Įvertino R. Pakso užmojį susigrąžinti litą: tai nerealu

Premjeras Saulius Skvernelis sako kol kas nematąs galimybės įvykti Rolando Pakso referendumui dėl lito susigrąžinimo ir laiko tai labiau „parodomuoju siūlymu“.

„Kiekvienas turi teisę pasiūlyti, bet, manau, toks sprendimas nepadėtų pasiekti tų tikslų, kurių norima. Vien kalbant apie mūsų šalies ekonomiką, verslą bei klausimus su eksportu ir mūsų šalies susiliejimą betarpiškai su kitomis rinkomis, tai nematau tokios perspektyvos. Nors gyventojai pasisakytų referendume, galbūt dalis vienaip ar kitaip. Tai yra, manau, daugiau toks parodomasis siūlymas, na, bet kiekvienas tokią teisę turi arba Seimo valia, arba gyventojų parašais referendume“, - teigė S. Skvernelis.

Europos Parlamento narys, buvęs prezidentas R. Paksas siūlo surengti referendumą dėl lito sugrąžinimo. Tokiomis mintimis jis pasidalino savo internetinėje svetainėje.

„Tautos referendumui jokiu būdu negali būti keliamas dvigubos pilietybės įteisinimo klausimas, kuris dirbtinai yra susietas su nacionalinės pilietybės išsaugojimu emigracijoje, o iš tiesų gali tapti „Trojos“ arkliu galutiniam mūsų tautinės tapatybės sunaikinimui. Šiandien teisinėje sistemoje egzistuoja įvairios referendumų formos nuo privalomųjų iki konsultacinių (patariamųjų), tačiau dar nėra įteisintas „imitacinis referendumas“, kuris galėtų būti pirmasis pavyzdys, jeigu dabartiniai valdantieji vis dėlto surengtų visuomenės spektaklį dėl dvigubos pilietybės įteisinimo. Lietuviai neturi valdžiai įrodinėti savo prigimtinės pilietybės teisių. Tai Konstitucinis Teismas turėtų nusileisti iš neregėtų aukštybių, iš kur nebesimato nei žmogaus, nei Tautos, nei valstybės. Manyčiau, kur kas prasmingiau būtų surengti Tautos referendumą dėl nacionalinės valiutos lito sugrąžinimo“,- rašo R. Paksas.

Kur kas prasmingiau būtų surengti Tautos referendumą dėl nacionalinės valiutos lito sugrąžinimo.

Jo nuomone, „tai tikrai būtų geriausias būdas palikti neperskaičiuotas prekių ir paslaugų kainas, kurių dydžiai visiškai sutaptų su dabartiniais, o tariamiems ekonomistams, tvirtinusiems, jog Lietuvoje įvedus eurą niekas nepabrangs, išsivaduoti iš melo tikrovės“.

Kaip vieną iš primetamų klausimų R. Paksas vertina planuojamą surengti referendumą dėl dvigubos pilietybės.

„Ką iš tiesų reikštų dvigubos pilietybės įteisinimas Lietuvoje, niekas deramai ir atsakingai nėra ištyręs, įvertinęs bei išsiaiškinęs, nors viešajame diskurse spekuliatyviai remiamasi įvairiausiais pasaulio pavyzdžiais, nutylint faktą, jog tai yra liberalizmo ideologijos ir pasaulėžiūros plėtra paremta politika“,- sako R. Paksas.

Jo vertinimu, pilietybė tapo be galo politizuotu klausimu, kuris skaldo visuomenę ir iš anksto suponuoja galimybę manipuliuoti būsimais sprendimo rezultatais.

„Esu įsitikinęs, kad skubotai sukurptas referendumo vajus, įstatymų kaitaliojimas ir bandymai manipuliuoti piliečių interesais reiškia įsigalint labai blogą praktiką ir valstybės diskreditaciją. Referendumo įstatymas negali būti kaitaliojimas tarsi pagal užsakymą, nepriklausomai nuo to, kokio rango yra užsakovas, kur - Briuselyje, Vilniuje, Vašingtone ar Maskvoje jis sėdėtų. Pirmiausia reikia pripažinti svarbią aplinkybę, kad Lietuvoje emigracijos katastrofa valdžios institucijų nėra adekvačiai suvokiama ir vertinama. Todėl neatmesčiau tokios galimybės, jog dvigubos pilietybės įteisinimu tarsi (ne) sąmoningai norima paslėpti šios socialinės katastrofos padarinius“,- sako R. Paksas.

Emigracija, pasak jo, yra ilgalaikės valstybės politikos pasekmė, tarsi nebylus piliečių liudijimas, kad mūsų valstybės reikalai vis labiau krypsta netinkama linkme.NAUJAUSI KOMENTARAI

r

r portretas
kam tie tapetai litai reikalingi! turim gerus konvertuojamus pinigus pasaulio pripazintus! cia tik tie ales 'biznieriai' nepatenkinti...mat lietuviai nori normaliu atlyginimu eurais kaip ir vakaru es

Nu

Nu portretas
ar galima leisti sapalioti žmogaus haliucinacijas. Juk visi tai supranta,kad šaukštai po pietų.

arvys

arvys portretas
siuskite ta politini kosmonauta i kosmosa, nes jis tik zmones juokina su savo paistalais runkeliams. Jis politinis lavona jau daugeli metu, tad ir jo nuomone nera is viso idomi.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių