Į pirmą posėdį rinksis R. Žemaitaičio apkaltos komisija

  • Teksto dydis:

Ketvirtadienį į pirmą posėdį renkasi laikinoji Seimo komisija, turinti pateikti išvadą, ar yra pagrindo pradėti apkaltos procesą parlamentarui Remigijui Žemaitaičiui.

Pasak komisijos pirmininko konservatoriaus Arūno Valinsko, per pirmą posėdį komisijos nariai tik patvirtins darbo reglamentą, posėdžių grafiką, sutars dėl būsimų veiksmų.

Jo teigimu, komisija tikisi išvadą Seimui pateikti iki spalio 10 dienos, pagal pirminį projektą dirbti planuota iki gruodžio 1 dienos.

„Kadangi ta medžiaga, kuri bus vertinama, yra seniai viešai prieinama, galvojame, kad sugebėsime ją greičiau įvertinti ir priimti atitinkamą sprendimą. Jeigu ne, paprašysime pratęsti komisijos darbą“, – BNS sakė A. Valinskas.

Seimas antradienį sudarė laikinąją tyrimo komisiją išsiaiškinti, ar yra pagrindo pradėti apkaltą Mišrios Seimo narių grupės nariui R. Žemaitaičiui dėl jo antisemitinių įrašų ir kalbų. Šis sprendimas priimtas valdančiųjų balsais, jį palaikė šeši pavieniai opozicijos nariai.

Visos opozicinės frakcijos atsisakė deleguoti į komisiją savo narius. Tokiu būdu joje dirbs tik valdančiųjų atstovai.

Apkaltos iniciatyvoje teigiama, kad R. Žemaitaičio vieši pasisakymai ir įrašai socialiniuose tinkluose yra antisemitiniai kursto neapykantą.

„Iš Seimo nario R. Žemaitaičio teiginių turinio ir jų sisteminio pakartotinumo darytina išvada, kad šie pasisakymai pasižymi nuolatiniu neapykantos kurstymu, antisemitinių nuostatų skatinimu, priešiškumo kūrimu, kuris yra tiesiogiai nukreiptas prieš vieną tautinę mažumą – žydų tautą bei Izraelio valstybę“, – rašoma dokumente.

Valdančiųjų vertinimu, tokiais sistemingai pasikartojančiais pasisakymais siekiama skatinti smurtą, priešiškumą, pateisinti neapykantą prieš visą žydų tautą ir provokuoti visuomeninę bei tautinę nesantaiką, o tai nesuderinama su Konstitucija ir šalies interesais tarptautinių santykių srityje.

Apkaltos tekste pateikiami tokie R. Žemaitaičio įrašai: „Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi(me) pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“, „Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <...> AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu „Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“ ir kiti.

Generalinė prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl viešo niekinimo ir neapykantos kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

R. Žemaitaitis teigia, kad pagrindo jo apkaltai nėra, savo įrašų jis nelaiko antisemitiniais, o visus teiginius esą gali pagrįsti tarptautiniais dokumentais ar istoriniais šaltiniais.

Pagal Seimo statutą, apie apkaltos iniciatyvą paskelbus Seime, turi būti sudaroma specialioji tyrimo komisija, kuri pateiktų siūlymus pradėti apkaltos procesą pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti. Išnagrinėjusi visas aplinkybes komisija teiks siūlymą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą, ar nėra.

Seimui patvirtinus išvadą, kad esama pagrindo apkaltai, jis turėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis konstatuotų, ar parlamentaras pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, ar ne.

Jeigu pažeidimas būtų konstatuotas, nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip trys penktadaliai arba ne mažiau kaip 85 Seimo nariai.

Tai antroji apkalta, inicijuota šios kadencijos Seime. Parlamentarai yra kreipęsi į Konstitucinį Teismą, ar Seimo narys Petras Gražulis nesulaužė priesaikos ir nepažeidė Konstitucijos tyčia balsuodamas už kitą Seimo narį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Logika

 Logika portretas
Tai dabar Seimo komisija dėl Žemaitaičio turės panegti faktus, kad žydų tautybės Lietuvos piliečiai aktyviai dalyvavo TSRS represinėse struktūrose, žudė ir trėmė lietuvius? Ne pavardės jų išvardintos!

Kazimieras

Kazimieras portretas
Lipo žmudas Seime kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit Seimas apkaltuką ir pribaikit tą žmuduką :D Remyga Žmudaiti prisipažink, tu gi neeilinis idiotas :D ieškantis didesnių idiotų savo palaikymui :D

Martynas

Martynas portretas
Tai smaugliai triušį kaltins? Remigijau ,tu kaltas vien dėl to , kad šaika valdanti trokšta kraujo!
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių