R. Žemaitaičiui neatvykus į apkaltos komisiją jam bus siunčiamas registruotas laiškas

Mišrios Seimo narių grupės nariui Remigijui Žemaitaičiui antradienį neprisijungus dalyvauti apkaltos komisijos posėdyje nutarta jam siųsti registruotą laišką.

Pasak komisijos pirmininko konservatoriaus Arūno Valinsko, Seimo narys visais įmanomais kanalais kviestas į posėdį, kur norėta išklausyti jo paaiškinimų dėl kaltinimų antisemitizmu, tačiau jis nei pranešė, kad neatvyks, nei pasijungė į nuotolinį posėdį.

Išsiųsti registruotą kvietimą nutarta dėl to, kad R. Žemaitaitis paskui netvirtintų negavęs kvietimo dalyvauti apkaltos komisijos posėdyje.

„Jis tikrai paskui žais žaidimą, kad nebuvo informuotas, jog norėjo viską papasakoti, bet negalėjo (...) jog buvo pažeistos jo teisės“, – teigė komisijos narys konservatorius Matas Maldeikis.

Jis tikrai paskui žais žaidimą, kad nebuvo informuotas, jog norėjo viską papasakoti, bet negalėjo.

Seimo statute numatyta, kad specialioji tyrimo komisija turi išklausyti asmens, kuriam taikoma apkalta, paaiškinimų bei argumentų.

Apkaltos komisijos duomenimis, R. Žemaitaičiui, kuriam inicijuojama apkalta dėl antisemitinių pranešimų, kvietimas į antradienio posėdį išsiųstas per Seimo dokumentų valdymo sistemą, elektroniniu paštu, paliktas kvietimas ant stalo jo kabinete Seime, išsiųsta trumpoji žinutė telefonu, o antradienį parlamentaras žodžiu komisijos patarėjai pasakė, kad neplanuoja dalyvauti „neteisėtos komisijos posėdžiuose“.

„Problema, kad mes neturime oficialaus Seimo nario atsisakymo paaiškinant ar nepaaiškinant dalyvauti. Turime tokį galbūt tiesiog nedalyvavimą ir žodinį patvirtinimą“, – teigė A. Valinskas.

R. Žemaitaitis pirmadienį BNS sakė neteisėtuose posėdžiuose nedalyvausiantis, tačiau nepaaiškino, kodėl apkaltos komisiją laiko neteisėtai sudaryta.

Apkaltos komisijos narys liberalas Artūras Žukauskas siūlė kitą savaitę, antradienį, per Seimo plenarinį posėdį iš tribūnos viešai pakviesti R. Žemaitaitį į komisijos posėdį, taip pat prieiti prie jo salėje, pakviesti žodžiu ir įrašyti šį pokalbį.

„Padarykime iš savo pusės maksimaliai viską, kad išmuštume tam tikrą argumentą iš po kojų, kad komisija galėjo jį pakviesti mandagiau ar aktyviau“, – antradienį sakė A. Valinskas.

Laikinoji Seimo komisija tiria, ar yra pagrindas pradėti apkaltą Seimo nariui R. Žemaitaičiui dėl jo antisemitinių pasisakymų.

Išvadą ji privalo pateikti iki spalio 10 dienos.

Pasak A. Valinsko, R. Žemaitaičio atsisakymas bendradarbiauti su komisija jos darbo nesustabdys.

„Judame link išvadų rašymo“, – sakė apkaltos komisijos pirmininkas.

Praėjusią savaitę komisijos nariai išklausė ekspertus.

Apkaltą R. Žemaitaičiui dėl jo antisemitinių pareiškimų inicijavo valdančiųjų frakcijų atstovai.

Visos opozicinės frakcijos nepalaikė apkaltos iniciatyvos, atsisakė deleguoti į komisiją savo narius. Tokiu būdu joje dirba tik konservatorių, liberalų ir Laisvės frakcijų atstovai.

Apkaltos iniciatyvoje teigiama, kad R. Žemaitaičio vieši pasisakymai ir įrašai socialiniuose tinkluose yra antisemitiniai kursto neapykantą.

Apkaltos tekste pateikiami tokie R. Žemaitaičio įrašai: „Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi(me) pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“, „Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <...> AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu „Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“ ir kiti.

„Iš Seimo nario R. Žemaitaičio teiginių turinio ir jų sisteminio pakartotinumo darytina išvada, kad šie pasisakymai pasižymi nuolatiniu neapykantos kurstymu, antisemitinių nuostatų skatinimu, priešiškumo kūrimu, kuris yra tiesiogiai nukreiptas prieš vieną tautinę mažumą – žydų tautą bei Izraelio valstybę“, – rašoma apkaltos iniciatyvoje.

Valdančiųjų vertinimu, sistemingai pasikartojančiais pasisakymais siekiama skatinti smurtą, priešiškumą, pateisinti neapykantą prieš visą žydų tautą ir provokuoti visuomeninę bei tautinę nesantaiką, o tai nesuderinama su Konstitucija ir šalies interesais tarptautinių santykių srityje.

Generalinė prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl viešo niekinimo ir neapykantos kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę. Teisinį imunitetą turintis R. Žemaitaitis jame apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Pats Seimo narys teigia, kad pagrindo jo apkaltai nėra, savo įrašų jis nelaiko antisemitiniais, o visus teiginius esą gali pagrįsti tarptautiniais dokumentais ar istoriniais šaltiniais.

Pagal Seimo statutą, išnagrinėjusi visas aplinkybes komisija turi Seimui pateikti siūlymą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą, ar nėra.

Jeigu komisija nustatys, kad pagrindas apkaltai yra ir Seimas patvirtins šią išvadą, parlamentarai turės kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis konstatuotų, ar parlamentaras šiurkščiai pažeidė Konstituciją, ar ne.

Jeigu pažeidimas būtų konstatuotas, nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip trys penktadaliai arba ne mažiau kaip 85 Seimo nariai.

Tai antroji apkalta, inicijuota šios kadencijos Seime. Parlamentarai yra kreipęsi į Konstitucinį Teismą, ar Seimo narys Petras Gražulis nesulaužė priesaikos ir nepažeidė Konstitucijos tyčia balsuodamas už kitą Seimo narį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Ka dare lietuviai ir tavo seneliai ir tavo tevai karo metais na pasigirk snuki.zinom mes jus parsidvelius,paskui pas rusus perbego O rusams buvo reikalingi zmogzudziai.Tai va ir yra tokia lietuviu zmogzudziu tauta.

ToL

ToL portretas
Suės vyrutį maitvanagiai.

Taip konservolyberastinės šiukšlės

Taip konservolyberastinės šiukšlės portretas
bando susidroroti su politiniu oponentu.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių