Premjerė: ribojimai pirmiausia būtų griežtinami nepasiskiepijusiems

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad ne tik ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, bet ir visas Ministrų Kabinetas nėra linkęs įvesti griežtesnių apribojimų verslui. Tačiau Vyriausybės vadovė taip pat akcentavo, kad negalima garantuoti, jog epidemiologinė situacija smarkiai nepablogės.

„Ministrė Armonaitė pasakė tai, ką, manau, galvoja visa Vyriausybė. Niekas nėra suinteresuotas karantinu. Manau, kad žmonės taip pat nėra juo suinteresuoti“, – trečiadienį po skiepo trečiąja vakcinos doze atsakydama į žurnalistų klausimus teigė I. Šimonytė.

Pasak ministrės pirmininkės, net jeigu ir tektų griežčiau apriboti įmonių veiklą, suvaržymai būtų orientuojami į nepasiskiepijusius gyventojus.

„Akivaizdu, kad jeigu ir bus griežtinami apribojimai, vis vien pirmiausiai tie apribojimai būtų griežtinami atžvilgiu tų žmonių, kurie nesirūpina nei savo, nei visuomenės sveikata“, – tikino ji.

Akivaizdu, kad jeigu ir bus griežtinami apribojimai, vis vien pirmiausiai tie apribojimai būtų griežtinami atžvilgiu tų žmonių, kurie nesirūpina nei savo, nei visuomenės sveikata.

Premjerė pažymėjo, kad reanimacijos lovų užimtumas – pagrindinis rodiklis dėl naujų suvaržymų įvedimo, šiuo metu išlieka gan stabilus. Tačiau kartu pridūrė, kad negalima garantuoti, jog situacija ligoninėse nepablogės.

„Kad visiškai galėčiau atmesti tą tikimybę, jog reanimacijos lovų užimtumas viršys tuos 240, kurie jau yra kritiniai visai sveikatos sistemai, aš tikrai dėti galvos nukirsti negaliu, bet mes tikrai iš savo pusės darysime viską, kad taip neatsitiktų“, – aiškino I. Šimonytė.

ELTA primena, kad ekonomikos ir inovacijų ministrė trečiadienį teigė skeptiškai vertinanti galimybes, pasiekus tam tikrus sergamumo rodiklius, įvesti papildomus apribojimus verslui, apie kuriuos praėjusią savaitę prakalbo Vyriausybė.

„Neslėpsiu – esu skeptiška dėl ekonominių veiklų ir verslų uždarymo galimybės. Net ir laiko apribojimai, mano vertinimu, neturėtų būti svarstomi, nes mes labai gerai žinome, kur yra užsikrėtimai“, – trečiadienį LRT radijui tvirtino A. Armonaitė.

Ministrė laikosi pozicijos, kad visų verslų apribojimas turėtų labai menką įtaką viruso plitimo mažinimui, tačiau padarytų didelę žalą ekonomikai.

„Epidemiologiniu požiūriu, ekonominių veiklų uždarymas kelia abejonių, ar duotų kažkokį teigiamą efektą, o ekonominis poveikis būtų, žinoma, neigiamas“, – aiškino ji.

Praėjusį trečiadienį Vyriausybė aptarė koronaviruso pandemijos valdymo paketą ir paskelbė, nuo kada įsigalios naujieji COVID-19 ribojimai, apimantys galimybių paso taikymą, kaukių dėvėjimo pokyčius, izoliacijos po kontakto su sergančiuoju tvarką pasiskiepijusiems asmenims.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtą pandemijos valdymo priemonių planą siūloma taikyti, jei reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių užimtumas dėl COVID-19 pacientų pasiektų 240 lovų.

Pasiekus šią ribą, galėtų būti įvedamas renginių draudimas, profesionalaus sporto renginiai be žiūrovų, prekybos ploto ribojimo didinimas iki 50 kv. m, naktinių klubų, viešojo maitinimo įstaigų, nebūtinųjų prekių parduotuvių, laisvalaikio ir pramogų paslaugų uždarymas (arba darbo laiko ribojimas).

Taip pat būtų siūloma įvesti nuotolinį darbą, nuotolinį ugdymą ir aukštąjį mokslą, taip pat neformalaus ugdymo bei susibūrimų ribojimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras

Petras portretas
Šitą karvių melžėja ne medikė, kad galėtų spręsti ar reikalingas karantinas.Atsipeikėk !!!!

Psichol.

Psichol. portretas
Kiekvienas kuris nesiskiepino turi saugotis užkrėstų skiepais ,kuriais skiepinosi. Nes viruso nešiotojai yra visi skiepyti. Ir kiekvienas kuris nesiskiepino yra persirgus ir sveikas žmogus ,jo skiepyti nereikia ir apribojimų nereikia. Nes visi kurie nesiskiepino yra sveiki ,protingi žmonės dėl jų pergyventi nereikia, jie saugo savebir atskirų apribojimų tikrai jiems nereikia .Žąsis esi ir nieko apie nieką nesupranti Nejaugi nedašuto ,kad pasimetei savo veiksmuose .Nesiorentuoji ką darai. Atsistatydinti privalai su visa savo durniu komandą ir kuo greičiau !!!!

4

4 portretas
Iš tikrųjų apribojamai turi būti tiems kurie suserga COVIDais, o kurie dar ne susirgo be skiepų, jie greičiausiai nekada ir ne susirgs, o skiepas gali tik pakenkti sveikatai. Eina karas prieš sveikus žmonės
VISI KOMENTARAI 94
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių