L. Graužinienė nemato reikalo šiemet smarkiai didinti gynybos biudžetą

 • Teksto dydis:

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė trečiadienį pareiškė nematanti reikalo šiemet 130 mln. litų didinti gynybos biudžetą, kaip siūlo Lietuvos krašto apsaugos ministerija ir šalies prezidentė.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė trečiadienį pareiškė nematanti reikalo šiemet 130 mln. litų didinti gynybos biudžetą, kaip siūlo Lietuvos krašto apsaugos ministerija ir šalies prezidentė.

Darbo partijai vadovaujanti politikė sakė, kad dabartinė situacija Lietuvai nekelia ypatingos grėsmės.

„Tikrai nemanau, kad dabar per pusę metų reikia tokios sumos (...). Netikiu, kad bus karo veiksmai Lietuvoje. Tiek, kiek dabar yra užtikrinta krašto gynyba ir įsijungusi NATO, tikrai mums nekelia ypatingos grėsmės“, - Žinių radijui sakė L.Graužinienė.

Pasak jos, jeigu dėl gynybos finansavimo būtų peržiūrimas šalies biudžetas, „darbiečiai“ keltų reikalavimą, kad tuo pačiu būtų „greičiau grąžintos nusavintos pensijos arba pakeltos mažos pensijos“.

„Jeigu jau mes pajudiname dėl krašto apsaugos (biudžeto) deficitą, tai reiškia, kad galime pajudinti ir daugiau, tai principinis klausimas“, - sakė Seimo pirmininkė.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija Vyriausybei siūlo šiemet gynybos biudžetą padidinti 130 mln. litų, kad būtų galima sustiprinti šalies gynybinius pajėgumus ir geriau pasirengti sąjungininkų NATO priėmimui.

Dar šiemet didinti gynybos biudžetą taip pat ragina prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, kuriam vadovauja L.Graužinienės partijos bendražygis Artūras Paulauskas.

Premjeras Algirdas Butkevičius antradienį sakė, kad Krašto apsaugos ministerijai bus pervesta 40 mln. litų, kurie į Vyriausybės biudžetą pateko po sandorio su Vokietijos energetikos koncernu E.ON, taip pat keli milijonai litų iš Privatizavimo fondo.

Lietuva krašto apsaugai šiuo metu skiria mažiau nei milijardą litų, arba 0,8 proc. bendrojo vidaus produkto. Pagal šį rodiklį, blogiau savo gynybą NATO finansuoja tik Liuksemburgas.NAUJAUSI KOMENTARAI

BBs

BBs portretas
Geriau vaikų namams, sveikatos apsaugai, kad nereikėtų iš žmonių ubagautis, nuo senelių atimtas pensijas gražintų. Jei kas ir užpuls Lietuvą, tai papildomas milijardas ginkluotei užlaikys užpuolikus porai valandų ilgiau, kad valdžia suspėtų į užsienį pabėgti;)...

jon

jon portretas
geriau tuos pinigus darzeli pastatytu

mizantropas

mizantropas portretas
nereikia apgaudinėti žmonių, nei užmokestis, nei kiti dalykai dėl pinigų skyrimo kariniams reikalams nesumažės, nereikia čia tos demagogijos, kremliaus žiurkės jūs. Ir taip atsiliekame su kariniu potencialu, tai tiems vaikams, senoliams ir visai Lietuvai bus saugiau,jei mes patys mokėsime save apginti, nepaisant graužinienės norų, negi putinu galima tikėti?
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių