LVŽS kreipėsi į tarnybas prašydama atlikti tyrimus dėl „auksinių“ namelių nuomos

Po žiniasklaidoje paviešintos informacijos, kad už namelių pabėgėliams nuomą iš valstybės biudžeto sumokėta reikšmingai daugiau, nei tų namelių kaina rinkoje, o bendra kelių sandorių vertė – 13 milijonų eurų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kreipėsi į Viešųjų pirkimų bei Specialiųjų tyrimų tarnybą, prašydama įvertinti, ar toks sandoris atitinka teisės aktų reikalavimus ir neturi korupcijos požymių.

Žiniasklaida skelbia, kad vieno namelio nuomos kaina prasideda nuo 50 eurų. Vidurkis – 150 eurų, tuo tarpu vieno namelio nuomos ir aptarnavimo kaina mėnesiui siekia 691 eurą. Už tokią sumą galima išnuomoti butą Vilniuje ar kelis kituose miestuose.

„Akivaizdu, kad lėšos naudojamos neūkiškai, kyla ir politinės korupcijos regimybė – laimėjo buvusio politiko, dirbusio socialdemokratų, Rolando Pakso formuotose vyriausybėse, įmonė. Į institucijas kreipiamės ir prašome antikorupcinio vertinimo. Yra svarbu, kad toks lėšų švaistymas nesikartotų ir neliktų sąlygų korupcijai“, – sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Jis mano, kad tokie kaip šis pirkimai, gali kartotis ir ateityje.

„Iš to, kaip Seime buvo priiminėjamas fizinio barjero prie Baltarusijos statybų įstatymas, turiu didelių nuogąstavimų, kad „auksiniai“ nameliai tėra tik pradžia – fizinio barjero statybos įstatyme nenurodyta visa sienos kaina, net neaiškus terminas, iki kada bus baigtos statybos, yra akivaizdu ir valdantieji to neslepia, kad labiausiai tikėtina, jog sieną pasienyje statys energetikos įmonė, kuriai vadovauja Rokas Masiulis. Žinant, kaip jis su grupe draugų „keliavo“ po pelningus projektus, pradedant Visagino AE ir baigiant SGD terminalo statybos, galima tikėtis, kad ir sienos projektas kels tiek pat daug klausimų dėl skaidrumo. Tikriausiai sutapimas, bet ir įmonė, „auksinių“ namelių nuomotoja, priklauso buvusiam viceministrui Arijui Ramonui, kuris kadaise matė daug galimybių dalyvauti Visagino AE statybose ir kalbėjo apie tai viešai. Dabar tą patį A. Ramoną matome rinkos vertę toli pranokstančiuose sandoriuose, kurie susiję su migrantų krize. Kaip tą suprasti?“ – klausia R. Karbauskis.

LVŽS tikisi, kad tarnybos „auksinių“ namelių nuomos konkursą įvertins kuo greičiau ir pateiks pastabas bei rekomendacijas ministrei Agnei Bilotaitei ir kitoms institucijoms, kurios vykdo pirkimus, susijusius su migrantų krizės suvaldymu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vienintelė atsvara Konservatoriams

Vienintelė atsvara Konservatoriams portretas
Šaunuoliai Valstiečiai! Ačiū jiems!

Kopustas.

Kopustas. portretas
Lietuviai kurie neturi namų gatvėse miega, o vat šitiems pyderams Auksinius namus nomuoja iš mokesčių mokėtojų saskaitos, verst nachren visa tokią valdžia iš valdžios su šaknimis.

kokie

kokie portretas
dar nameliai bei tyrimas varykit visus neprasytus von ir baikit plaut zmoniu pinigus uzkore priedo mokesciai pabrangimu ir kitu gasdinimu bei darbo netekimu o patys prisiloje ir toliau is inercijos vaziuojate savo politisklerusiu trandaletu nesurasdami kad prieky jau praraja ir jei nepasuksit i sona tai pa sekmes bus nelinksmos o makaule nespeja reaguot i kvaistelejusiu lgbt prid urku patarimus s ako daug aukliu vaikas be galvos ka ir matome siu saiku politmakayneje kur pa gal rylovo pasakecia vezima traukia kas sau o jis nejuda VALIOOOO, /elitbergams......
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių