Kilo klausimų dėl Seimo narių turto deklaracijų: užkliuvo deklaruoti nuliai

Viešoje erdvėje dėmesio susilaukė Seimo narių Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) deklaruotos turimos piniginės lėšos.

Diskusija kilo dėl to, kad kai kurie kadenciją Seime bebaigiantys parlamentarai deklaravo neturintys arba beveik neturintys piniginių lėšų. Visgi VMI informuoja, kad Seimo nariams, turintiems mažiau nei 1500 eurų, lėšų deklaruoti neprivaloma.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje paviešintose kandidatų į Seimą turto deklaracijose skelbiama, kad VMI 0 eurų piniginių lėšų deklaravo Seimo narys konservatorius Arvydas Anušauskas, socialdemokratė Dovilė Šakalienė, „valstietis“ Stasys Tumėnas bei kiti parlamentarai. VRK duomenimis 93 kandidatai į Seimo narius apskritai nurodė neturintys jokio turto.

Seimo narys A. Anušauskas, reaguodamas į dėl jo deklaracijos kilusius klausimus, teigia gyvenantis tik iš parlamentaro atlyginimo ir autorinių pajamų bei neturintis santaupų.

Taupyti vaiko sąskaita, kad deklaracijoje santaupų eilutė atrodytų gražiau, kažkaip nesinori.

„Matyt galėčiau gauti nemokamai butą Seimo viešbutyje, bet jau ne vienerius metus nuomoju už šeimos pajamas normalų būstą. Pasirinkome vakarietišką modelį – būstą nuomotis ir nebūti pririštiems prie bankų. Kiekviena vaikus auginanti šeima gali patvirtinti, kad išlaidos gimus vaikui būna tikrai nemenkos. Ir taupyti vaiko sąskaita, kad deklaracijoje santaupų eilutė atrodytų gražiau, kažkaip nesinori“, – savo feisbuko paskyroje rašė A. Anušauskas.

VMI: privaloma deklaruoti lėšas, jeigu jos viršija 1500 eurų

Savo ruožtu VMI akcentuoja, kad Seimo nariai turi deklaruoti pinigines lėšas, jeigu jų bendra suma viršija 1 500 eurų.

„Gyventojas privalo deklaruoti visas didesnes nei 1500 eurų lėšas, ataskaitinių metų (ataskaitinio laikotarpio) pabaigoje turėtas tiek Lietuvos, tiek užsienio valstybių bankuose ir ne bankuose, įskaitant ataskaitinių metų (laikotarpio) pabaigoje tebeturimas pasiskolintas pinigines lėšas ir individualios įmonės savininko į savo įmonę įneštas ir neatsiimtas pinigines lėšas“, –  Eltai atsiųstame atsakyme teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

VMI taip pat primena, jog gyventojų turto (šeimos) deklaracijas teikiantys asmenys yra patys atsakingi už pateiktą informaciją ir jos tikslumą. Duomenys gali būti tikslinami už penkerius praėjusius kalendorinius metus, visgi, deklaracijas pateikti laiku vengiantiems, iš viso jų nepateikusiems, ar neteisingai duomenis nurodžiusiems asmenims numatyta ir administracinė atsakomybė.

Savo ruožtu VRK pirmininkė Laura Matijošaitytė teigia, kad jos vadovaujama rinkimų komisija nevertina parlamentarų bei kandidatų į Seimą piniginių lėšų bei turto deklaracijų.

„Mes, kaip rinkimų komisija, nevertiname pateiktos informacijos, turto, pajamų, privačių interesų deklaracijos teisingumo. Nevertiname, ar asmenys tikrai yra sudarę santuoką, ar asmenys turi tam tikrą išsilavinimą, kurį nurodo savo kandidatų anketose, pareiškiniuose dokumentuose. Nevertiname ir to, ar jie teisingai nurodė, kiek jie turto turi, nes čia yra pačių kandidatų sąžiningumo klausimas“, – akcentavo ji.

Seimas skelbia, kad šiuo metu parlamentaro pareiginė alga siekia 3 356 eurus neatskaičius mokesčių.NAUJAUSI KOMENTARAI

O DIEVE!

O DIEVE! portretas
Wau ,,kodyriu bastionas----3400 euru!!! ubagu valstybeje todel ir verziasi visi idiotai ,,,,kuomet zmogus su 40 metu stazu turi vegetuoti uz 280 euru, banditu bastijonas..prakeiktieji!!

seimo ziurke

seimo ziurke portretas
O tai ka rasyti jeigu algos uztenka tiktai ant duonos, vandens ir kirmeletu kpasalpiniu kruopu?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių