Premjeras: dėl Lietuvos sankcijų Minsko režimui liko techniniai klausimai

Dėl nacionalinių Lietuvos sankcijų paskelbimo Minsko režimui liko techniniai klausimai, sąrašas su 32 asmenimis, įskaitant patį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką, gali būti patvirtintas dar ketvirtadienį, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Beliko tik techniniai klausimai, yra procesiniai klausimai, kuriuos dabar vykdo Vidaus reikalų ministerija. Tai (sąrašas patvirtintas – BNS) gali būti bet kuriuo momentu, bet kuriuo dienos momentu – gali šiandien, gali rytoj“, – žurnalistams Vilniuje ketvirtadienį sakė premjeras.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius BNS teigė, kad Lietuva planuoja uždrausti į šalį atvykti 32 Baltarusijos pareigūnams, atsakingiems už suklastotus rinkimus ir smurtą prieš taikius protestuotojus.

Draudimai bus taikomi A. Lukašenkai, taip pat aukštiems Baltarusijos jėgos struktūrų pareigūnams, Centrinės rinkimų komisijos vadovams ir kitiems, prisidėjusiems prie rinkimų klastojimo ir smurto prieš protestuotojus.

Baltarusijos valdžiai paskelbus, kad A. Lukašenka triuškinančia persvara laimėjo rinkimus, šalyje kilo protestai dėl rinkimų klastojimo, jie malšinti jėga, sužeista šimtai, suimta tūkstančiai protestuotojų, skelbiama, jog mažiausiai trys žuvo.

Europos Sąjungos šalių vadovai trečiadienį taip pat apsisprendė taikyti tikslines sankcijas ES mastu Baltarusijos pareigūnams, prisidėjusiems prie rinkimų klastojimo ir represijų prieš protestuotojus. Planuojama, kad sankcijos apims tiek draudimus keliauti, tiek sąskaitų ar turto įšaldymą.

S. Skvernelis teigia, kad rezultatas „geresnis, nei būtų galima tikėtis“. Jis pabrėžė, kad Lietuvos nacionalinis ir europinis sąrašai bus skirtingi, tikėtina, kad lietuviškasis sąrašas bus platesnis.

Kalbamasi dėl galimybės Minske susitikti su Baltarusijos vyriausybe

Lietuva kartu su Baltijos valstybėmis tariasi dėl galimybės Minske susitikti su Baltarusijos vyriausybės atstovais ir aptarti padėtį šioje šalyje, sako premjeras Saulius Skvernelis.

Tokias galimybes S. Skvernelis sako aptaręs dar penktadienį kalbėdamas su Baltijos valstybių premjerais.

„Ieškome būdų, kad tarpininkavimo institutas pradėtų veikti. Ir šiandien daromi žingsniai, galbūt kažkokių naujienų turėsime. Galbūt vienas iš variantų yra užmegzti tam tikrą kontaktą su Vyriausybe. Eina kalba ar tai užsienio reikalų ministrų lygmenyje, arba ministrų pirmininkų lygmenyje“, – žurnalistams ketvirtadienį Vilniuje teigė premjeras.

„Be abejo“, – pridūrė premjeras, paklaustas, ar bandoma derėtis dėl susitikimo Minske.

Jis taip pat pranešė situaciją ketvirtadienį Vyriausybėje aptaręs su Baltarusijos opozicijos kandidate Sviatlana Cichanouskaja.

Į Vilnių po rinkimų pasitraukusi S. Cichanouskaja, pasak jo, jaučiasi saugi ir svarsto galimybes grįžti į Baltarusiją, nori naujų demokratinių rinkimų.  

„Aptarėme daugybę klausimų – nuo buitinių iki to, kas vyksta Baltarusijoje, kokie galimi sprendimai, kokie yra planai, perspektyvos (...). Svarbiausia, kad žmogus, kuris iš esmės atitinka faktinio valstybės lyderio statusą, kuris pasirinko laikiną buvimą Lietuvoje, kad būtų užtikrintos visos sąlygos tiek darbui, tiek gyvenimui. Tikrai žinau, kad yra ryžtas atsiradus galimybėms (...), matyti, kad ji tikrai nori ir veržiasi grįžti į Baltarusiją“, – teigė S. Skvernelis.

Baltarusijos valdžiai paskelbus, kad Aliaksandras Lukašenka per prezidento rinkimus surinko 80 proc. balsų ir buvo perrinktas dar vienai kadencijai, šalyje kilo ir iki šiol tęsiasi tūkstantiniai protestai, malšinami smurtu.

Skelbiama apie mažiausiai tris žuvusiuosius, sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių, sulaikytieji praneša apie kankinimus sulaikymo įstaigose.

Europos Sąjungos valstybių lyderiai teigia, kad po rinkimų nė vienam nepavyko užmegzti kontakto su A. Lukašenka.NAUJAUSI KOMENTARAI

KOSTAS

KOSTAS portretas
Skverneli pasitarnavai lansbergui tai dabar konservai visur dės tavo ir tos Cicinkovos nuotrauka ir pils ant taves purva kad palaisvintum gabriukui vieta

SAULIUS

SAULIUS portretas
SKVERNELI VIENAS KELIAS SIUSTI PREZIDENTUI ATSIPRAŠYMO NOTA

Rasa

Rasa portretas
GERBEMAS KARBAUSKI NELEISKIT TAM PARSIDAVĖLIUI SKVERNELIUI VESTI PARTIJA NES TIKRAI PRALOŠIT AŠ TAI TIKRAI ATSISAKAU BALSUOTI NORS IR ESU JUSU GERBĖJA
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių