Mažosios partijos neslepia ambicijų: buriasi ir ruošiasi rinkimams

Nedidelį narių skaičių turinčių partijų Lietuvoje – ne viena, o kai kurios iš jų – netgi vos skaičiuoja privalomus 2 tūkst. narių. Vis dėlto Eltos kalbinti mažųjų partijų vadovai neslepia turį planų ir partijų uždaryti neketina.

Yra netgi teigiančių, kad, dalyvaudami šių metų Seimo rinkimuose kartu, galėtų pretenduoti į 10-15 proc. rinkėjų balsų.

Teisingumo ministerijos kovo mėn. duomenimis, jau kuris laikas rinkimuose nedalyvaujanti Žemaičių partija turi 2008 narius. Partijos vadovas Stasys Gvažiauskas nustebo sulaukęs klausimo apie partijos likvidavimą. Jo teigimu, tokia idėja partijoje net nesvarstoma, tačiau dėl dalyvavimo šiemet vyksiančiuose Seimo rinkimuose aiškių sprendimų nėra.

„Šiokią tokią (veiklą – ELTA) vykdome, dėl Seimo dar neapsisprendėm, dar kol kas nežinau. Neatsirado dar norinčių, bet gal atsiras, dar laiko turim šiek tiek. Dėl likvidavimo tikrai kalbos net neina, dėl rinkimų – dar neaišku, ar dalyvausime, ar nedalyvausime. Galutinai dar nesame padėję taškų, pasiūlymų turime visokių ir nežinau, kokį galutinį sprendimą priimsime“, – Eltai sakė S. Gvažiauskas.

Partijoje, anot lyderio, vyksta procesai.

„Gyvi, gyvi, tikrai. Nesiruošiame dar mirti“, – juokavo S. Gvažiauskas.

Kitos politinės partijos – 2192 narius vienijančio „Profesinių sąjungų centro“ vadovas Kęstutis Juknis taip pat teigė, kad partija vykdo veiklą. Dar daugiau – kalbasi su kairiosiomis politinėmis jėgomis dėl dalyvavimo politiniame gyvenime. 

„Gyvuojame ir laikomės gerai. Tie visi planai yra diskusijų formos ir vieni junginiai yra patrauklūs: ir Juozaičio judėjimas bei partija, ir su Dagiu buvo kalbų bei pašnekesių, ir su kitomis partijomis yra. Kadangi to finansavimo mažosioms partijoms nėra, tai akivaizdu, kad mes negalime konkuruoti su tais, kurie gauna 100 tūkst. arba bent kažkiek. Mes esame pajėgūs keliose savivaldybėse, savivaldybių tarybų rinkimų lygmeniu dalyvauti, o dabar vyksta susitikimai su vienomis, su kitomis jėgomis“, – sakė K. Juknis.

Jo teigimu, „Profesinių sąjungų centrą“ domina labiau kairioji politinė ideologija, tačiau, griežtai nukirto jis – tik ne Lietuvos socialdemokratų partija, kuri, anot K. Juknio, atstovauja stambiam kapitalui. Dėl to, pasakojo partijos lyderis, vyksta derybos su kitomis kairiosiomis politinėmis organizacijomis.

„Vyksta derybinis procesas. Mūsų yra priimta, kad viską aptarti. (...) Svarstymų yra visokių, bet visi sprendimai turi būti pasverti, argumentuoti ir atitikti tą ideologiją, vertybes“, – teigė K. Juknis.

D. Kuolys ir V. Bakas dirba su „Lietuvos darbotvarke“

Tuo tarpu 2001 narį turinčios partijos „Lietuvos sąrašas“ pirmininkas Darius Kuolys teigė, kad jo vadovaujama partija svarsto apie rinkimus, tačiau pripažino, jog organizacija dažniau veikia visuomeninėmis formomis.

„Apie rinkimus galvojame, svarstome ir matome, kad per mažai iš tikrųjų Lietuvoje yra diskutuojama apie bendrą valstybės politinę darbotvarkę, kas mus galėtų šiandien telkti, jungti, kokie valstybėje yra esminiai klausimai. Tai tos Lietuvos darbotvarkės klausimus „Lietuvos sąrašas“ mėgina kelti ir svarstyti viešumoje“, – teigė D. Kuolys.

„Labai svarbu būtų telkti žmones, protus, kurie yra šiek tiek nusišalinę nuo valstybės reikalų – mokslo, akademinė bendruomenė, kultūros žmonės. „Lietuvos sąrašas“ turi savo vaidmenį Lietuvos viešajame gyvenime, veikiame mes daugiau kaip tokia pilietinė ir politinė platforma. Žmonėms, kurie nori prisidėti prie bendrų reikalų, sudarome galimybes prisidėti ir taip pat mėginame inicijuoti diskusijas svarbiais valstybei klausimai“, – tęsė jis.

Paklaustas, ar „Lietuvos sąrašas“ turi ką nors bendro su parlamentaru Vytautu Baku, kuris taip pat Eltai yra kalbėjęs apie Lietuvos darbotvarkės projektą, D. Kuolys to neslėpė.

„Turime sąsajų, nes tai yra „Lietuvos sąrašo“ bendras projektas“, – sakė D. Kuolys.

Labai svarbu būtų telkti žmones, protus, kurie yra šiek tiek nusišalinę nuo valstybės reikalų – mokslo, akademinė bendruomenė, kultūros žmonės.

Vis dėlto, kad šis bendradarbiavimas galėtų reikšti bendrą partijos ir V. Bako dalyvavimą Seimo rinkimuose, pats V. Bakas Eltai paneigė. Jo teigimu, Lietuvos darbotvarkė yra visuomeninių pagrindų projektas, o galutinių sprendimų, kaip jis dalyvaus Seimo rinkimuose, dar nėra.

„Aš poną Darių Kuolį pažįstu kaip visuomenininką, jau daugybę metų. Mes viską, ką dabar darome – keliame kai kurias temas, dirbame kaip su visuomenininku, žmogumi, kuris gilinasi į žmogaus teisių problematiką. Apie kažkokias politines perspektyvas šiandien tikrai nėra jokių sutarimų nė su viena partija“, – patikino V. Bakas.

Buriasi tautines ir krikščioniškas vertybes išpažįstančios partijos

Kitas kalbintas partijos lyderis – seniai politinėje erdvėje girdėtas „Jaunosios Lietuvos“ pirmininkas Stanislovas Buškevičius, kalbėdamas apie planus rinkimams, neslėpė ambicijų. Jo siūlymas, patikino S. Buškevičius, yra aiškiai padėtas ant stalo: sukviestos įvairios tautines vertybes išpažįstančios partijos šių metų Seimo rinkimuose dalyvauti vienu sąrašu.

„Partija „Jaunoji Lietuva“ pasiūlė kitoms patriotinėms, tautinėms, krikščioniškoms politinėms organizacijoms eiti kartu vienu sąrašu – ar tai būtų vienos partijos sąrašas, ar tai būtų partijų koalicija, nėra labai svarbu. Svarbu, kad tai būtų vienas sąrašas. Toks sąrašas, mano nuomone, pretenduotų maždaug tarp 10 ir 15 proc. rinkėjų balsų“, – Eltai prognozavo S. Buškevičius.

Jo teigimu, sulaukta ir reakcijų. Mažoms partijoms dalyvaujant rinkimuose atskirai, teigė S. Buškevičius, nelabai verta tikėtis gerų rezultatų.

„Naglis Puteikis yra už, tautininkai (Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjunga – ELTA) lyg tai irgi neprieštarauja. Kitos politinės partijos kol kas dar neatsiliepė ir jaučiu, kad dar jos yra neapsisprendusios galutinai. Turėtų sveikas protas nugalėti. Jeigu politinių partijų vadovai, jų pavaduotojai suprastų, kad reikia eiti vienu sąrašu, sudarant vieną koaliciją – tokiu formatu dalyvauti Seimo rinkimuose, mes galime turėti labai nemažai balsų. Dalyvaujant atskirai, po vieną, greičiausiai nė viena partija nepraeis 5 proc. Praktiškai, manau, kad tai bus neįmanoma“, – sakė S. Buškevičius.

„Reikia vadovautis posakiu: Geriau žvirblis rankoj, nei antis lankoj. Vienas lauke nedidelis esi karys. (...) Jeigu reikės rinktis tarp vieno ir dviejų, be abejo, rinksimės du. (...) Vis tiek reikia eiti ta augimo kryptimi“, – patikino jis. Partija „Jaunoji Lietuva“ šiuo metu turi lygiai 2 tūkst. narių.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Sąžiningai 'konservai' laimėti negali, kada jie perversmą planuoja?...

Artūras

Artūras portretas
Prognozuojo Konservatorių pergalę !
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių