Pereiti į pagrindinį turinį

Penktadienis – paskutinė diena, kuomet galima rinkimų agitacija

2019-05-10 12:34

Vyriausioji rinkimų komisija primena, kad šeštadienį prasideda Prezidento rinkimų ir referendumų dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų agitacijos draudimo laikotarpis.

Penktadienis – paskutinė diena, kuomet galima rinkimų agitacija
Penktadienis – paskutinė diena, kuomet galima rinkimų agitacija / D. Labučio / ELTOS nuotr.

Įstatymas draudžia rinkimų agitaciją, iki jų pradžios likus 30 valandų ir rinkimų dieną, iki balsavimo pabaigos. Tad šis penktadienis - paskutinė diena, kai kandidatai ir jų rėmėjai gali agituoti prieš sekmadienį vyksiančius Respublikos prezidento rinkimus ir referendumus dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų.

VRK primena, kad rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama nuo gegužės 11 d. 1 val. nakties iki gegužės 12 d. 20 val., išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją, kuri iškabinta iki prasidedant šiam referendumo agitacijos draudimui ir kurios pašalinimas susijęs su sudėtingais veiksmais.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu ir balsavimo iš anksto metu jokių vaizdinių ir garsinių rinkimų agitacijos priemonių (išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija) negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Rinkimų, referendumo agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, referendumą, jų svarbą Valstybės ir Tautos gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose ar referendume, balsuoti už arba prieš kandidatą, referendumui teikiamo sprendimo priėmimą.

VRK išplatintame pranešime teigiama, kad už rinkimų ar referendumo agitacijos draudimo pažeidimą, likus 30 valandų iki Respublikos prezidento rinkimų ir referendumų dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų pradžios, taip pat rinkimų dieną, numatoma bauda asmenims nuo 140 iki 300 eurų ir rinkimų komisijų ar referendumo komisijų nariams, kitiems atsakingiems asmenims, taip pat rinkimų ar referendumo stebėtojams - nuo 300 iki 1 150 eurų.

Už rinkimų ar referendumo agitacijos tvarkos pažeidimą skiriama bauda asmenims nuo 60 iki 140 eurų, rinkimų komisijų ar referendumo komisijų nariams, kitiems atsakingiems asmenims, taip pat rinkimų ar referendumo stebėtojams - nuo 200 iki 870 eurų ir politinės kampanijos dalyviams ar politinių partijų, kurios yra politinės kampanijos dalyvės, pirmininkams - nuo 300 iki 1 050 eurų.

Už administracinį nusižengimą, jeigu dėl to rinkimai ar referendumas pripažinti negaliojančiais, skiriama bauda asmenims nuo 300 iki 1 450 eurų, rinkimų komisijų ar referendumo komisijų nariams, kitiems atsakingiems asmenims, taip pat rinkimų ar referendumo stebėtojams - nuo 850 iki 5 800 eurų ir politinės kampanijos dalyviams ar politinių partijų, kurios yra politinės kampanijos dalyvės, pirmininkams - nuo 1 500 iki 5 800 eurų.

Už nusižengimą, padarytą visuomenės informavimo priemonėse, numatoma bauda viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų vadovams arba kitiems už viešosios informacijos skleidimą ar visuomenės informavimo priemonių turinį atsakingiems asmenims nuo 2 700 iki 6 000 eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų