S. Skvernelis: A. Lukašenkos retorika primena desperaciją bandant surasti priešą

Baltarusijai kai kuriuose padaliniuose įvedant aukščiausią karinę parengtį, Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis sako tikintis, kad jėgų balansas regione neleis įvykti „beprotiškai katastrofai“.

„Visada neadekvatūs asmenys kelia nerimą. Bet aš manau, kad ta jėgų pusiausvyra, balansas, galiausiai, ta pat Rusijos pozicija tikrai, nenoriu tikėti, kad leistų kažkokiai beprotiškai katastrofai įvykti“, – žurnalistams antradienį Vilniuje sakė premjeras.

Baltarusijoje nesiliaujant masiniams protestams ir Minskui siekiant juos užgniaužti, premjeras teigia, jog Lietuva turėtų tikėtis ir daugiau provokacijų iš kaimyninės valstybės.

„Mums reikia tik ramybės, ramybės, ir būti pasiruošus visokioms provokacijoms. Nes, atrodo, turėtų šypseną sukelti elgesys kaimyninės valstybės vadovo, bet čia tikrai ne šypsenos reikalas. Turime būti pasiruošę ir esame pasiruošę užtikrinti savo šalies saugumą, bet į tokias provokacijas neturime reaguoti“, – teigė S. Skvernelis.

Bet tai yra visiškas absurdas. Lietuva nė vienai kaimynei niekada grėsmės nekėlė – nei Lietuva, nei NATO aljansas.

Jo teigimu, prezidento Aliaksandro Lukašenkos retorika primena „desperaciją bandant surasti priešą, pasinaudoti galimybe gąsdinti Baltarusijos žmones“.

„Bet tai yra visiškas absurdas. Lietuva nė vienai kaimynei niekada grėsmės nekėlė – nei Lietuva, nei NATO aljansas. Manau, neturėtumėme panikuoti, grėsmės nėra: šiandien turime savo kariuomenę, savo gynybos struktūras, galinčias užtikrinti mūsų valstybės saugumą. Nepamirškime, kad esame ir NATO dalis, tai, tikrai, ramiai dirbkime ir ramiai gyvenkime savo šalyje. O Baltarusijoje žmonės, manau, nenusiramins ir kovos iki galo už savo šalies laisvę ir demokratiją“, – kalbėjo premjeras.     

Baltarusijoje po A. Lukašenkos oficialiai laimėtų prezidento rinkimų, kuriuos vakarai ir šalies opozicija vadina suklastotais, tebesitęsia tūkstantiniai protestai, jie malšinami smurtu, masiniais sulaikymais. Pranešama apie brutalų elgesį prieš sulaikytuosius, taip pat patvirtintos kelios mirtys.

Europos Sąjunga svarsto įvesti sankcijas už smurtą ir rinkimų klastojimą atsakingiems pareigūnams, Lietuva yra parengusi ir nacionalines sankcijas – sąrašą dar turi patvirtinti vidaus reikalų ministrė, šiuo metu sąrašas dar pildomas.

Sekmadienio vakarą Lietuvoje vykstant demokratinių permainų savo šalyje siekiančių Baltarusijos žmonių palaikymo akcijai „Laisvės kelias“, pareigūnai pranešė užfiksavę Lietuvos erdvę pažeidusį baltarusių sraigtasparnį, Baltarusijai dėl to įteikta protesto nota. Savo ruožtu Baltarusija įteikė notą Lietuvai dėl į jos teritoriją įskridusių balionų su „antivalstybine simbolika“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kryškelė

Kryškelė portretas
Kai du neprognozuojami - dvigubai reikia būti atsakingiems ir budriems.

va

va portretas
Čia komentarus rašinėja labai žemo intelekto nusamdytas mulkis, tik apgailėtina retorika išduoda skurdžią, pragarišką sielą. Atgailauk, kol ne vėlu.

Anonimas

Anonimas portretas
Lukosenkai priesu ieskoti nereikia. Priesai - Lenkija, Lietuva, Latvija, Ukraina patys klykia kad Baltarusijos priesai kurie nori sunaikinti Baltarusija. Skverneli, padla, NEMELUOK ir NEkurstyk pilietinio karo Baltarusijoje. Uz karo ir neapykantos kurstyma gresia straipsnis. Gal stribas galvoja kad jam gallima viskas nes jis STRIBAS?
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių