Prezidentas susitikime su VERT pirmininku: tegul vartotojai atlieka savo pasirinkimą laisvai

 • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininku Renatu Pociumi. Pokalbyje buvo aptarta padėtis elektros rinkoje, jos liberalizavimo procesas, vartotojų interesų gynimas.

Šalies vadovas pažymėjo, kad būtina neatidėliojant koreguoti elektros energijos rinkos liberalizavimo modelį paliekant vartotojams galimybę likti visuomeniniame tiekime ir leisti rinktis nepriklausomą tiekėją jiems patogiu metu. Siūloma stiprinti VERT įgaliojimus aktyviai stebėti nepriklausomus elektros tiekėjus, užtikrinti tiekėjų finansinį atsparumą bei svarstyti galimybę formuoti bendrą visų rinkos dalyvių finansinį rezervą, kuris užtikrintų vartotojams pagalvės efektą atsitikus nenumatytiems įvykiams rinkoje.

Pokalbyje su prezidentu VERT pirmininkas patvirtino, kad vertinant padėtį pasaulio ir mūsų regiono resursų rinkose artimiausią pusmetį Lietuvoje neverta tikėtis energetikos kainų kritimo.

„Paskutinį elektros rinkos liberalizavimo etapą tęsiant aukštų kainų aplinkoje turime atsisakyti prievolės vartotojams iki tam tikros datos pasirinkti nepriklausomą tiekėją, tegul vartotojai atlieka savo pasirinkimą laisvai, įsitikinę, kad tarpusavyje konkuruojantys tiekėjai gali užtikrinti jiems geriausias sąlygas“, –  sakė prezidentas.

Šalies vadovas pažymėjo, kad Energetikos ministerija turi parengti būtinus rinkos reguliavimo pokyčius ir siekti, kad vartotojų naudai didėtų tiekėjų konkurencija.

Prezidento nuomone, valstybė turi tikslingai ir taikliai kompensuoti elektros kainos dalį tiems vartotojams, kuriuos kainų kilimas paliečia skaudžiausiai, taip pat atsižvelgiant į energijos vartojimo mažinimo tikslus, tvarumą. Pokalbyje buvo aptarta būtinybė spartinti Lietuvos elektros tinklų sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais, nes tai padėtų stiprinti ir stabilizuoti elektros rinkos veikimą ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos šalių regione.

Šalies vadovas pakvietė visas Lietuvos institucijas maksimaliai užtikrinti visų elektros vartotojų – ir pasirinkusių nepriklausomą tiekėją, ir besinaudojančių visuomeninio tiekėjo paslaugomis – interesų apsaugą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pil.

Pil. portretas
Dauguma norejo pasilikti pas valstybės kontroliuojama tiekėja.Taciaiu buvo gazdinami ,kad kainos bus dideles pas jį.Kaip bus iš tikrųjų ,bus matyti,gal sugrįž visi atgal pas valstybes kontroliuojama tiekėją,gali būti ir taip.O jeigu kainos pas ji bus mažiausios ,tai tikrai bus taip.

Tyr.

Tyr. portretas
Ka tu laisvai pasirinksi.,nera ka rinktis.O Ignitis ir kito akcininkai vegia nuo žmonių metų pabaigoje ,kaip būna kainų kilimas.Jus neįsivaizduojate kokie tai pinigai dideli per visą Lietuvą. Neaiškinsiu kaip tai daroma,kokios tai machinacijos,o kokie pinigai o jo joi.Jie galvoja kad jie vieni taip sugeba daryti ir galvoja kad niekas nesupranta,apsirinkate , viską mes suprantame kas vyksta, kokiu mastu ir kokio dydžio pinigai yra .

Ziuriu,

Ziuriu, portretas
jau isradome "privalomaja laisve"!?
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių