Kviečia atsiriboti nuo baimių ir stereotipų: partnerystės įstatymą priimti įmanoma

Penktadienį Seime užregistravus lyčiai neutralios partnerystės įstatymo projektą, vienas iš jo iniciatorių, Laisvės frakcijos narys Tomas Vytautas Raskevičius kviečia politikus atsiriboti nuo baimių ir stereotipų bei tvirtina, kad įregistruotą įstatymo projektą parlamente įmanoma priimti.

„Parengtas įstatymo projektas yra orus, užtikrinantis tiek tos pačios, tiek skirtingų lyčių nesusituokusių bendrai gyvenančių porų poreikius. Svarbiausia, kad tas įstatymo projektas yra politiškai įmanomas“, – atsakinėdamas į žurnalistų klausimus kalbėjo T. V. Raskevičius, kartu pažymėdamas, kad jaučia koalicijos partnerių palaikymą.

„Jaučiu tiek koalicijos partnerių palaikymą, tiek kitų Seimo frakcijų įžvalgas, kad būtina reglamentuoti šiuos santykius. Tas projekto derinimas tarp įvairių politinių jėgų šiek tiek užtruko, nes buvo siekiama surasti tokias formuluotes, kurios būtų priimtinos kaip įmanoma didesnei daliai Seimo narių“, – kalbėjo parlamentaras.

Laisvės frakcijos narys pažymi, kad parengtas kompromisinis Partnerystės projektas jį tenkina, o visuomenėje ir parlamente dar prieš oficialų dokumento įregistravimą vykusios diskusijos tik parodo, kad šis klausimas yra itin svarbus.

„Tai, kad vyksta aktyvios diskusijos šiuo klausimu, parodo, kad šis klausimas yra svarbus ne tik valdančiosioms frakcijoms, bet ir opozicinėms politinėms jėgoms. Manau, kad tikrai mes diskutuosime, bus gautos ir teisininkų pastabos, taip pat vyks diskusijos ir Seimo salėje ir, manau, kad surasime tam tinkamus sprendimus“, – teigė T. V. Raskevičius, kartu paragindamas oponuojančius šiam projektui politikus atsiriboti nuo baimių ir stereotipų.

Parengtas įstatymo projektas yra orus, užtikrinantis tiek tos pačios, tiek skirtingų lyčių nesusituokusių bendrai gyvenančių porų poreikius.

„Norėčiau visus Seimo narius, politikus pakviesti konstruktyviai diskusijai, pabandyti atsiriboti nuo tam tikrų baimių ir stereotipų ir pažiūrėti į šią problemą iš praktinės pusės“, – sakė jis.

Penktadienį Seime valdančiųjų parengtą lyčiai neutralios Partnerystės įstatymo projektą pateikė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo nariai Algirdas Sysas, Tomas Vytautas Raskevičius, Eugenijus Gentvilas, Ieva Pakarklytė, Andrius Navickas.

Iniciatoriai teigia, kad Partnerystės įstatymas reglamentuos nesusituokusių, tačiau bendrai gyvenančių asmenų turtinius ir neturtinius santykius. Juo sprendžiamos praktinės kartu gyvenančių partnerių problemos: sukuriama galimybė pripažinti bendrą dalinę nuosavybę arba, esant poreikiui, nustatyti kitokį, abi puses tenkinantį bendros nuosavybės turto teisinį režimą, leidžiama paveldėti be papildomų mokesčių, sukuriami tam tikri asmeninio pobūdžio partnerio įsipareigojimai, t. y. pagarba, lojalumas, partnerio išlaikymo pareiga partnerystės nutraukimo atveju.

Parengtame įstatymo projekte taip pat numatoma leisti pasirinkti partnerio arba naudoti bendrą pavardę, įgalioti veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovauti partneriui sveikatos priežiūros srityje. Taip pat projekte numatoma galimybė gauti su partnerio sveikata susijusią informaciją, galimybė neliudyti vienas prieš kitą teisme ir kt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Gėjai „dirba“ pagal formulę: kiek įmanoma stumti homoseksualumą į viešumą, pasistengti nutildyti opoziciją ir galiausiai – pakeisti visuomenę. „Patenkinkit mūsų reikalavimus, ir mes tuojau pareikalausime dvylikos kitų. Kuo daugiau reikalavimų jūs patenkinsit, tuo daugiau mes reikalausime,“- sakė žymus Naujosios Kairės aktyvistas Džeris Rubinas (Jerry Rubin).

Jeronimas

Jeronimas portretas
Geras filmas yra toks. Vadinasi Tadas Blinda. Sena versija. Ten galima rasti gerų ,aktorių pasakytų, sakinių. Kai kurie labai tiktų LGBT Q ....

Anonimas

Anonimas portretas
Gal ir įmanoma bet nebūtina. Neškit savo vaivorykštę Briuseliui....
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių