Lietuvos kariuomenės vadas V. Rupšys: Vokietija priskyrė brigadą Lietuvai

Vokietija priskyrė brigadą Lietuvai, kuri esant poreikiui būtų dislokuota šalyje, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

„Visų pirma, yra jau paskirta arba skirta brigada, kuri, esant būtinybei, turėtų būti aktyvuota ir atvykti pas mus. Jau yra tokia brigada numatyta, tai yra pirmos tankų divizijos 41-oji tankų brigada“, – nacionaliniam transliuotojui LRT ketvirtadienį sakė generolas leitenantas.

Pasak jo, šios brigados štabas bus dislokuotas Lietuvoje, parengus jai tinkamas patalpas.

Apie tai V. Rupšys pranešė po vizito Vokietijoje, kur susitiko su Vokietijos kariuomenės vadu Alfonsu Maisu.

Jau paskirta arba skirta brigada, kuri, esant būtinybei, turėtų būti aktyvuota ir atvykti pas mus.

Jis teigė su Vokietijos kolega aptaręs Lietuvai priskirtos brigados ir kitų vienetų planuojamas bendras pratybas su Lietuvos kariais

„Sutarėme ir dėl mūsų karininkų grupių susitikimo, kad toliau planuotume, ir jau kitą savaitę tai įgyvendiname, nes atvyks grupė Vokietijos aukštų karininkų, kurie kalbėsis su mūsų Lietuvos kariuomenės štabo karininkais ir dėlios laikus, priemones ir pajėgas“, – kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas.

Dėl Vokietijos brigados priskyrimo Lietuvai, o ilgainiui ir jos dislokavimo čia, šalių vadovai sutarė birželį.

NATO birželį Madride taip pat sutarė dėl ketinimų esant poreikiui iki brigados lygio kelti Aljanso rytinio sparno šalyse anksčiau dislokuotus tarptautinius batalionus.

Lietuvos pareigūnai teigia, kad infrastruktūrą Vokietijos brigados visiškam dislokavimui šalyje gali parengti iki 2025 metų.

 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Is istorijos

Is istorijos portretas
per penkiasdesimt metu okupacijos zuvo 250 tukstanciu lietuvos pilieciu,per vokieciu 4 m okupacija buvo iszudyta irgi 250 tukstanciu, klausymelis kodel vienu nemylim o kitus labai mylim?

Burzuazinis nacionalistas

Burzuazinis nacionalistas portretas
Kur jie kisa musu skiriamus pinigus kariuomenei, kad mes nieko neturime? Ar kas kontroliuoja "auksiniu saukstu megejus"? Kazko sitie veideliai nekelia pasitikejimo. Kad nebutu kaip pas orkus...

Ypač negalima pasitikėti rusais,tuzike,

Ypač negalima pasitikėti rusais,tuzike, portretas
o vokiečiai - geriausi kariai pasaulyje.Lietuviai taip pat nepaskutiniai,partizanai šauniai tarkavo subines kaccapiniams okupantams po II pas karo .
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių