JAV ir ES parlamentarai atkreipia pasaulio dėmesį į gręsiančią galutinę Baltarusijos okupaciją

JAV Kongreso, Europos Parlamento, Vokietijos Bundestago, Baltijos šalių, Airijos, Belgijos, Lenkijos, Ukrainos ir kitų svarbių valstybių parlamento nariai, siekiantys demokratinės Baltarusijos vizijos, viešu kreipimusi į Europos Sąjungą ir JAV atkreipė dėmesį, kad Rusijos karinių pajėgų įvedimas į Baltarusiją ne tik kelia grėsmę Ukrainai, Lenkijai, Lietuvai, bet tuo pačiu „gali būti ir galutinio Baltarusijos okupacijos plano dalis“.

Kreipimosi autorių teigimu, „bet koks Rusijos karinių pajėgų pasilikimas nelegitimaus Aliaksandro Lukašenkos režimo prašymu turėtų būti vertinimas kaip Baltarusijos okupacija, ir apie tai turi būti kalbama dabar vykstančiame JAV ir Europos Sąjungos dialoge su Rusija“. Taip pat sutinkama, kad „bet koks diplomatijos sprendimas dėl galimos Rusijos agresijos prieš Ukrainą atgrasymo neturi vykti Baltarusijos nepriklausomos ir demokratinės ateities sąskaita“.

Laikinosios parlamentinės grupės „Už demokratinę Baltarusiją“ pirmininkas ir vienas iš pareiškimo iniciatorių ambasadorius Žygimantas Pavilionis teigia, kad šio pareiškimo tikslas – atkreipti demokratinio pasaulio lyderių dėmesį ne tik į precedento istorijoje šiuo metu A. Lukašenkos prašymu vykstantį Rusijos kariuomenės įvedimą į Baltarusiją, bet ir į galimai daugiaplanę, nusikalstamą Vladimiro Putino agresiją ne tik prieš Ukrainą, bet ir Baltarusijos laisvę.

Vakarų lyderiams svarbu nepadaryti lemtingų klaidų, įsitraukiant į Putino primestą agresijos ir šantažo žaidimą prieš Ukrainą.

„Vakarų lyderiams svarbu nepadaryti lemtingų klaidų, įsitraukiant į Putino primestą agresijos ir šantažo žaidimą prieš Ukrainą, kartu priimant ir primestas žaidimo taisykles ar net tikslus platesniame nei Ukraina regione – tiek dėl „Nord Stream2“, tiek dėl atvirų durų politikos ar karinio buvimo regione, tiek dėl baltarusių laisvės, kurios negalime leisti atimti Putinui nelegitimaus Lukašenkos kvietimu“, – teigia Ž. Pavilionis.

Seimo narys ragina Vakarų politikus imtis dar griežtesnio atsako Kremliaus režimo nusikalstamiems veiksmams ir parodyti vienybę, atsakant į Rusijos agresiją: „Putinas jau seniai peržengė visas įmanomas raudonas linijas, ir už tai jis seniai privalėjo atsakyti, todėl Vakarų ateities politika turi būti ne nauji Miuncheno suokalbiai su Putinu, bet kad ir labai pavėluotas, bet griežtas ir proporcingas atsakas į visus iki šiol padarytus ir iki šiol daromus nusikaltimus, taip pat aiški ir nedviprasmiška pačių Vakarų politika, nes chaosas prasideda tik ten, kur mes patys tokios politikos neturime.“

Ambicingesnės Vakarų politikos baltarusių laisvės, Rusijos ir visos Rytų politikos klausimai, Seimo laikinosios parlamentinės grupės „Už demokratinę Baltarusiją“ pirmininko teigimu, bus keliami ir Seime kovo mėnesį organizuojamoje trečiojoje tarptautinėje Konstantino Kalinausko konferencijoje. Joje dalyvaus svarbiausi baltarusių laisvės lyderiai iš Vašingtono, Briuselio, Paryžiaus, Berlyno, Londono, Vienos, Varšuvos, Prahos, Stokholmo, Rygos, Talino, kitų laisvo pasaulio sostinių, ir, žinoma, Vilniaus ir pačios Baltarusijos. NAUJAUSI KOMENTARAI

BEPROTI,

BEPROTI, portretas
Nemaišyk teroristine Amerika su Rusija. Tą patį kalbėjai ir apie Kazachstaną, beproti.

NEĮTIKĖTINI DALYKAI DEDASI 21- MAM AMŽIUJE !

NEĮTIKĖTINI DALYKAI DEDASI 21- MAM AMŽIUJE ! portretas
Okupuojamos šalys, nors , atrodo, visiems visko užtenka geram , gražiam ir kaimyniškai draugiškam gyvenimui...

Nu ir susijungs.

Nu ir susijungs. portretas
Ir ką? Jie nuo to pataps tik stipresni ir jau jų ,,muzikos" reikės visiems klausytis.. Ar jau ir toks abiejų šalių susitarimas turi būti derinamas su kažkokiais parlamentarais, kurie jau daug laiko nieko daugiau nedaro tik derglioja Rusijos ir Baltarusijos vadovus?Gal mano kad galės joms paskirti valdymo sistemą kaip kad paskyrė Baltarusijai savo prezidentę Cihanowskaja? Tai jos dėmesį atkreipinėkit:D):D;;__Ką gali galvoti pasaulis apie tokį aiškiai nesveiką dalykų matymą? Čia ne tie kuriems galima kategoriškai diktuoti - čia tie su kuriais būtinai reikia draugauti. Kur kas naudingiau bus
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių