos visos rinkimuose dalyvaujančios politinės organizacijos“ – rašoma spalio 13 dienos savivaldybių įstaigų vadovų pasitarimo protokole.

M. Varaška pabrėžė, kad sprendimas yra rekomendacinio pobūdžio.

„Tai rekomendacinis sprendimas, ir buvo paprašyta konkrečiu atveju gauti Vyriausiosios rinkimų komisijos nuomonę. Tiesiog kad biblioteka kreiptųsi į VRK ir jeigu VRK įvertintų, kad toks renginys gali vykti, nes minėtame pastate yra ir rinkimų apylinkė, tuomet jokių problemų“, – tvirtino meras.

VRK teigimu, ne jos, o savivaldybės kompetencija yra spręsti, kaip naudotis savo patalpomis.

Labai gaila, kad mes savo mažoje savivaldybėje neįsitenkame ir kad meras naudojasi savo tarnybine padėtimi.

„Spręsti, kaip disponuoti savivaldybei priklausančiu turtu, įskaitant ir įvairių patalpų naudojimą politinės agitacijos tikslais, yra ne Vyriausiosios rinkimų komisijos, o tos konkrečios savivaldybės kompetencija“, – BNS sakė VRK atstovė Indrė Ramanavičienė.

Paklaustas, ar tokiais sprendimais neribojama rinkėjų teisė susitikti su kandidatas, M. Varaška teigė, kad „tai nėra kandidatų susitikimai su rinkėjais, tai yra agitaciniai renginiai“.

Pasak jo, minėta rekomendacija patvirtinta tam, kad „švietimo ar kultūros įstaigų aplinka nebūtų naudojama politinei agitacijai, politinės reklamos gamybai, nes jos negali būti su tuo tapatinamos“.

Pats antros mero kadencijos siekiantis politikas tvirtino, kad jo politinio komiteto „Jaunoji Kazlų Rūda“ nariai su rinkėjais bendrauja privačiose patalpose.

„Mes susitinkame privačiose erdvėse, visą laiką nuomojame patalpas. Vienu atveju nuomojomės patalpas už kelis šimtus eurų, kai darėme politinio komiteto sueigą, pirmąjį renginį, visais kitais atvejais nuomojamės kavines, kurių yra tiek Kazlų Rūdoje, tiek kitose gyvenvietėse“, – BNS sakė M. Varaška.

Anot jo, mieste yra didesnes sales turintys svečių namai, viešbutis, kurių erdves gali kandidatai nuomotis. Tačiau politikas abejojo, kad jiems reikia salių, kuriose tilptų iki šimto žmonių.

„Iš kur ten gali būti šimtas žmonių? 15 ar 20 žmonių, duok Dieve, tokiame renginyje dalyvautų“, – sakė jis.

R. Kneizevičienė BNS teigė apie susidariusią situaciją informavusi Liberalų sąjūdžio centrinį štabą, šis spręs, ką toliau daryti.

Liberalų kandidatė įsitikinusi, kad tokiu būdu meras piktnaudžiauja pareigomis.

„Labai gaila, kad mes savo mažoje savivaldybėje neįsitenkame ir kad meras naudojasi savo tarnybine padėtimi. Tame protokoliniame nutarime juk nenurodytas joks teisės aktas, kuo remiantis priimtas toks sprendimas“, – sakė politikė.

Anot jos, VRK jau apskųstas ir mero išleistas kalendorius, kuris platintas per visas seniūnijas. Tuo metu ji pati sulaukusi reikalavimo atsiimti socialiniame tinkle pareikštos nuomonės.

„Tampame mažąja Baltarusija“, – teigė R. Kneizevičienė.

Tiesioginiai merų ir savivaldybių tarybų rinkimai Lietuvoje vyks kovo 5 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nagi

Nagi portretas
pakelės nusėtos didžiuliais plakatais su meru ir jo partijos kandidatais! Dar niekad taip nebuvo. Jau pradėjo juos vadint pakelių kandidatais. Kaip jie atsibodo...

kazlurudietis

kazlurudietis portretas
nustokit jus viena kart balamutint tuos zmones,prasideda vel smegenu plovykla...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių