Mirė buvęs finansų ministras E. Vilkelis

  • Teksto dydis:

Šeštadienį po sunkios ligos mirė Lietuvos ekonomistas, buvęs finansų ministras Eduardas Vilkelis. Žinią feisbuke pranešė jo sūnus Bernardas Vilkelis.

„E. Vilkelis šį pasaulį paliko pavasarį paminėjęs 70-ąjį jubiliejų, po ilgos ir alinančios ligos, tačiau pragyvenęs ilgą ir gražų gyvenimą. Gimęs ir visą gyvenimą mylėjęs Dzūkiją, užauginęs tris sūnus, pastatęs ne vieną namą ir pasodinęs begalę medžių. Savo gyvenimą Tėvelis dalino į visas puses – šeimai, darbui, laisvalaikiui. Ir visose srityse skynė laurus“, – savo feisbuko paskyroje paskelbė sūnus Bernardas.

Pasak jo, didžiąją dalį jo a. a. tėtis atidavė Lietuvos valstybei.

„Pradedant nuo Valstybės kontrolės institucijos atkūrimo 1990-aisiais a. a. Bronislovo Lubio buvo pakviestas dirbti 5-osios Vyriausybės finansų ministru, kuriuo būdamas Lietuvai ypač sudėtingais laikais sugebėjo stabilizuoti visą finansų sistemą, padėjo pamatus Lietuvai, kurioje dabar turime džiaugsmo gyventi. Ministravimo metu Lietuvoje buvo įvesta Lietuvos nacionalinė valiuta litas, o Tėčio parašą kaip pasiekimų įvertinimą iki šiol galime matyti ant 1994 metų laidos Lito banknotų“, – prisiminimais dalijosi jis.

Savo gyvenimą Tėvelis dalino į visas puses – šeimai, darbui, laisvalaikiui. Ir visose srityse skynė laurus.

E. Vilkeliui taip pat teko dirbti Lietuvos banko valdybos nariu, kuriuo būdamas pasirašė strateginį sutarimą dėl lito „pririšimo“ prie Euro, kas buvo pirmasis žingsnis Lietuvai įsivedinėjant Eurą.

„Tuo pat metu dirbo Lietuvos Bankų Asociacijos prezidentu, Lietuvos Centrinio Vertybinių Popierių depozitoriumo valdybos nariu, Lietuvos Verslo Konfederacijos prezidentu, valdybos nariu bei dalyvavo visuomeninėje veikloje – prisidėjo prie „Gelbėkit vaikus“, „Vilniaus kolegijos“, kitų organizacijų valdymo siekdamas, kad Lietuvoje būtų gyventi gera“, – rašė sūnus.

E. Vilkelis gimė 1953 metais Veisiejuose. Po studijų Vilniaus universitete, dirbo Finansų ministerijoje. 1990-1991 metais buvo Valstybės kontrolės departamento valstybės kontrolieriaus pavaduotojas.

1992-1995 metais Bronislovo Lubio ir Adolfo Šleževičiaus Vyriausybėse buvo finansų ministras.

1995-2004 metais dirbo Lietuvos banko valdybos nariu, kuriuo būdamas pasirašė strateginį sutarimą dėl lito „pririšimo“ prie euro, kas buvo pirmasis žingsnis Lietuvai įsivedinėjant eurą.

Lietuvos banko pinigų muziejaus darbuotojai pasakoja legendą, kad 1993 metais, prieš pat lito įvedimą, buvo išleistas naujas 500 talonų nominalas su vilkais, nes tuo metu finansų ministru buvo E. Vilkelis ir esą jo garbei buvo sugalvotas toks pinigas.

E. Vilkelis už savo nuveiktus darbus yra gavęs apdovanojimų, tarp kurių svarbiausias – 2004 metais įteiktas valstybinis apdovanojimas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžius už nuopelnus Lietuvai.

Atsisveikinimas su E. Vilkeliu vyks nuo pirmadienio 12 val. „Amžinybės“ salėje Nr. 2 (Talino g. 10A, Vilnius), urna į Druskininkų kapines išnešama antradienį 12 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

L?

L? portretas
Amžiną jam atilsį. Mano vienmetis. Vienas mano vadų. Užuojauta šeimai.

sudegino vagi ,,kad į pragarą

sudegino vagi ,,kad į pragarą  portretas
nepapultu

Anonimas

Anonimas portretas
GYVENO KAIP ŽMOGUS ,SUKŪRENO KAIP ŠIUKŠLĘ....KAS PER NAUJAS SATANISTINIS PAPROTYS DEGINTI ....
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių