G. Nausėda su ES šalių ambasadoriais aptarė paramą Ukrainai, energijos kainų mažinimą

Prezidentas Gitanas Nausėda, pirmadienį susitikęs su Lietuvoje reziduojančiais Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ambasadoriais, aptarė paramą Ukrainai, siekius mažinti išaugusias energijos kainas.

„Karinė, finansinė, humanitarinė ir kita parama Ukrainai lieka mūsų visų pagrindine užduotimi. Turime daryti viską, kad padėtume ukrainiečiams pasiekti pergalę. Tik ji garantuos taiką Europoje, taiką mums visiems“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas su ambasadoriais taip pat aptarė artėjantį Europos Vadovų Tarybos susitikimą, pastangas stiprinti saugumą bei gynybą, ES ir Lietuvos konkurencingumo didinimo, kitus aktualius europinės darbotvarkės klausimus, pranešė Prezidentūra.

G. Nausėda teigė, jog ES savo rankose turi instrumentus, kurie gali padėti sutramdyti Rusiją ir užkirsti kelią jos būsimoms agresijoms, bei išreiškė viltį, kad devintasis sankcijų paketas bus patvirtintas artimiausiu metu.

Valstybės vadovas taip pat per susitikimą akcentavo būtinybę patraukti agresorių atsakomybėn už padarytus nusikaltimus. Anot jo, specialusis tribunolas Rusijos karo nusikaltimams tirti būtų tinkamas instrumentas teisingumui įgyvendinti.

„Nekantriai laukiame į rezultatus orientuoto NATO viršūnių susitikimo Vilniuje kitų metų liepą. Mūsų prioritetai – Madride priimtų sprendimų dėl priešakinės gynybos ir NATO rytinio flango stiprinimo įgyvendinimas, politinė ir praktinė parama Ukrainai, jos euroatlantiniams siekiams“, – kalbėjo G. Nausėda.

Pasisakydamas apie Lietuvos ir ES konkurencingumą prezidentas pažymėjo, jog būtina stiprinti Bendrijos vidaus rinką, pramonės technologinę bazę, dalyvavimą pramonės tiekimo grandinėse.

„Europa turi efektyviai veikti kartu su partneriais užtikrindama žaliavų tiekimą, kurdama globalius standartus ir stiprindama ekonominius transatlantinius ryšius“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas taip pat padėkojo ES pirmininkaujančiai Čekijai už gebėjimą atskirti tai, kas svarbiausia, greitai reaguoti ir atkakliai siekti būtinų sprendimų priėmimo ES lygiu.

Tradiciniai prezidento susitikimai su ES šalių ambasadoriais vyksta dukart per metus. Per juos aptariama Bendrijos ir pirmininkaujančios šalies prioritetų įgyvendinimo pažanga.NAUJAUSI KOMENTARAI

koks

koks portretas
dosnus "ekonomistas" ....... viršūnių susitikimo belaukdamas

Vilnietė to tam vilnietė

Vilnietė to tam vilnietė portretas
Ar tu ir mama turi tai kodėl jin taves tokiu durneliu užaugino Šokinėji prieš visa lietuva vaikeli tu tinkantis egzempliorius tapinui varlinskui a g ramanauskui Bet labiau itikėtina kad esi ukras banderu palikuonis kurie dabar visur eina ir derge Europa su savo SALA V KOKAINĖ

DIEDUKAS

DIEDUKAS portretas
TIK BANDEROM...
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių