Gitanas Nausėda: turime būti pasirengę Ukrainoje dislokuoti saugumą užtikrinsiančias pajėgas

Gitanas Nausėda: turime būti pasirengę Ukrainoje dislokuoti saugumą užtikrinsiančias pajėgas

2025-08-13 20:38
BNS inf.

 „Norinčiųjų koalicijos“ nuotoliniame susitikime dalyvavęs prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad prie iniciatyvos prisidėjusios šalys turi būti pasirengusios Ukrainoje dislokuoti saugumą užtikrinsiančias pajėgas.

Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / R. Riabovo / BNS nuotr.

Taip jis kalbėjo po trečiadienį vykusios susitikimo, kuriame šalių lyderiai aptarė padėtį Ukrainoje, artėjantį JAV bei Rusijos prezidentų susitikimą.

„Turime būti pasirengę Ukrainoje dislokuoti saugumą užtikrinsiančias pajėgas, vos tik tam bus sąlygos“, – Prezidentūros išplatintame pranešime cituojamas šalies vadovas.

Anot G. Nausėdos, Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie bendrų pajėgų kariais ir karinio apmokymo pajėgumais.

Prezidento teigimu, Rusijos ketvirtus metus tęsiamas karas prieš Ukrainą turi didelį poveikį visos Europos saugumo situacijai, todėl, anot šalies vadovo, sveikintinos pastangos nutraukti karo veiksmus, tačiau tik Ukrainai ir Europai palankiomis sąlygomis.

Pasak G. Nausėdos, svarbu, kad dėl taikos nebūtų sprendžiama be Ukrainos, tad būsimuose susitikimuose turėtų dalyvauti ir šios šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Prezidento teigimu, negalima reikalauti, kad Ukraina atsisakytų savo teritorijų, toks reikalavimas negali būti išankstinė sąlyga paliauboms pasiekti.

„Visapusiškos paliaubos be išankstinių sąlygų – esminis elementas, prieš pradedant bet kokias tikras derybas“, – sakė G. Nausėda.

Nuotoliniame susitikime dalyvavo „Norinčiųjų koalicijos“ valstybių ir vyriausybių vadovai, taip pat V. Zelenskis, JAV viceprezidentas J. D. Vance'as (Dž. D. Vansas), NATO generalinis sekretorius Markas Rutte (Markas Riutė), Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen), Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Antonio Costa (Antoniju Košta).

„Norinčiųjų koalicija“ suburta Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės iniciatyva 2025 metų vasarį. Ja siekiama remti Ukrainos nepriklausomybę ir suverenitetą bei palaikyti ugnies nutraukimą, kai dėl jo bus susitarta. Koalicijoje dalyvauja virš 30 valstybių, daugiausia NATO ir ES šalių.

BNS skelbė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimas Aliaskoje rengiamas šį penktadienį.

Jis bus pirmas tarp pareigas einančių JAV ir Rusijos lyderių nuo 2021 metų, o derybos kol kas planuojamos be V. Zelenskio.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
G.

Dieve apšviesk to pasipūtėlio protą jei dar visai jo neprarado per savo puikybę (vieną didžiūjų nuodėmiu). Tai tiesus kelias į Lietuvos sunaikinimą.
1
-1
žmogus

bukagalviai-tokiomis savo kalbomis tik dar labiau erzinat nesveikos psichikos Putiną
1
-1
Nesuprantu

kokias pajėgas ruošiasi dislokuoti aukštas ir gražus nausėda , tai kad RUSIJA jau baigia sudubasinti tuos ukrų benderovcų fašistus, užiminėja kaimą po kaimo, sparčiai stumiasi į priekį, o tam neūžaugai narkomanui žydų klounui zieliai artėja liūdnos mišios ,jau aišku kad chacholai karą pralaimėjo, tik vakarų žiniasklaida kabina makaronus būk tai nieko nevyksta ir viskas tvarkoje, kai per parą žūsta šimtai ukrų fašistų rodo per ROSSIJA 24 tv
3
-1
Visi komentarai (15)

Daugiau naujienų