I. Šimonytė: skiepykitės ir testuokite vaikus

 • Teksto dydis:

Prieš ilgąjį Vėlinių savaitgalį į žmones kreipėsi premjerė Ingrida Šimonytė, praneša LNK.

Šiemet kapams per Vėlynes lankyti – net keturios nedarbo dienos iš eilės. Bet žmonių kapinėse daugėjo jau nuo penktadienio.

Premjerė I. Šimonytė kreipėsi į gyventojus.

„Lapkričio pradžioje tradiciškai prisimename tuos, kurių jau nėra su mumis, lankome jų amžino poilsio vietas. Ne viena tokia vieta atsirado šiemet, pandemijai nusinešus kažkam brangaus žmogaus gyvybę. Labai svarbu atsiminti tuos, kurie mus paliko. Tačiau dar svarbiau saugoti gyvuosius“, – teigė I. Šimonytė.

„Gyvendami laisvoje demokratiškoje visuomenėje, turime pasirinkimo galimybę, tačiau be galo svarbu prisiminti, kad visi mūsų pasirinkimai susiję su konkrečiais padariniais ir už juos reikia prisiimti atsakomybę. Tikiu, kad ateis diena, kai rytas prasidės ne nuo naujų koronaviruso atvejų ir mirčių statistikos, kai nebereikės epidemiologinių apribojimų. Kada ateis ta diena, priklauso nuo mūsų visų“, – sako premjerė.

Dėkodama tiems, kurie jau pasiskiepijo, ji ragina tai padaryti ir dvejojančius. Pasak I. Šimonytės, jau yra pakankamai duomenų, leidžiančių drąsiai teigti, kad vakcinos „daugybę kartų sumažina tikimybę sunkiai sirgti ar mirti, net jeigu negali šimtu procentų apsaugoti nuo užsikrėtimo“.

I. Šimonytė taip pat ragino ir pasiskiepijusius vengti nebūtinų kontaktų, laikytis disciplinos ir higienos reikalavimų.

Disciplina, rūpestis savo ir aplinkinių sveikata yra vienintelis veiksmingas kelias. Ypač per ilgąjį savaitgalį, kai susitinkame su artimaisiais, svarbu atsiminti, kad mūsų neatsargus elgesys gali tapti nauju smėlio kalneliu. Gyvenimas, ignoruojant koronaviruso pavojų, atsisakant skiepytis, nenorint girdėti epidemiologų rekomendacijų, – tai didėjantis susirgimų skaičius, perpildytos ligoninės, negalinčios padėti ne tik visiems susirgusiems koronavirusu, bet ir sergantiems kitomis ligomis“, – perspėjo premjerė.

Tačiau tik nuo mūsų visų pasirinkimo ir atsakingumo priklauso, kad per kitas Vėlines būtų mažiau naujų per metus supiltų kauburių.

Ji atkreipė dėmesį, jog, mokslininkų teigimu, praktiškai visi nepasiskiepiję neišvengs koronaviruso, neretai ir sunkios formos. Menkstant sveikatos sistemos galimybėms, pasak jos, nebus galima išvengti didesnių ribojimų.

„Tikiu, kad galime priartinti dieną, kai pagrindo apribojimams nebebus, nes nebeliks perteklinės rizikos žmonių gyvybėms ir sveikatos paslaugų prieinamumui. Tačiau tik nuo mūsų visų pasirinkimo ir atsakingumo priklauso, kad per kitas Vėlines būtų mažiau naujų per metus supiltų kauburių. Skiepykitės, testuokite vaikus ir saugokite save bei savo artimuosius“, – kvietė premjerė.

Kaip paminėjo premjerė, padėtis jau dabar įtempta – ligoninių COVID-19 skyriuose laisvų vietų beveik nėra.

„Lovų užimtumas artėja prie 90 proc. Galvojame, kad per ilgąjį Vėlinių savaitgalį hospitalizacijos skaičius dar augs“, – komentavo Santaros klinikų generalinis direktorius Feliksas Jankevičius.

Santaros klinikų COVID-19 skyriuose nuolat užimtos ir lovos vaikams.

„Devyni vaikai. Vieno jų būklė yra sunkesnė, jis gydomas reanimacijos skyriuje“, – detalizavo klinikos vadovas.

Vilniuje jau prieš kelias savaites teko stabdyti kai kurių pacientų gydymą nuo kitų ligų. Vis daugiau pajėgumų metama į COVID-19 skyrius.

Anot Santaros klinikų vadovo, stengiamasi išlaikyti kuo daugiau planinių paslaugų, bet tą daryti vis sunkiau – tenka skolintis darbuotojų.

„Šiai dienai esame pasitelkę šešias slaugytojas iš Nacionalinio vėžio instituto, taip pat dvi slaugytojas iš „Žalgirio“ klinikos“, – teigė jis.

Žmonės raginami lankydami kapus su artimaisiais pabendrauti lauke, vengti susibūrimų viduje.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

N

N portretas
Skiepik savo iškrypusi seima

Šarikovas:

Šarikovas: portretas
"Otlez, gnyda".

kodėl b e s k e l b a m a ?

kodėl b e s k e l b a m a ? portretas
iš kokios "peklos", po 4-ių dienų grįžo namo DVI PAAUGLĖS
VISI KOMENTARAI 33
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių