Prezidentūra: G. Nausėdos siūlymas įvesti sankcijas dėl A. Navalno sulaukė palaikymo

Šalies vadovo vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė teigia, kad prezidento Gitano Nausėdos siūlymas už opozicionieriaus Aleksejaus Navalno sulaikymą atsakingiems Rusijos pareigūnams įvesti sankcijas Europos Vadovų Taryboje (EVT) sulaukė ne vienos valstybės palaikymo.

Visgi prezidento patarėja pabrėžia, kad norint, jog sankcijos būtų įvestos Europos Sąjungos (ES) mastu, tam turi pritarti visos ES valstybės narės.

„Prezidentas Gitanas Nausėda kalbėjo apie A. Navalną ir apie visiškai nepriimtiną situaciją, kai jau vieną kartą nuodytas žmogus, opozicijos veikėjas, Kremliaus kritikas grįžta į tėvynę ir yra suimamas čia pat oro uoste, milicijos nuovadoje jam daromas kažkoks teismas ir jis įkalinamas 30 dienų. Vakar pasirodė informacija, kad bendražygė Sobol taip pat yra suimta. Kai tai darosi Europos Sąjungos pašonėje, labai neramu“, – LRT radijui teigė A. Skaisgirytė.

Šalies vadovo patarėja sakė, kad G. Nausėdos siūlymas už A. Navalno suėmimą atsakingiems Rusijos pareigūnams įvesti sankcijas EVT susilaukė palaikymo.

Prezidento idėją palaikė ne viena šalis: Baltijos, Šiaurės, Vidurio Europos šalys, Vokietija Olandija kalbėjo apie tai.

„Prezidento idėją palaikė ne viena šalis: Baltijos, Šiaurės, Vidurio Europos šalys, Vokietija Olandija kalbėjo apie tai. Gerai, kad jau kitą savaitę vyks Užsienio reikalų tarybos posėdis, kur Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai tarsis konkrečiai dėl to, kaip atsakyti į A. Navalno suėmimą“, – patikino ji.

A. Skaisgirytė taip pat atkreipė dėmesį, kad norint, jog sankcijos Rusijos pareigūnams būtų įvestos Europos Sąjungos lygiu reikia, kad tokiam žingsniui pritartų visos ES valstybės narės.

„Kad būtų sankcijos įvestos, turi pritarti visos Europos Sąjungos šalys. Tada yra kitas etapas, tai įvardinti tuos konkrečius asmenis ir turėtų jiems būti pagrindimas labai aiškus. Ir šiuo atveju turbūt bus labai aišku, kodėl jiems yra įvedamos sankcijos. Todėl yra dar tokio tiriamojo darbo šiek tiek“, – sakė A. Skaisgirytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Marytė

Marytė portretas
Krym naš. Navalno žodžiai. Tai pritariate Krymo okupacijai?

Anonimas

Anonimas portretas
O kaip sankcijos USA ?

Na taip...

Na taip... portretas
Navalnas Nausėdai rūpi, o Lietuvos žmonės kaip? Kada pagaliau baigsis tie judėjimo ribojimai,kai žmogus negali savo tėvo ar motinos aplankyti? Jau nekalbant apie vaikų nuotolinį mokymą? ? Ar pagalvojate,kad daugelis žmonių gyvena viename,ar dviejuose kambariuose,ne taip ,kaip ponai seimūnai ar prezidentūra,? Koks psichologinis krūvis tokiai šeimai? Kaip gyvena vieniši pensininkai? O prezidentas rūpinasi Navalnu ir baltarusiais? kas jie mums? Ar tam rinkom prezidentą?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių