L. Linkevičius: A. Lukašenka bando nuvarginti ir įbauginti žmones

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad Aliaksandras Lukašenka, ignoruodamas Baltarusijos pilietinės visuomenės iškeltus reikalavimus, bando išlošti laiko prieš Vakarus bei tikisi, kad žmonės tiesiog pavargs streikuoti.

„Deja, istorijoje yra daug patirčių, kuomet diktatoriai laimi laiko ir sukuria realią situaciją, su kuria tikisi, kad Vakarai, tarptautinė bendruomenė susitaikys. Dabar yra toks momentas, kuomet mėginama išlošti laiko. Bandoma nuvarginti ir įbauginti žmones. Tikimasi, kad Vakaruose nuslops dėmesys. Tai tikrai kelia nerimą, nes matyti, kad Baltarusijos žmonių identitetas pabudo. Jiems rūpi jų šalies ateitis. Žmonės tikrai nėra užmigę ar užsnūdę, jie tikrai nori permainų“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė L. Linkevičius.

Pasak užsienio reikalų ministro, Lietuva iš visų ES šalių Baltarusijai padeda daugiausiai.

„Lietuva yra iš tų šalių, kuri padarė labai daug ir daugiau negu kiti. Nors esame kaimynai, bet negalime lemti situacijos. Mes galime tik pritraukti dėmesį. Mes galime, kad būtų labiau mobilizuotas tarptautinis dėmesys“, – sakė jis.

L. Linkevičius teigia, kad ES kol kas nemato išeities iš susiklosčiusios situacijos Baltarusijoje.

Nors esame kaimynai, bet negalime lemti situacijos. Mes galime tik pritraukti dėmesį. Mes galime, kad būtų labiau mobilizuotas tarptautinis dėmesys.

„Sankcijos, beje, nėra vienintelis būdas parodyti dėmesį. Jos yra svarbios ir matome, kaip sunkiai jos gimsta ES. Bet turime rasti būdų, kaip greitai padėti Baltarusijos pilietinei visuomenei, nukentėjusiems fiziškai, ekonomiškai ir kurie yra dabar bauginami. Reikia padėti dabar, o ne kažkada vėliau. Jau trečias mėnuo po to, kai buvo pavogti rinkimai iš žmonių ir vyksta smurtas prieš žmones, kol kas nematome išeities iš šios situacijos“, – teigė ministras.

Prezidento rinkimų nugalėtoja laikoma ir šiuo metu Lietuvoje esanti Sviatlana Cichanouskaja spalio pradžioje A. Lukašenkai iškėlė tris reikalavimus: atsistatydinti, nutraukti smurtą prieš demonstrantus ir paleisti politinius kalinius, antraip šalyje prasidės visuotinis streikas. Nė vieno iš šių reikalavimų A. Lukašenka neįvykdė.

Demonstracijoje sostinėje Minske sekmadienį dalyvavo maždaug 100 000 žmonių. Pareigūnai prieš protestuotojus pasitelkė jėgą. Teisių gynimo centras „Viasna“ pranešė, kad sulaikyta 290 žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Čiubaka

Čiubaka portretas
patys karūnavo prezidente kažkokią vištą, bet valdžios, kad ir kaip besistengtų kiaulė, užgrobti nepavyksta

Ona

Ona portretas
Glušas tas Linkevičius.Ultimatumus Lukašenkai teikia ne Baltarusijos "pilietinė visuomenė",o kai kurių užsienio valstybių nupirkta vištos proto virėja,kurią Linkevičius su Nausėda titulavo "prezidente" be kėdės.Linkevičiau,stengtis niekas nedraudžia,bet reikia turėti saiką.

ooo

ooo portretas
tas zmogelis bent nutuokia kiek yra is viso bielarusu ir kiek tu ,,streikuotoju,,???
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių