Mažosios partijos neslepia ambicijų: buriasi ir ruošiasi rinkimams

Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjungos, vienijančios 3291 narį, pirmininkas Sakalas Gorodeckis taip pat patvirtino, kad jo vadovaujama partija Seimo rinkimuose dalyvaus.

„Tautininkai yra atviri bendradarbiavimui, matome galimybę bendradarbiauti su politiniais judėjimais, kurie gina konstitucinius tautos suverenumo ir valstybės nepriklausomybės principus: tikrą tautos valstybę, lietuvių tautos namus, o ne globalistų pereinamąjį kiemą ar Briuselio biurokratų primetamą federalizmą; tikrą teisinį ir socialinį teisingumą, o ne korupcinių grupių užvaldytą sistemą“, – rašoma Eltai atsiųstame komentare.

S. Gorodeckio teigimu, Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjunga kalbasi su potencialiais rinkimų partneriais.

„Su potencialiais sąjungininkais tautininkai aiškinsis jų požiūrį į lietuvių kalbos ir tautinės kultūros bei švietimo puoselėjimą, paveldą ir aplinkosaugą, bendruomeniškumą ir savivaldą, o tarptautinėje politikoje – į ES, NATO, neoliberalų propaguojamą migraciją ir genderizmą“, – pabrėžia partijos lyderis.

Teisėsaugai pradėjus nagrinėti buvusios teisėjos Neringos Venckienės bylą, pasigirdo svarstymų apie „Drąsos kelio“ partijos grįžimą į politinę padangę. Pats partijos pirmininkas Jonas Varkala tokias kalbas vertina skeptiškai, tačiau patikino, kad „Drąsos kelias“, vienijantis 2394 narius, rinkimuose dalyvaus kartu su tautininkais.

„Nusprendėme dalyvauti su tautininkais, (...) bet galutinį sprendimą padarysime po to, kaip dėsis reikalai su pandemija. (...) Aš skeptiškai į viską žiūriu, bet esame nusprendę dalyvauti. Tai (rinkimų datą – ELTA) gali pakoreguoti koronavirusas, bet dalyvausime drauge su tautininkais“, – teigė J. Varkala.

Tuo tarpu Lietuvos krikščioniškosios demokratijos (LKD) partijos pirmininkas Eligijus Dzežulskis-Duonys neslėpė, kad jo vadovaujama partija rinkimuose į Seimą dalyvaus su parlamentaro Jono Rimanto Dagio politine jėga – Krikščionių sąjunga.

„Mes neprisijungėme, sutarėme eiti į rinkimus kartu, bendradarbiauti“, – Eltai sakė E. Dzežulskis-Duonys.

Paklaustas, ar dar iki rinkimų Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija jungsis su J.R. Dagio partija, E. Dzežulskis-Duonys atsakė, kad tai dar nėra iki galo nuspręsta.

„Sunku pasakyti. Jeigu matysime, kad techniškai įmanoma, gal ir padarysime, bet tam dar turi pritarti abiejų partijų valdymo organai. Principinis sutarimas yra, bet paskui reikia dar atskirų sprendimų. Mes kviečiame visas krikščioniškus principus bei įsitikinimus remiančias politines jėgas veikti kartu rinkimuose. Adresuojame tą kreipimąsi ir kitiems“, – teigė LKD lyderis.

Dėl ydingos politinės sistemos, mažos partijos Lietuvoje yra pasmerktos. Reikia apie tokius dalykus kalbėti.

Jis neslėpė pasipiktinimo dėl esą ydingos politinės sistemos Lietuvoje.

„Dėl ydingos politinės sistemos, mažos partijos Lietuvoje yra pasmerktos. Reikia apie tokius dalykus kalbėti. Jos neturi nei pinigų, (...) nei gali tada realiai veikti. Sistema yra sukurta tik didžiosioms politinėms partijoms. Kas sugalvojo, kad partijoje turi būti 2 tūkst. narių? Kodėl ne 200 arba 20 tūkst.? Yra įvesta tokių absurdiškų reikalavimų tam, kad didžiosios partijos sunaikintų savo konkurentus“, – apmaudą liejo E. Dzežulskis-Duonys. Jo vadovaujamai politinei organizacijai, paskutiniais Teisingumo ministerijos duomenimis, priklauso 2012 narių.

Tuo metu Kovotojų už Lietuvą sąjungos pirmininkas Stanislovas Tomas Eltai teigė, kad jo vedama partija rinkimuose dalyvaus.

„Bus artimiausiu metu (partijos – ELTA) kongresas, kuris iškels mūsų sąrašą. Tik tas Kongresas susiduria su koronaviruso problema, bet kažkaip išspręsime“, – teigė S. Tomas.

Jo manymu, Kovotojų už Lietuvą sąjungos kongresas nuspręs rinkimuose dalyvauti kaip savarankiška politinė jėga.

„Iš pradžių mes padarysime savo kongresą, o po to žiūrėsime pagal aplinkybes. Greičiausiai vieni dalyvausime“, – pridūrė S. Tomas. Kovotojų už Lietuvą sąjunga vienija 2017 narių.

Rusų aljanso pirmininkė Tamara Lochankina savo ruožtu Eltą informavo, kad sprendimų dėl dalyvavimo Seimo rinkimuose partija dar nepriėmė.

„Dėkoju už mums parodytą dėmesį. Deja, apie artėjančius Seimo rinkimus kol kas negaliu nieko konkretaus pasakyti“, – komentare rašė T. Lochankina.

Su naujuoju Emigrantų partijos lyderiu Tomu Pačesu bei Lietuvos liaudies partijos pirmininku Vaidotu Prunskumi Eltai pasikalbėti nepavyko.

Kas pusę metų privalo pateikti duomenis

Teisingumo ministerijos atstovas žiniasklaidai Audris Kutrevičius Eltai patvirtino, kad partijos kas pusę metų privalo pateikti ministerijai duomenis apie narių skaičių.

„Jeigu nepateikiama duomenų apie partijos narius du sykius iš eilės, pradeda partijos likvidavimo procedūra. Jeigu vieną sykį pateikė – kitą nepateikė, ta taisyklė negalioja. Jeigu du sykius iš eilės nepateikia partija duomenų apie savo partijos narius, tuomet pradedama partijos likvidavimo procedūra“, – sakė A. Kutrevičius.

Jo teigimu, partijos likvidavimo procedūrą vykdo Registrų centras.

„Ją vykdo Registrų centras, ten yra keli variantai – partija gali jungtis prie kitos partijos, partija gali pakeisti savo statusą į asociaciją arba apskritai partija gali būti likviduojama. Jei partija likviduojama, šios procedūros terminas užtrunka apie vienerius metus. Berods dvi partijos šiuo metu yra likviduojamos (Lietuvos politinių kalinių partija ir Tautos vienybės sąjunga – ELTA)“, – kalbėjo Teisingumo ministerijos atstovas.

Pasak A. Kutrevičiaus, partijos, turėdamos mažiau nei 2 tūkst. narių, šių duomenų pateikti ministerijai negali.

„Sistema yra taip padaryta, kad partija negali pateikti narių sąrašo, jeigu tame sąraše nėra 2 tūkst. asmenų. Programa nepriima to partijos narių sąrašo“, – patikino A. Kutrevičius.

Du kartus iš eilės narių skaičiaus duomenų, paskutiniais Teisingumo ministerijos duomenimis, nepateikė ir Lietuvos rusų sąjunga.

„Narių sąrašai privalo būti pateikti kiekvienais metais ne vėliau kaip iki kovo 1 d. ir ne vėliau kaip iki spalio 1 d. elektroninių ryšių priemonėmis. Politinės partijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo, pasirašęs sąrašą elektroniniu parašu (arba mobiliuoju elektroniniu parašu), jį turi pateikti prisijungęs prie Politinių partijų narių sąrašų informacinės sistemos per portalą epaslaugos.lt. Pateiktas sąrašas gali būti tvarkomas, taisomas, tikslinamas politinės partijos vadovo ir (ar) jo įgalioto asmens visus metus“, – rašoma Teisingumo ministerijos atmintinėje partijoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Sąžiningai 'konservai' laimėti negali, kada jie perversmą planuoja?...

Artūras

Artūras portretas
Prognozuojo Konservatorių pergalę !
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių