R. Karbauskis abejoja, ar krašto apsaugos ministru galėtų būti socialdemokratas

 • Teksto dydis:

Valdančiosios koalicijos lyderės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis abejoja, ar krašto apsaugos ministru galėtų būti socialdemokratų atstovas.

Pasak jo, šias pareigas einantis žmogus turi glaudžiai dirbti su prezidentu, o socialdemokrato paskyrimas krašto apsaugos ministru gali grėsti panašia santykių krize, su kuria susidūrė prezidentė Dalia Grybauskaitė ir dabartinis ministras Juozas Olekas.

„Aš suabejočiau tuo, ar pritarti bet kuriam kandidatui į krašto apsaugos ministrus, kurį siūlo Socialdemokratų partija, – BNS penktadienį sakė R.Karbauskis. – Šita kandidatūra yra labai svarbi santykyje su Prezidentūra.“

„Tai klausimas ne dėl asmens gebėjimo vykdyti tas pareigas, bet yra tam tikra problema. Reikia siekti išvengti dar vienos santykių krizės tarp krašto apsaugos ministro ir prezidentės“, – pridūrė jis.

Socialdemokratai penktadienį prezidiume nusprendė įvardyti dabartinę finansų ministrę Rasą Budbergytę kaip kandidatę į krašto apsaugos ministrės pareigas, nors ši kvota socialdemokratams pagal koalicijos susitarimą nepriklauso.

„Tas žmogus turi būti labai suvokiantis savo atsakomybę darbe kartu su Prezidentūra ir negali būti jokios kalbos, kad čia galima kažkokia konfrontacija. (...) Kad ir koks kandidatas yra geras, bet mes turime istoriją. Turėjome labai negatyvų pavyzdį, kuris neturėtų niekada pasikartoti“, – sakė R.Karbauskis.

Socialdemokratai taip pat pritarė užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus kandidatūrai toliau vadovauti Lietuvos diplomatijai, taip pat Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus kandidatūrai į ūkio ministrus ir parlamentaro Dariaus Petrošiaus kandidatūrai į teisingumo ministrus.

M.Sinkevičiaus ir D.Petrošiaus „valstiečių“ lyderis nevertino, nes teigė mažai juos pažįstantis.

Jis gyrė L.Linkevičių kaip stiprų kandidatą į užsienio reikalų ministrus.

„Jis tikrai savo darbą darė gerai, ir tas darbas tenkino ir prezidentę. Tai labai stiprus kandidatas, kuris gali tenkinti ir būsimą premjerą“, – kalbėjo R.Karbauskis.

Prezidentė yra raginusi atsistatydinti socialdemokratų deleguotą krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką, Viešųjų pirkimų tarnybai paskelbus, kad kariuomenė 2014 metais aštuonis kartus didesne nei rinkos kaina iš įmonės „Nota Bene“ pirko virtuvės reikmenų.

Jam atsisakius tai daryti, prezidentė jo nepaskyrė laikinuoju sveikatos apsaugos ministru, mirus tuomečiam ministrui Jurui Poželai. Šalies vadovė pavadino J.Oleką susikompromitavusiu ir teigė, kad jis „nueis į istoriją ar įeis į istoriją kaip auksinių šaukštų ministras“.

Savo ruožtu atsakydamas į prezidentės kritiką J.Olekas atkirto, kad tai yra „konservatorių rinkiminė plokštelė ir prezidentė ant jos šoka“.NAUJAUSI KOMENTARAI

jonis

jonis portretas
Kas liečia krašto ministrą tai skaitau dar Karbauskiui dar nišmuše sveiko proto.APIE moterį šiame poste nusikaltimas,kiekviena kaip žino vyrai moteris geros nuomones apie save,nukreipkite predidentę darželiui vadovauti,dar nežinia kaip jai sektusi?Užsienio ministras pralaimejs rinkimus,geriau spaustų pagal darbą į kitą partiją.

AN

AN portretas
Negi jau Lietuvoje nėra normalių protingų vyrų, kad tą moterėlę statyti, kuri neturi jokio žalio supratimo nei apie kariuomenę, nei apie karinę strategiją, absoliutus nulis

kardas

kardas portretas
oi, vaje vaje. negi nera normaliu karingu vyru. nejuokinkit bobos svieto.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių