„Kalbėsime apie bendravimo kultūrą ir to nerimo bei baimės skatinimą, nes tai – nepriimtina. Tai yra labai svarbūs valstybės klausimai, kur reikia susitelkimo, o ne mėginimo samprotauti, kas gali būti blogai“, – antradienį žurnalistams Seime kalbėjo ministras pirmininkas.
„Reikia bendrauti, o ne tramdyti kažką. Kiekvieną kartą, kai mes aiškiname, kad kažkas neturi teisės kažko sakyti, kiekvieną kartą, kai kažkas turi būti tramdomas, kiekvieną kartą mes provokuojam konfliktą. Nereikia konfliktų“, – pabrėžė jis.
Valdantieji pirmadienį šaukia koalicinę tarybą. Posėdžio metu planuojama aptarti politines aktualijas, įskaitant ir „aušriečių“ lyderio retoriką susitikimuose su rinkėjais.
Mažiausiojo koalicijos partnerio Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis bei Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis yra sakęs, jog R. Žemaitaitis savo pasisakymais apie planuojamas išlaidas gynybai skleidžia dezinformaciją ir tai neatitinka koalicinės sutarties.
Pasak premjero, skirtingos nuomonės tarp politikų dėl greičio ir intensyvumo finansuojant gynybą gali būti, tačiau jos neturėtų siekti destruktyvių tikslų.
Dviejų mažųjų koalicijos partnerių lyderiai susikirto ir R. Žemaitaičiui sukritikavus Valstybės gynimo tarybos sprendimą iki 5–6 proc. bendrojo vidaus produkto didinti finansavimą gynybai.
Tačiau G. Paluckas aiškino, kad dalykine prasme ginčų nėra.
„Visi pateikti sprendimai yra priimti, tie sprendimai, kurie pasieks Seimą, mano žiniomis, turi palaikymą, o kalbant apie gynybos finansavimą visiems tas klausimas yra vienodai svarbus, iš kokių šaltinių, kokiais instrumentais ir net neabejoju, kad įmanoma rasti sutarimą“, – kalbėjo premjeras.
Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę pareiškė nematąs perspektyvos dirbti centro kairės koalicijai, jeigu R. Žemaitaitis toliau diskredituos valstybę užsienio partnerių akyse.
S. Skvernelis sakė pritariantis G. Nausėdos abejonėms dėl valdančiosios koalicijos ateities perspektyvų ir teigė, kad tolesnį darbą daugumoje Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ aptars kovą vyksiančiame partijos suvažiavime.
Naujausi komentarai