L. Pernavas: garsiai pradėti tyrimai taip pat garsiai turi būti užbaigti

Garsiai pradėti korupciniai tyrimai turi būti taip pat garsiai užbaigti, teigia kandidatas į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovus, buvęs policijos generalinis komisaras.

„Ketinu dėti pastangas stiprinant tiek kriminalinės žvalgybos, tiek ikiteisminio tyrimo kokybę, suprasdamas, kad klaidos, kurios pasitaiko atliekant bet kokį darbą, tarnybos veikloje turi ypač didelę kainą“, – antradienį prisistatydamas Seime sakė Linas Pernavas.

„Garsiai pradėti tyrimai taip pat garsiai turi būti užbaigti, ne tik patraukiant kaltus asmenis atsakomybėn, bet ir užtikrinant nusikalstamu būdu įgyto turto grąžinimą valstybei“, – sakė jis.

Kandidatas pabrėžė, kad visuomenė neturėtų būti verčiama metų metus laukti sprendimų, ypač tose bylose, kuriose atsakomybėn traukiami sunkius korupcinius nusikaltimus padarę asmenys.

„Dažnai su pavydu žiūrime į daugelio Vakarų šalių patirtį, kur sudėtingi tyrimai atliekami ir sprendimai priimami tikrai greitai“, – teigė jis.

Garsiai pradėti tyrimai taip pat garsiai turi būti užbaigti.

Jeigu bus paskirtas STT vadovu, L. Pernavas žadėjo su prokuratūros, teismų, Teisingumo ministerijos atstovais inicijuoti teisės aktų, kurie sukuria prielaidas biurokratizmui baudžiamajame procese, peržiūrą.

„Privalome peržiūrėti tas normas, kurios sudaro prielaidas biurokratizmui, eikvoja milžiniškus resursus ir neprisideda prie proceso tikslų – greitai ir išsamiai ištirti reikšmingas aplinkybes ir teikti siūlymus sprendimų priėmėjui“, – teigė L. Pernavas.

P. Peleckio / BNS nuotr.

„Klampus, sudėtingas, jokios pridėtinės vertės nekuriančiomis, resursus eikvojančiomis procedūromis apkrautas, prielaidas piktnaudžiauti procesinėmis teisėmis sudarantis procesas – štai su kuo šiandien susiduria ne tik ikiteisminio tyrimo institucijos, bet ir nukentėjusieji, kiti proceso dalyviai“, – kalbėjo jis.

Kaip vieną esminių kovos su korupcija įrankių kandidatas minėjo prevenciją ir švietimą.

Šiandien Lietuvos policiją galime drąsiai vadinti viena iš moderniausių įstaigų, tokią reputaciją turime ne tik Lietuvoje, bet ir tarp tarptautinių partnerių.

„Korupcijos prevencija negali remtis vien tvarkų, taisyklių ar formalių reikalavimų įtvirtinimu ir jų taikymu. Būtina aiškiai identifikuoti tikrąsias priežastis, tobulinti administracines ir viešąsias paslaugas taip, kad būtų kuo mažiau prielaidų korupcijai, tai yra paslaugų skaitmeninimas, automatizavimas, nereikalingų procedūrų atsisakymas, kad procedūros, taisyklės, algoritmai būtų aiškūs ir paprasti“, – sakė L. Pernavas.

Tapęs STT vadovu jis žadėjo ypač daug dėmesio skirti valstybės ir savivaldybių institucijų vadovų pastangų telkimui kovai su korupcija.

Prisistatydamas L. Pernavas tvirtino, kad kaip žmogus ir kaip vadovas jis subrendo policijoje.

Svarbiausiu savo nuopelnu 2015–2019 metais vadovaujant policijai jis laiko policijos veiklos reformą.

„Šiandien Lietuvos policiją galime drąsiai vadinti viena iš moderniausių įstaigų, tokią reputaciją turime ne tik Lietuvoje, bet ir tarp tarptautinių partnerių“, – teigė jis.

Tuo metu Lietuvos teisėsaugos pareigūnus vienijanti federacija kritikuoja L. Pernavą ir ragina nepalaikyti jo kandidatūros Seime, sakydama, kad buvusio policijos generalinio komisaro inicijuota policijos reforma buvo žalinga sistemai, o jo atėjimas vadovauti STT susilpnins ir šią įstaigą.

Pateikdamas kandidatą prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys tvirtino, kad vadovaujant L. Pernavui Policijos departamentas padarė didelę pažangą kovodamas su korupcija.

Lietuvos policijos atašė Jungtinėje Karalystėje pareigas einančio 46-erių L. Pernavo kandidatūrą į STT direktoriaus pareigas siūlo prezidentas Gitanas Nausėda. Jo kandidatūrai turi pritarti ir Seimas.

L. Pernavas 1999 metais baigė Lietuvos teisės universitetą, 2005 metais – Vilniaus universitetą, kur įgijo teisės magistro kvalifikacinį laipsnį.

Tarnybą vidaus reikalų sistemoje L. Pernavas pradėjo 1995 metais, vadovaujamas pareigas įvairiuose regioniniuose komisariatuose jis ėjo nuo 1999 metų, o 2014–2019 metais buvo policijos generalinis komisaras.

Naujas STT vadovas skiriamas šiemet kovą pasibaigus Žydrūno Bartkaus kadencijai, šiuo metu tarnybai laikinai vadovauja Jovitas Raškevičius.

STT vykdo korupcinių nusikaltimų tyrimą, korupcijos prevenciją ir analitinę antikorupcinę žvalgybą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Teisybe

Teisybe portretas
Grąžink pavogtus vaikus!

"Didelis debesis",bet maza lietaus

"Didelis  debesis",bet maza lietaus portretas
Cirkininkas...klano zmogus...

Nesuprantu

Nesuprantu portretas
Kas Lietuvoj per cirkas- politikai renka pareigūnus į aukščiausius postus, STT vadas. Turėtų būti konkursas skelbiamas, pagal ckompetencijas,o ne išrinkti seimo nariai spręsti tai. Rusija man primena tokia veikla, kai skirsto kažkas kam kur būti. Baisu, tolstame nyo demokratijų. Teisia žmones už pasisakymus. Sovietiniai teismai įgauna pagreitį, prokurorai kelia bylas už pasisalymus, parašymus savo pozicijos. Tai kur žodžio laisvė, ir apskritai kas čia vyksta lietuvoje.?
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių