I. Šimonytė: situacija dėl darželių veiklos karantino metu nevienareikšmiška

Premjerė Ingrida Šimonytė sutinka, kad karantino metu nuotoliniu būdu dirbantiems tėvams, nusprendusiems neleisti savo vaikų į darželius, sudėtinga darbą derinti su atžalų priežiūra. Visgi premjerė akcentuoja, kad situacija dėl darželių veikimo karantino laikotarpiu yra nevienareikšmiška ir akcentuoja, kad uždarius ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas, tėvams, prižiūrintiems kelis skirtingo amžiaus vaikus, taip pat būtų sudėtinga.

Seimo posėdyje kadenciją baigęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis I. Šimonytės teiravosi, ar negalėtų Vyriausybė prisiimti atsakomybę ir uždaryti darželius, o vaikus prižiūrintiems tėvams mokėti ligos išmoką.

„Dabar atrodo, kad atsakomybę turėtų prisiimti tėvai. Ir tie tėvai, kurie prisiėmė atsakomybę ir neveda vaikų, jie turi ir vaikus prižiūrėti, ir per nuotolį dirbti. Jie negali pasiimti biuletenio ir ligos išmokos, ir tada tas šeimos krūvis ženkliai išauga ir psichinė rizika taip pat auga“, – teigė L. Kukuraitis.

Premjerė sutiko su parlamentaro pastabomis ir pripažino, kad situacija dėl darželių veiklos yra gana nevienareikšmiška.

„Išties situacija dėl darželių yra gana nevienareikšmiška, todėl, viena vertus, būtų paprasčiausias dalykas uždaryti darželius ir tą ekspertai irgi laiko viena iš efektyviausių priemonių. Ir čia ne pinigų klausimas, čia klausimas psichikos sveikatos“, – pripažino I. Šimonytė.

Visgi ministrė pirmininkė akcentuoja, kad lengvo sprendimo šioje situacijoje nėra, nes, kita vertus, pasak jos, su keliais skirtingo amžiaus vaikais namie likusiems tėvams taip pat yra nelengva.

„Mamoms namuose būti uždarytoms su keliais vaikais, iš kurių vienas vaikas vyresnis ir turi mokytis, ir yra mažiukas vaikas, kurį reikia prižiūrėti, tai taip pat yra gana sudėtingas krūvis. Ir čia tikrai nėra lengvo sprendimo“, – patikino I. Šimonytė.

„Bet aš sutinku, kad, jeigu darželiai būtų uždaryti, tai, be jokios abejonės, būtų labai aiškus mechanizmas ligos išmokų mokėjimo“, – pridūrė premjerė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš portretas
Būtinai reikia uždaryti

Kaip liūdna.

Kaip liūdna. portretas
Labai įdomus pamąstymas Šimonytės....."mamos su vaikais sunku namie......"" o tai kas gi joms liepia gimdyt kad sunku.....gal nepervargs mėnesį, kai aplink tokia padėtis.Darželiuose dabar grupėse sumažėjo vaikų, bet pastoviai uždaroma po kelias grupes saviizoliacijai, darbuotojai serga, eini į darbą ir kasdien su baime, o ir vaikų nepastumsi į šoną,reikia rengt, šukuot ir t.t...na bet visada buvo ,kad darželių auklėtojos tai gi ne žmonės,o raganos lai miršta.....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių