Prezidento patarėjas: ministrai per pakankamai trumpą laiką turi ištaisyti klaidas

 • Teksto dydis:

Vyriausybės ir konkrečių ministrų veiklą sprendžiant situaciją dėl baltarusiškų trąšų tranzito per Lietuvą prezidentas vertins iš naujo po sausio 31-osios, pranešė valstybės vadovo patarėjas.

Povilas Mačiulis ketvirtadienį LRT teigė, kad šią savaitę su Gitanu Nausėda susitikę susisiekimo ir užsienio reikalų ministrai pateikė konkrečių pasiūlymų, kaip spręsti baltarusiškų kalio trąšų tranzito klausimą.

Anot patarėjo, iš užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio prezidentas „išgirdo aiškų įsipareigojimą iki sausio 31 dienos išspręsti sukeltą krizinę situaciją taip, kad tai nebekeltų reputacinės žalos Lietuvai“.

„Todėl kai klausiate, ar šita tema uždaryta, sakyčiau, kad ne. Turime labai apčiuopiamą problemą ir aiškų terminą. Prezidentas, kaip ir jūs visi, po šio termino vertins rezultatus“, – sakė P. Mačiulis.

Prezidentas, kaip ir jūs visi, po šio termino vertins rezultatus.

Susidariusią situaciją prezidento patarėjas apibūdino kaip Vyriausybę ištikusią politinę krizę.

„Visi supranta, kad Vyriausybę ištiko politinė krizė, kuris vos nesibaigė ministrų išsivaikščiojimu. Ir nepaisant to, kad Vyriausybė apsisprendė dirbti toliau, problemos, susietos su valstybės reputacija, išlieka“, – sakė P. Mačiulis.

„Šalies vadovo nuomone, ministrai turi eiti pareigas toliau ir per pakankamai trumpą laiką ištaisyti tas klaidas ar tuos nepadarytus darbus, dėl kurių ir kilo visa šita situacija dėl JAV sankcijų įgyvendinimo“, – teigė jis.

P. Mačiulis tvirtino, kad sprendžiant, kaip vykdyti JAV sankcijas Baltarusijos trąšų gamintojai „Belaruskalij“, pirmiausia reikia atsižvelgti į nacionalinio saugumo interesus, o visi veiksmai turi būti sinchronizuoti su sąjungininkais.

„Reikėtų vis dėlto nepamiršti šioje situacijoje, jog sankcijų taikinys yra Lukašenkos režimas, o ne Lietuvos ekonomika“, – pabrėžė prezidento patarėjas.

„Belaruskalij“ trąšų tranzitas per Lietuvą tęsiasi, nepaisant gruodžio 8 dieną įsigaliojusių JAV sankcijų šiai įmonei. Baltarusijos įmonė prieš įsigaliojant sankcijoms pervedė avansą krovinių pervežimą vykdantiems „Lietuvos geležinkeliams“ už kelis mėnesius į priekį.

Dėl reputacinės žalos susisiekimo ir užsienio reikalų ministrai Marius Skuodis bei G. Landsbergis buvo parašę atsistatydinimo pareiškimus, tačiau premjerė Ingrida Šimonytė nutarė jų netenkinti.

Vyriausybės vadovė taip pat yra sakiusi, kad visus atsakymus į klausimus, susijusius su kalio trąšų tranzitu, Vyriausybė turi turėti iki sausio 31 dienos. 

Vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija antradienį paskelbė, kad „Lietuvos geležinkelių“ sutartis su „Belaruskalij“ ir jos pakeitimai kelia grėsmę šalies saugumui. Galutinį sprendimą turės priimti Vyriausybė – tai ji turi padaryti per 15 dienų, tikėtina, kad tai įvyks sausio pradžioje.

Vyriausybė jau įsigaliojus sankcijoms paskelbė siekianti nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“, nors teigia, kad JAV sankcijos trąšų tranzitui Lietuvoje tiesiogiai nėra taikomos.NAUJAUSI KOMENTARAI

D

D portretas
Du issišiepe beprošiai

Ožių liaudies daina "Du ožiai"

Ožių liaudies daina "Du ožiai" portretas
"Mes ožiai, mes du ožiai, dėjom mes ant jūsų skersą !"

Svieto pabaiga

Svieto pabaiga portretas
Gaila verslininkų, kurie tiesė verslo kelius dešimtmečius, o atėję į valdžią konservatoriai, viską sugriovė per metus. O kur Lietuva bus dar po trejų metų?
VISI KOMENTARAI 41
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių