Panevėžio teismas nusišalino nuo mero R. Račkausko bylos, ji bus nagrinėjama Vilniuje

Panevėžio apygardos teismas nusišalino nuo baudžiamosios bylos, kurioje kaltinimai dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo yra pateikti šio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, nagrinėjimo, ji paskirta Vilniaus apygardos teismui.

Panevėžio teismo atstovė Jolita Gudelienė BNS sakė, kad teismas nuo bylos nusišalino tam, kad visuomenėje nekiltų abejonių dėl jo nešališkumo.

„Vienas dalykas yra, kad teismo pirmininkas yra asmeniškai pažįstamas su meru R. Račkausku, antra priežastis yra tai, kad teisėjai taip pat yra miesto visuomenės dalis ir dėl didelio dėmesio šioje byloje gali jausti tam tikrą netiesioginę įtaką arba sulaukti nepagrįstų jų darbo vertinimų, nagrinėjant mero bylą“, – teigė J. Gudelienė.

Bylos teismingumą tuomet sprendė Lietuvos apeliacinis teismas, kuris ją perdavė Vilniaus apygardos teismui.

Šio teismo atstovė Lina Nemeikaitė BNS patvirtino, kad šią savaitę byla buvo gauta teisme, pirmasis posėdis joje dar nėra paskirtas.

Panevėžio apygardos prokuratūra vasario viduryje pranešė baigusi ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavusi bylą, kurioje kaltinimai miesto merui R. Račkauskui buvo pareikšti dėl sutarto kyšio iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ vadovo.

Krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentui Alvydui Bieliauskui šioje byloje pareikšti kaltinimai dėl prekybos poveikiu ir neteisėto disponavimo šaudmenimis.

Anot prokuratūros, ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, kad 2019 metų pavasarį, lankydamasis A. Bieliausko biure Vilniuje,  R. M. Račkauskas galimai paprašė šio vilniečio verslininko paslaugos – padengti jo vadovaujamo visuomeninio rinkimų komiteto skolą, likusią po rinkimų į savivaldybių tarybas ir merų postus – 3 tūkst. eurų.

Įtariama, kad už tai R. M. Račkauskas pažadėjo, jog kelios Panevėžio miesto savivaldybės valdomos įmonės suteiks vilniečio vadovaujamam krepšinio klubui papildomą finansinę paramą be jau skiriamos iš miesto biudžeto.

Byloje taip pat nustatyta, kad R. M. Račkauskas galėjo pasinaudoti savo, kaip mero, įtaka, kad į Panevėžio miesto verslo tarybą, kurios steigėjas yra Panevėžio miesto savivaldybė, būtų įtrauktas jį palaikantis kitas panevėžietis verslininkas.

„Kad tai būtų galima padaryti, netgi buvo pakeisti minėtos tarybos nuostatai ir iš verslininkus vienijančios organizacijos į ją deleguoti ne trys, kaip iki tol, bet keturi nariai (tarp jų – ir minėtas panevėžietis)“, – tuomet teigė prokuratūra.

Teisėsaugos duomenimis, netrukus po šio epizodo, į verslo tarybą įtraukto panevėžiečio kavinėje meras surengė savo gimtadienio šventę, į ją vėliau rinkosi ir 2019 metais, kai su bendraminčiais laukė savivaldos rinkimų rezultatų. Manoma, kad patalpos ir maistas abiem atvejais buvo suteiktos už simbolines kainas.

Teisėsaugai paskelbus apie įtarimus R. Račkauskui, pernai sausį jis buvo nušalintas nuo pareigų. Į darbą teismas jam leido sugrįžti pernai kovo gale.

Pats R. Račkauskas įtarimus neigė ir anksčiau tvirtino, kad savivaldybė „Lietkabeliui“ skiria tokio paties dydžio paramą jau trejus metus.

„Lietkabelio“ prezidentas Alvydas Bieliauskas iki šiol teisėsaugos įtarimų nekomentavo.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

Tai yra antras tyrimas pastaraisiais metais, susijęs su galima korupcija Panevėžyje – vieną baudžiamąją bylą, kurioje R. M. Račkauskas kaltinamas piktnaudžiavimu, 2019 birželį atvertė Šiaulių apygardos teismas.

Šioje byloje Panevėžio meras kaltinamas per savo patarėją Gintarę Maskoliūnienę davęs neteisėtų nurodymų savivaldybės tarnautojams, taip siekiant, kad savivaldybės organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų laimėtoja taptų su šiuo metu jau mirusiu verslininku Mariumi Vaupšu susijusi įmonė „Lukrecijos reklama“.

Prokuratūra taip pat įtaria, kad su M. Vaupšu iš anksto suderintos paslaugų kainos, perkamų paslaugų apimtys, kitos detalės. Įtariama, jog susitarta ir dėl tolesnio bendradarbiavimo, kad konsultacines paslaugas Panevėžio miesto savivaldybė ir ateityje pirks iš „Lukrecijos reklamos“.

Ši byla buvo išskirta iš 2018-ųjų birželį pradėto didesnio tyrimo dėl galimos korupcijos Panevėžio savivaldybėje, kuris pernai liepą buvo nutrauktas prokuratūrai įvertinus Specialiųjų tyrimų tarnybos surinktus duomenis.

R. Račkauskas tuomet nuo ikiteisminio tyrimo pradžios iki kadencijos pabaigos 2019 metų kovą taip pat buvo nušalintas nuo pareigų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių