Paaiškėjo, kaip balsuota dėl civilinės sąjungos: palaikymo sulaukta iš dviejų opozicinių frakcijų

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė audringas diskusijas sukėlusiai valdančiųjų parengtai alternatyvai Partnerystės įstatymui – Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Įstatymo projektą po pateikimo palaikė ir dalis opozicijos.

Civilinės sąjungos įstatymo projektą palaikė penki Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai: Seimo nariai Lukas Savickas, Rita Miliūtė, Tomas Tomilinas, Vytautas Bakas, Domas Griškevičius.

Taip pat valdančiųjų parengtą įstatymo projektą palaikė didžioji dalis Socialdemokratų partijos frakcijos narių. Visgi prieš Civilinės sąjungos įstatymo projekto pateikimą balsavo ir socialdemokratai Liudas Jonaitis, Kęstutis Vilkauskas, susilaikė – Tomas Bičiūnas.

Ir patiems valdantiesiems nepavyko rasti bendro sutarimo dėl Civilinės sąjungos įstatymo. Nuomonės dėl Civilinės sąjungos įstatymo projekto bene ryškiausiai išsiskyrė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijoje. Prieš įstatymo projektą balsavo konservatoriai Laurynas Kasčiūnas, Paulius Saudargas, Audronius Ažubalis, Valdas Rakutis, Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Justinas Urbanavičius.

Taip pat prieš įstatymo projektą balsavo ir Liberalų sąjūdžio narys Juozas Baublys.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė audringas diskusijas sukėlusiai valdančiųjų parengtai alternatyvai Partnerystės įstatymui – Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Už balsavo 70 Seimo narių, prieš – 49 , susilaikė 6 parlamentai.

I. Gelūno / BNS nuotr.

Šiame projekte nurodoma, kad civilinės sąjungos santykių teisinis reglamentavimas Lietuvos Respublikoje „grindžiamas monogamijos, civilinės sąjungos savanoriškumo, partnerių tarpusavio lygiateisiškumo ir kitais civilinių santykių teisinio reglamentavimo principais“.

Įstatymo projektas numato, kad „civilinė sąjunga yra dviejų asmenų (partnerių) savanoriškas susitarimas, įregistruotas teisės aktų nustatyta tvarka, kuriuo jie siekia sukurti ir (ar) plėtoti, apsaugoti tarpusavio asmeninius santykius“.

Asmenys, siekiantys laisva valia įregistruoti civilinę sąjungą, turės būti sulaukę pilnametystės, nesiejami giminystės ryšių, nesudarę santuokos tarpusavyje ar su kitais asmenimis, taip pat neįregistravę civilinės sąjungos su kitais asmenimis.

„Valstiečiai“ praėjusią savaitę pagrasino, kad valdantiesiems neatsitraukus nuo Civilinės sąjungos įstatymo bei valstybės vadovo statuso suteikimo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui, partija pasitrauks iš ruošiamų susitarimų dėl nacionalinio saugumo ir gynybos bei susitarimo dėl užsienio politikos.

ELTA primena, kad praėjusį pirmadienį valdantieji pristatė Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Valdančiųjų teigimu, šis įstatymo projektas yra kompromisinis variantas, parengtas įsiklausius į nuotaikas visuomenėje.

Tuo tarpu Paulius Saudargas kartu su kitais įvairioms frakcijoms atstovaujančiais Seimo nariais įregistravo kodekso papildymo projektą, kuriuo siūloma į Civilinį kodeksą įtraukti „artimo ryšio“ sąvoką. Kodekso straipsnyje „asmens teisės į artimą ryšį pripažinimas“ taip pat siūloma numatyti, kad „artimą ryšį savaime turi šeimos nariai bei artimieji giminaičiai“.NAUJAUSI KOMENTARAI

žinant Skvernelio pomėgius

žinant Skvernelio pomėgius portretas
manau kad jis balsavo už

Agurkas

Agurkas portretas
Socdemai ir skverniniai- landsbergininkų parankiniai??

Šūdas

Šūdas portretas
paėmė viršų.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių